REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje vis labiau populiarėja įdomi pramoga – kukurūzų labirintai. Tokią pramogą siūlo ir vilnietis Saulius Kaminskas, tačiau jo kuriami labirintai išskirtiniai, nes vyras atsisako tradicinių formų ir sukuria išskirtinius motyvus.

Lietuvoje vis labiau populiarėja įdomi pramoga – kukurūzų labirintai. Tokią pramogą siūlo ir vilnietis Saulius Kaminskas, tačiau jo kuriami labirintai išskirtiniai, nes vyras atsisako tradicinių formų ir sukuria išskirtinius motyvus.

REKLAMA

Vyras sako, kad kukurūzų auginimas nėra jo pagrindinis pragyvenimo šaltinis: „Man kukurūzų auginimas yra tarsi saviraiška, ne verslas, bet labiau amatas. Studijavau biologiją, esu surištas su gamta ir žemės ūkiu, tad kažkaip viską ir suderinau.“

Mėgstama veikla

Saulius sako, kad Amerikoje žmonės iš kukurūzų ūkių puikiai pragyvena ir net susikrauna turtus, tačiau mūsų pašnekovo tikslas ne toks.

„Manau, kad pas mus tai irgi įmanoma, bet reikia daug dirbti, viską apmąstyti, paskaičiuoti. Aš, žinoma, džiaugiuosi, kad gaunu grąžą, kai įdedu tiek darbo, bet ūkininkavimas visada priklauso nuo gamtos, o ne nuo tavęs.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu žmogui daug nereikia, tada tikrai įmanoma pragyventi, bet jeigu reikia daug, tuomet ir pačiam geriausiam darbe gali visko būti maža“, – sako vyras.

REKLAMA

Kartais, prastesniais metais, kukurūzai gali ir neužaugti, bet Saulius džiaugiasi, kad tokiu atveju žmonės gali pasidžiaugti jų kuriamomis pramogomis: „Žinoma, yra ir kita problema, kai jie neužauga, nes šalia labirinto turime fazanų, vištelių, juos ir maitiname kukurūzų burbuolėmis.“

Labirintų idėja

Dar 1998-aisiais metais, Saulius susižavėjo kukurūzų labirintais, o pirmą kartą juos pamatė Amerikoje.

„Mane labirintų piešiniai labai sudomino, tad kažkaip ir užsikabinau. Apie tai daug galvojau ir pradėjęs studijuoti, rašiau kursinį darbą apie kukurūzus. Jau ir tada turėjau minčių ką nors daryti, bet trūko varomosios jėgos“, – prisimena Saulius.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau, pašnekovas sudalyvavo televizijos projekte „Idėja verta milijono“, kuriame komisija teigiamai įvertino Sauliaus idėją, bet finansuoti nesutiko: „Nors pinigų ir negavau, bet visko mesti nenorėjau, surizikavau. Teko paaukoti ir šeimos biudžetą, bet štai jau 14-lika metų esu šioje veikloje, o tie, kuriuos parėmė, apie juos nieko daugiau ir nebegirdėjau.

Galiu dėkoti tik Dievui, kad jis davė minčių, jėgų ir tokios drąsos, o projektui galiu padėkoti, kad šią mano idėją išrutuliojo. Manau, kad tas etapas irgi buvo reikalingas.“

Įkvėpimas

Paklaustas, kas jį labiausiai įkvepia kurti, vyras atsako, kad labiausiai įkvepia Dievas, pats gyvenimas ir bendravimas su žmonėmis. Šių metų labirintą įkvėpė Sauliaus peržiūrėtas filmas: „Šiais metais, pavyzdžiui, mane labai įkvėpė filmas „Skrydis virš gegutės lizdo“. Tai jau senas filmas, jam tiek pat metų kiek ir man, bet jis nagrinėja labai gilius dalykus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labirintų kūrėjas sako, kad labai svarbu tinkamai susižymėti labirinto maketą.

„Lauką susižymiu tokiais kvartalais, po to vėliavėlėmis pasižymiu taškus. Ir tada jau gaunasi toks motyvas, kurį susikūriau ant lapo. Čia panašiai kaip ir vaikų piešinukuose, kuriose reikia sujungti skaičius linijomis.

Kukurūzų labirintai ypatingi tuo, kad kiekvienais metais gali sugalvoti vis kažką naujo, tai mane ir veža. Kukurūzas nėra daugiametis augalas“, – sako Saulius.

Prisideda ir šeima

Pašnekovas sako, kad pačius kukurūzus augina vienas, bet prasidėjus pramogų sezonui prisideda ir visa šeima: „Pats auginimas man –  maloniausias, o marketingas, vadyba jau nelabai, esu kūrėjas.“

Vyras sako, kad lankytojų tikrai pakanka, jais labai džiaugiasi, bet kartais norėtųsi ir kiek daugiau ramybės. Galiausiai pataria aplankyti labirintą rugpjūčio mėnesį, kai kukurūzai dar sodrios, žalios spalvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų