REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po dviejų mėnesių pertraukos Lietuvoje atsidarė grožio salonai, kirpyklos, SPA centrai ir mažos parduotuvės. Žmonės į kai kurias jų tiesiog plūste plūsta, o pas grožio specialistus visos vietos jau užimtos mėnesiui į priekį.

Po dviejų mėnesių pertraukos Lietuvoje atsidarė grožio salonai, kirpyklos, SPA centrai ir mažos parduotuvės. Žmonės į kai kurias jų tiesiog plūste plūsta, o pas grožio specialistus visos vietos jau užimtos mėnesiui į priekį.

REKLAMA

Atsidarė ir kai kurie didieji prekybos tinklai, atitvėrę po 300 kvadratinių metrų prekybai. Visgi atlaisvinimų euforiją lydi ir valdžios atstovų nerimas. Iš dešimties tūkstančių grožio srities specialistų prieš šiandienos startą nuo koronaviruso testavosi tik kas penktas.

Dešimties vyrų eilė ne prie duonos ar ko stipriau, o prie kirpyklos. Du mėnesius nesikirpę šiauliečiai nesibodi eilėje laukti ir daugiau nei valandą.

Tačiau laukti dvi valandas – tai ne visą mėnesį, mat dauguma kirpyklų laisvą vietą pasiūlyti gali tik kovo viduryje. Visgi vilniečiui Edvinui pasisekė pas savo kirpėją papulti šįryt.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai gerai. Toks geras jausmas. Lengvėja ir šiaip pats sau gražus daraisi“, – sako vilnietis Edvinas.

Apgultis ir grožio salonuose. Gera žinia, kad jie jau dirba, bloga, kad netrukus už paslaugas gali tekti suploti daugiau.

REKLAMA

„Aš pats laimingiausias žmogus pasaulyje, nes norisi susitvarkyti“, – pasakoja šiaulietė Ernesta.

„Šiuo metu kainos išliko tos pačios, nes ir klientėms truputėlį darbų gal kažkiek apmažėjo, tiesiog derinamės prie klientų. Ateityje kainos, aišku, kils“, – teigia manikiūro meistrė Žana Elnerienė.

Tuo metu sostinės senamiesčio kirpykloje šiandien 8 valandą ryto klientus kirpti pradėjęs meistras Vytas sako, kad darbą baigs tik apie 8 valandą vakaro.

„Tas kvadratūros apibrėžimas 20 kvadratinių metrų, tai, taip, jis apriboja mums galimybę dirbti visiems. Tai mes turim labai stipriai dėliotis grafikus, galbūt ir negalime visiems klientams iš karto suteikti laiko“, – kalbėjo „Barbakano“ salono stilistas Vytas Vančys.

REKLAMA
REKLAMA

O kirpėja Ilona, nors ir džiaugiasi, kad pagaliau gali dirbti, sako, kad kai kurie ribojimai pertekliniai.

„Su respiratoriais yra labai sudėtinga dirbti, nežinau, kodėl iš grožio specialistų jų reikalauja. Na, su medicininėmis kaukėmis yra lengviau. Bet ko nepadarysi? Svarbiausia, kad mes jau galime dirbti. Visa kita jau kaip nors“, – sako kirpėja Ilona Simanovienė.

Žmonės išsiilgę ne tik grožio paslaugų, bet ir galimybės apsipirkti. Nuo šiandienos duris atverti leista ne didesnėms nei 300 kvadratinių metrų parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko. Kauniečiai šluoja viską.

„Perskaičiau kažką, kad tipo atidaro kas iš lauko. Aha, jo, tiksliai, iš lauko. Ten yra, ten yra iš lauko įeiti. Viskas, šiandien paskutinė laisva diena, nes rytoj į darbą. Anūkei atostogos. Važiuojam, sakau, greičiau, nes močiutei reikia batų“, – pasakoja kaunietė Erika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eilės sostinėje nusidriekė prie jaunimo pamėgtos dėvėtų drabužių parduotuvės. Žmones masina paskelbtos nuolaidos. Netrūksta ir norinčiųjų įsigyti batus.

Tuo metu vienintelėje batų parduotuvėje Marijampolėje kol kas pirkėjų mažai. Nors ir čia pardavėjai skelbė apie dideles nuolaidas.  Pirmoje dienos pusėje jų nepriviliojo net milžiniškos nuolaidos. Žiema baigiasi, o žiemos kolekcija visai neišpirkta, tad dabar skelbiama 40 procentų nuolaida. 

Tiesa, atsivėrė ne tik mažosios parduotuvės. Didelės parduotuvės taip pat surado būdų pradėti dirbti. Pavyzdžiui, atidaryti 24 „MOKI VEŽI“ prekybos centrai. Kadangi jų plotas viršija 300 kvadratinių metrų, šios parduotuvės pertvarkytos į mažuosius formatus. Parduotuvė padalyta į dvi – viena skirta mažmeninei prekybai, kita – didmeninei. Joms skirti atskiri įėjimai, tačiau abi parduotuvės yra vienose didelėse patalpose, atskirtose prekių paletėmis ir stop juostomis. Netrūksta ir pirkėjų. Taip pat veikia ir „Topo centras“, „Senukai“, „Depo“ ir kiti.

REKLAMA

Visgi po parduotuvių šlavimo jau yra galimybė ir pailsėti. Nuo šiandienos veiklą atnaujino ir SPA centrai. Meistrė iš Kambodžos jau ruošia masažo kambarį ką tik atskubėjusiai klientei.

„Masažas bus tikriausiai atpalaiduojantis. Tiesiog sakau, įtampa susikaupusi, daugiau nei pusę metų iš namų dirbu, tai iš tikrųjų gelbsti“, – teigia vilnietė Daiva.

SPA paslaugų išsiilgę klientai gali jaustis saugūs. Visi centro darbuotojai profilaktiškai pasitikrino nuo koronaviruso.

„Atsakingas verslas turi būti sąžiningas, visų pirma, prieš save ir padaryti viską, ką gali, kad atsidarytų saugiai ir jaustųsi tiek komanda, tiek kolektyvas saugiai, tiek klientai atėję pas mus“, – kalbėjo „East Island Spa“ atstovė Gintarė Saulė.

REKLAMA

Tačiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad tai daugiau išimtis nei taisyklė, mat nuo šiandienos atsidariusių verslų atstovai tikrinasi nenoriai.

„Labai didelį nerimą kelia tai, kad iš 10 tūkstančių šios srities specialistų testavosi tik 2000 asmenų. Tikrai nesinorėtų, kad po dviejų savaičių mes turėtume tokius atvejus, kad žmonės, kurie apsilankė ar turėjo kažkokias grožio paslaugas, jie būtų reanimacijoje“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Kai kurie ir klausia tiesiai šviesiai, ar tai yra privalomas, ar rekomenduojamas, ir kai sužino, kad tai yra tik rekomendacinio pobūdžio prašymas išsitirti, tai to testo atsisako“, – pasakoja karštosios linijos koordinatorė Greta Beinaravičiūtė.

Visgi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad privalomo testavimosi atsivėrusių prekyviečių ir paslaugų darbuotojams įvesti neketina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų