REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvybės langelyje Kaune, pernai, gruodį rastos dvejų metų mergaitės tėvai nepareiškė noro ją susigrąžinti, todėl rengiamasi jos įvaikinimo procedūroms.

Gyvybės langelyje Kaune, pernai, gruodį rastos dvejų metų mergaitės tėvai nepareiškė noro ją susigrąžinti, todėl rengiamasi jos įvaikinimo procedūroms.

REKLAMA

„Gyvybės langelyje radus vaiką, jis yra apgyvendinamas pas globėjus, o tėvams duodamas trijų mėnesių terminas persigalvoti ir kreiptis dėl vaiko susigražinimo. Jeigu tėvai per šį terminą nesikreipia, vaikas yra įrašomas į galimų įvaikinti vaikų sąrašą ir jam imama ieškoti įtėvių. Minimos mergaitės atveju tėvai taip ir nepakeitė nuomonės ir nesikreipė dėl jos susigražinimo, tad mergaitė šiuo metu jau yra įtrauktą į galimų įvaikinti vaikų sąrašą ir bus ieškoma geriausiai jos poreikius galinčių atliepti įtėvių. Juos radus, bus padėtas įvaikinimo procesas“, – Eltą informavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Alina Žilinaitė.

ELTA primena, kad mergaitė buvo rasta pernai, gruodžio 11 dieną, Kaune, ligoninėje, V. Putvinskio gatvėje įrengtame gyvybės langelyje. Tai buvo vyriausias Lietuvoje gyvybės langelyje paliktas vaikas nuo pat langelių įkūrimo 2009-siais.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau policija nustatė mažametės mamos tapatybę. Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, policija daugiau informacijos neviešino. Už naujagimio palikimą gyvybės langelyje atsakomybė nėra taikoma. Naujagimio palikimas yra anonimiškas.

REKLAMA

Kaip anksčiau skelbė Kauno ligoninė, gyvybės langelyje nuskambėjus skambučiui, lopšyje rasta mergaitė. Ji buvo užklota pledu, tvarkingai aprengta, vaikštanti ir kalbanti. Tuomet mergaitė buvo perduota už tolesnę vaiko priežiūrą atsakingoms tarnyboms. Žiniasklaida skelbė, kad mergaitę palikęs žmogus raštelyje išdėstė sprendimo motyvus – esą nenori, kad mergaitė augtų netinkamoje aplinkoje, kur tvyro psichologinis smurtas, alkoholis, nepriteklius.

Gyvybės langelis yra speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį ar vaiką, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis patys tėvai. Šiuo metu gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose. Pernai gyvybės langeliuose buvo palikti penki vaikai. 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nuo gyvybės langelių įsteigimo 2009-siais iki dabar juose buvo palikti 95 vaikai, 16 iš jų tėvai susigrąžino.

; anonimiškai galima palikti tik tuo atveju jeigu gimdyvė nesilankė pas gydytojus nėštumo metu ir gimdė pati, jei niekas apie nėštumą ir gimdymą nieko nežinojo. Nes vos tik paviešinus faktą apie nėštumą: pasijungia vergijos sistema, kad užtikrinti, kad naujas į pasaulį atritantis žmogus būtų įvergintas. Tam būtina registracija fikcinio [ASMENS] [METRIKACIJOJE]. [Ligoninė] pasirūpina, paimdama kraują iš kulniuko, kad vergovinė santvarka funkcionuotų. Jei per tris mėnesius po gimdymo neįregistruojamas naujas vergas - pasijungia VAIKGROBIAI.
Vergovinei sistemai priimtini tik du variantai: 1) naujo vergo registracija; 2) naujo žmogaus, jei neįregistruojamas kaip vergas, mirtis.
Kitaip tariant, pati vergovinė sistema sureguliuota taip, kad arba būtų įregistruojamas naujas vergas, arba, kad tas žmogus atsidurtų konteineryje. - Dėl to ir nėra jokio anonimiškumo, kuris galimas tik suverenioje visuomenėje. [LR piliečiai] nėra suverenios visuomenės dalis, JIE yra vergai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų