REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
39
Bėgantys senjorai (nuotr. Fotolia.com)

Nors daugelis apie senatvę bijo net pagalvoti, o jai artėjant išvis nuliūsta, taip yra ne visiems. Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis sako, kad senatvės yra pats puikiausias gyvenimo tarpsnis: jautiesi sveikas, pilnas energijos, o į darbą eiti jau nereikia.

39

Nors daugelis apie senatvę bijo net pagalvoti, o jai artėjant išvis nuliūsta, taip yra ne visiems. Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis sako, kad senatvės yra pats puikiausias gyvenimo tarpsnis: jautiesi sveikas, pilnas energijos, o į darbą eiti jau nereikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš laukiu nesulaukiu senatvės, tai yra nuostabiausias gyvenimo tarpsnis. Laukiu senatvės kaip galimybės pailsėti, pakeliauti, lankyti šokių, dainų klubus – va, kam reikalinga senatvė“, – džiaugėsi sveikuolis, jau pusantro mėnesio pensijoje esantis D. Kepenis.

REKLAMA

Liepė mesti darbą ir gydytis

Konferencijoje apie sveiką gyvenseną Seime kalbėjęs Alytaus sveikatos klubo „Ryžtas“ prezidentas Vytautas Mockevičius pasakojo, kad sveikas gyvenimo būdas išgelbėjo jį nuo ligų, kančių ir net mirties.

„Prieš 27-erius metus buvau dėl darbo intensyvumo truputį nusikalęs ir praradęs sveikatą. Nuėjau pas gydytojus tada, kai lipdamas laiptais pradėjau dusti. Gydytojai man pateikė aiškų atsakymą: baik darbus, nuo šios dienos iki pačios pabaigos tampi mūsų nuolatiniu pacientu. Kai man taip pasakė, labai suklusau ir niekaip negalėjau su tuo sutikti.

REKLAMA
REKLAMA

1988 metais nuvykau į intensyvią sveikuolių stovyklą – vegetarišką, turinčią įdomią programą, daug judėjome. Tada mane taip išplovė, man taip išvalė smegeninę, kad aš po to grįžęs namo persiorientavau į sveiką gyvenseną“, – pasakojo 84-erių sveikuolis.

V. Mockevičius sako, kad jis, sulaukęs pensinio amžiaus, po to dar 18 metų labai intensyviai dirbo – jam dėl sveiko gyvenimo netrūko nei energijos, nei noro dirbti.

„ Ir šiuo metu pakankamai intensyviai dirbu, man ir energijos, ir visko pakanka. Jokių daktarų man nereikia jau seniai. Esu dabar visiškai sveikas, energingas . Visi stebisi, kaip aš užsikonservavęs ir niekaip nesenstu“, – pasakojo sveikuolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dvasinė sveikata

Kiekviena V. Mockevičiaus diena prasideda 6 val. ryto – ne vėliau. Tada sveikuolis ima mankštintis:

„Valandą darau mankštas sąnariams, tada – šaltas dušas, po dušo – penki Tibeto pratimai, tada – kvėpavimo pratimai. Visas šis ritualas užtrunka pora valandų, o jei darau neskubėdamas, tai ir dvi su puse valandos. Po to turiu dvasinių pratybų laiką. Jeigu žmogus nori būti sveikas, jam nepakanka fizinės veiklos – be dvasinės kūno sveikatos, neįmanoma būti sveikam. Jeigu yra šitas kompleksas, apie kurį ne visi kalba – dvasinė ir fizinė sveikata – tada tikrai tampame sveiki ir darbingi“, – kalbėjo V. Mockevičius.

REKLAMA

Guvus senolis pasakojo esantis beveik vegetaras, senokai nevalgo mėsos, paskutiniu metu pradeda atsisakyti ir pieno produktų, kadangi jie, pažymi V. Mockevičius, rūgština organizmą.

„Valgau daug daržovių, vaisių, grūdinės kultūros produktų. Retkarčiais valgau ir žuvį“, – sakė jis.

Nubėga po 10 kilometrų

Kauno sveikatos klubo narė, 76 metų Janina Vaizgelienė sako anksčiau turėjo silpną sveikatą, metus net negalėjusi vaikščioti, tad moteris nutarė, kad reikia imtis veiksmų.

„Man buvo nustatytos rimtos, nepagydomos ligos. Kai man sukako 50 metų, nutariau, kad nusibodo sirgti. Nusprendžiau sveikti ir užsirašiau į sveikatos mokyklą pas Dainių Kepenį. Ten man buvo įduoti raktai, kur reikėjo atrakinti nežinomas duris ir kažką atrasti tokio, kad tu pradėtum kitaip suvokti gyvenimą ir kitaip gyventi. Grįžus namo, pasakiau savo vyrui: nuo rytdienos pasiimk trumpikes ir bėgsim į mišką, prie vandens. Vyras iš pradžių bandė išsisukti, tačiau šiaip taip nubėgome du kilometrus, išsimaudėme ir grįžome atgal. Tais metais ir prasidėjo mūsų aktyvus gyvenimas , o kartu su juo – ir rezultatai“, – kalbėjo J. Vaizgelienė.

REKLAMA

Moteris pasakoja, kad, praėjus dar penkeriems metams nuo sveiko gyvenimo pradžios, jie su vyru jau nubėgdavo po 10 kilometrų. Dabar ji sako besidžiaugianti puikia savijauta:

„Man nereikia stovėti eilėse, kad gaučiau bilietėlį pas gydytoją. Tie, kurie naudoja daug tablečių, jie yra dar labai sveiki, kad gali atlaikyti tokį krūvį. Aš tai tikrai negaliu. Prisimenu, vieną tabletę dar išgerdavau, po antros jau būdavo blogiau, o po trečios aš jau mirštu. Tad man netiko šis gydymosi būdas ir aš buvau priversta ieškoti kitų kelių“, – sako 76-erių metų sveikuolė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Senjorė gali pakonkuruoti su jaunimu

Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė, jau penkeri metai esanti pensijoje, sako visą gyvenimą propagavusi aktyvią ir sveiką gyvenseną.

„Esu senjorų pavyzdys, kad judėjimas žmogui duoda viską – ir gerą sveikatą, ir energiją. Aš pritraukiu daug moterų prie savęs, užvedu savo pavyzdžiu. Mūsų devizas – gyvenkime linksmai, sveikai ir be vaistų. Jei visą gyvenimą judi, gali šalia jaunimo šokti ant parketo ir su jais konkuruoti“, – linksmai kalbėjo J. Bartaškienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų