REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei gali žmones prajuokinti, gali priversti juos klausytis. Humoras darbe padeda ne tik būti išgirstam, bet ir gali išsklaidyti nejaukias situacijas ir padėti darbuotojams identifikuotis su savo vadovais, rašo BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Juokai sėkmingiems vadovams nėra privalomi, bet tyrimai rodo, kad humoras skatina kūrybingumą, geresnius asmeninius ryšius, o darbovietės tampa tiesiog smagesnėmis.

REKLAMA

Tačiau dauguma vadovų nerimauja dėl humoro trūkumų. Pavyzdžiui, jiems neramu, ar neprisijuokaus ir nebus paduoti į teismą dėl netinkamo elgesio darbovietėje.

Tačiau to galima išvengti remiantis sveiku protu. Bet kokia tema, kuria nejuokautumėte kitoje viešoje vietoje tarp nepažįstamu yra nepriimtina ir darbe. Pavyzdžiui, rasistiniai, etniniai, seksistiniai ar religiniai juokai gali darbe jums baigtis blogai.

Kita svarbi taisyklė juokaujant biure – juokai niekada neturėtų būti žeminantys. Niekada negalima pajuokos objektu paversti savo pavaldinio. Tačiau vadovams iš saves pasijuokti yra labai naudinga.

REKLAMA
REKLAMA

„Zappos“ – internetinės batų ir rūbų parduotuvės – būstinėje Nevadoje, vadovai dažnai užsideda kvailus marškinėlius arba įsivelia į kitas kvailystes, pavyzdžiui, žaislinių šautuvų karus tarp departamentų. Visa tai turi tikslą. Kai dalis dienos yra skiriama kvailystėms ir juokams, darbas tampa smagiu, o tada darbai pasidaro greičiau.

„Zappos“ pagalbos centro darbuotojai turi 80 proc. savo darbo dienos praleisti atsiliepdami į skambučius. Likusius 20 proc. jie gali praleisti darydami ką nors smagaus, pavyzdžiui, žiūrėdami kartu su biuru „YouTube“ filmukus. Be to, „Zappos“ pastebėjo, kad dėl įmonės juokų politikos, darbuotojai rečiau palieka „Zappos“ bei sukuria daugiau naujų idėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat humoras padeda vadovams atrasti ryšį su savo darbuotojais, o tai reiškia, kad darbuotojas bus labiau linkęs tikėtis iš vadovo supratingumo. Be to, laiku pasakytas juokas blogoje situacijoje gali priversti darbuotojus tikėti, kad vadovai valdo situaciją.

Tyrimai rodo, kad bet kokio tipo pozityvus humoras pakelia pasitenkinimą darbu. Tačiau jeigu bandysite būti per daug juokingas, galite gauti atvirkščią rezultatą.

Humoras veikia praktiškai bet kurioje pasaulio vietoje. Pavyzdžiui, juoko įtaką tyrusi mokslininkė nustebo, kad net Vokietijoje, kur juokai nėra tokie kultūriškai įprasti, darbuotojai darbe vis vien mėgaujasi juoku ir jo teikiamais privalumais.

REKLAMA

Juokauti Vidurio rytuose ar Pietryčių Azijoje gali būti sudėtingiau. Šiuose kraštuose įprasta, kad vadovai yra žymiai aukščiau už savo pavaldinius, tad kartu juokauti gali būti nepriimtina.

Tačiau visame pasaulyje, kai žmonės juokiasi, jie suvienodėja ir suartėja. Tad humoras gali pasitarnauti kaip universali pasaulio kalba.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų