REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Pasaulio moksleivių debatų čempionatą Tailande ketinantys skristi Lietuvos moksleiviai susidūrė su problema – nepavyksta gauti finansavimo nusipirkti lėktuvo bilietus. Netrukus mestas įtarimas, kad problema kilo dėl valstybinės įstaigos sutarčių su brangiai bilietus tiekiančiomis įmonėmis. Tačiau pati įstaiga ramina, kad jau bando gauti bilietus pigiau.

Į Pasaulio moksleivių debatų čempionatą Tailande ketinantys skristi Lietuvos moksleiviai susidūrė su problema – nepavyksta gauti finansavimo nusipirkti lėktuvo bilietus. Netrukus mestas įtarimas, kad problema kilo dėl valstybinės įstaigos sutarčių su brangiai bilietus tiekiančiomis įmonėmis. Tačiau pati įstaiga ramina, kad jau bando gauti bilietus pigiau.

REKLAMA

Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis Gintaras Sarafinas savo „Facebook“ paskyroje pasidalino istorija, kurią pats laiko Lietuvoje tebebujojančio sovietmečio pavyzdžiu.

Istorija – kaip iš sovietmečio

Ši istorija, mano G. Sarafinas, nesunkiai taptų „nugalėtoja absurdiškiausių argumentų konkurse“.

„Dalis Lietuvos mokinių aktyviai dalyvauja debatų veikloje ir programoje (asmeninio intereso neturiu jokio, nes mano vaikai tame nedalyvauja). Iš tiesų visa tai vyksta praktiškai vien mokytojų entuziastų dėka. Nes valstybė tam pinigų neskiria. Taigi šiemet per keletą etapų buvo išrinkta komanda, kuri turėtų važiuoti į Tailande rugpjūčio mėnesį vyksiantį Pasaulio moksleivių debatų čempionatą“, – „Facebook“ rašė G. Sarafinas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, dalyvių mokesčiui moksleiviai pinigų susirinko patys, o iš valstybės paprašė nupirkti skrydžio bilietus, tačiau jiems pasakyta, kad bilietus galima pirkti tik viešojo konkurso būdu, kurio metu gauti du pasiūlymai: už 13 tūkst. ir už 15 tūkst. eurų.

REKLAMA

„Po šio konkurso buvo pareikšta, kad tai per brangu ir bilietai perkami nebus. Tuomet debatininkus globojantis Debatų centras susisiekė su keletu kelionių agentūrų ir gavo keletą pasiūlymų, kuriuose kainos 2,5 karto mažesnės, – tai yra 5800 eurų. Pasiteiravus, ar debatininkai gali patys pigiai nusipirkti skrydžio bilietus ir tikėtis valstybės paramos, atsakymas buvo „Ne“, – teigė G. Sarafinas.

Tiesa, Lietuvos debatų centras portalui tv3.lt atsisakė išsamiau pakomentuoti situaciją, argumentuodami tuo, kad problema vis dar nėra išspręsta.

Anot G. Sarafino, pasiteiravus, ar viešajame pirkime gali dalyvauti agentūros, siūlančios pigius skrydžių bilietus, atsakymas buvo neigiamas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasirodo todėl, kad įvairūs departamentai ir centrai yra sudarę sutartis su „tam tikrais“ paslaugų teikėjais ir tik iš jų gali pirkti paslaugas. Kurios – kaip netikėta – yra labai brangios. Manau, Viešųjų pirkimų tarnyba tokioms nesąmonėms turi priešnuodžių“, – svarstė G. Sarafinas.

„Muilo burbulas“

G. Sarafinas portalui tv3.lt nurodė, kad jaunieji debatininkai prašė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) pagalbos gauti finansavimą. Centro Informavimo, bendradarbiavimo ir veiklos analizės skyriaus vedėjas Jonas Karolis susiklosčiusią situaciją aiškino paprastai ir mano, kad G. Sarafinas be reikalo išpūtė „muilo burbulą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagal pirmines debatų komandos vadovų iškeltas sąlygas skrydžių organizatoriai pateikė atitinkamus pasiūlymus. Pasiūlyta kaina mūsų netenkino, kadangi planuotas mažesnis biudžetas. Pirkimas buvo nutrauktas. Pakeitėme sąlygas ir skelbėme naujus pirkimus. Šiuo metu laukiame rezultatų. Kaina greičiausiai bus dvigubai mažesnė. Bilietai komandai bet kuriuo atveju bus nupirkti ir už normalią kainą. Šioje situacijoje mums siūlė pagalbą ir Viešųjų pirkimų tarnyba. Viskas vyksta normaliai. Tiesiog ponas G. Sarafinas bei debatų komandos vadovai nežino kaip vykdomos pirkimų procedūros, jokios informacijos ar paaiškinimų mūsų neprašė“, – atsakyme tv3.lt rašė J. Karolis.

REKLAMA

Taip pat portalas tv3.lt susisiekė ir su LMNŠC Personalo, teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėju Ričardu Šegždavičiumi. Jis patikslino, kad Centras pasirašė atnaujinto varžymosi sutartį su trimis bilietų tiekėjais.

„Kiekvieno atnaujinto varžymosi metu aviabilietai įsigyjami pagal atnaujinto varžymosi sąlygas, kuriose nurodomas išvykimo laikas, atvykimo laikas, persėdimo trukmė, skrydžio trukmė, persėdimo vieta, avialinijų klasė, bagažo dydis ir pan.“, – atsakyme tv3.lt rašė R. Šegždavičius.

Jo teigimu, pirkimo metu pagal nurodytas atnaujinto varžymosi sąlygas tiekėjai pasiūlė bilietus, kurių mažiausia pasiūlyta kaina yra kiek daugiau nei 13 tūkst. eurų septyniems asmenims.

REKLAMA

„Atsižvelgiant į tai, kad tai yra per didelė kaina perkančiajai organizacijai, konkursas nutrauktas, siekiant koreguoti konkurso sąlygas bei paskelbti konkursą iš naujo. Pažymėtina, kad konkurso sąlygos buvo derintos su paramos gavėju ir, šiuo atveju, paramos gavėjas galėjo padaryti klaidą renkantis laikus ar maršruto kaina buvo žiūrėta tik vienam asmeniui“, – patikslino R. Šegždavičius.

Pasaulio moksleivių debatų čempionatas Tailande vyks rugpjūtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų