REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvenimas po skyrybų: kaip paleisti praeitį ir pradėti naują gyvenimą

Skyrybos – labai didelis gyvenimo įvykis. Staiga suprantate, kad esate viena ir turite tvarkyti finansinius klausimus, prižiūrėti vaikus, rūpintis karjera ir dar namais. Patyrę gydytojai Philas ir Libby Gillai pataria, kaip po skyrybų pradėti gyventi iš naujo.

Skyrybos – labai didelis gyvenimo įvykis. Staiga suprantate, kad esate viena ir turite tvarkyti finansinius klausimus, prižiūrėti vaikus, rūpintis karjera ir dar namais. Patyrę gydytojai Philas ir Libby Gillai pataria, kaip po skyrybų pradėti gyventi iš naujo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei jums sunku paleisti praeitį...

• Po šios santuokos gyvenimas tęsiasi. Kad ir kaip būtų sunku tuo patikėti dabar, vieną dieną suvoksite, kad ši santuoka – jau praeitis. Gyvenkite toliau ir susikurkite naują ateitį, galvokite apie tai, ko trokštate, o būtasis laikas turėtų būti pamirštas.

REKLAMA

• Nustokite neigti. Paklauskite savęs: ar tikrai norite šios santuokos? Jei vienatvė baisesnė už subyrėjusią santuoką, jūsų sprendimus diktuoja baimė. Gailitės praradusi būtent šią partnerystę ar tiesiog manote, kad iš jūsų santykių dar galėjo kažkas išeiti? Viskas baigta. Ar verta gailėtis neišsipildžiusių svajonių?

• Nešvaistykite gyvenimo. Liūdesys – begalinis, bet gyvenimas turi pabaigą: suvokiate ar ne, jis bėga toliau. Ateina laikas, kai turite susitaikyti su faktu ir pasakyti: „Turiu gyventi toliau, auginti vaikus, kurti ir daryti tai, kas mane daro laiminga ir produktyvia asmenybe.“ Raskite būdą pajudėti iš dabartinio taško.

REKLAMA
REKLAMA

• Atsisakykite kalbų, pabrėžiančių jus ištikusią nelaimę. Tokios frazės kaip „mano gyvenimas pasibaigė“, „praradau tikėjimą meile“ ir „viskas blogai“ turi didelės įtakos tam, kaip jaučiatės. Jūsų gyvenimas nesibaigė, priešingai – prieš laukia nauja pradžia. Pakeitusi negatyvias mintis į pozityvias pamažu pagerinsite ir savo savijautą.

• Nešvaistykite laiko apgailestavimams. Tam tikru momentu turite pasakyti: „Yra, kaip yra.“ Nepakeisite to, ką padarėte anksčiau, bet galite rinktis, ką veikti dabar.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Būkite pavyzdys savo vaikams. Kaip jaučiasi jūsų atžalos, jei mato mamą verkiančią, nuolat prisimenančią tai, kas buvo, ir nekreipiančią dėmesio į dabartį? Nustokite: vaikai turi užaugti stipriais ir optimistiškais žmonėmis. Jūs jiems – pavyzdys.

Laikas pradėti naują gyvenimą...

• Suderinkite su buvusiuoju naujus santykius dėl vaikų. Ankstesni jūsų ryšiai buvo vyro ir žmonos, dabar turite tapti sąjungininkais dėl vaikų. Atmeskite emocijas – pasistenkite susitarti racionaliai.

• Pasikalbėkite su vaikais. Skyrybos vaikams gali padaryti didelę emocinę žalą. Pasikalbėkite su jais apie tai, kas vyksta, paklauskite, kaip jaučiasi, ir patikinkite, kad viskas pamažu juda į gerąją pusę. Įtraukite atžalas į dabartinį ūkio tvarkymą, darbus. Jei vaikai moka dalykų, kurie palengvintų situaciją, leiskite jiems tai atlikti. Nustebsite, kokie vaikai gali būti nuovokūs.

REKLAMA

• Sudarykite planą. Įvertinkite savo finansinę situaciją ir turimus resursus, kad priimtumėte tinkamus sprendimus dėl gyvenamosios vietos, darbo ir pinigų.

• Sukurkite palaikymo komandą. Paprašykite pagalbos. Žmonės dažniausiai mėgsta, kai jų prašo pagalbos, ir stengiasi padėti. Sukurkite savo palaikymo komandą iš artimiausių draugų, kurie nori jums emociškai palaikyti, gali profesionaliai patarti ar padėti rasti įkvėpimą. Suvokite, kad nesate pirmoji, kuri patiria skyrybas.

• Įvertinkite asmeninius gabumus. Padarykite viską, kad užprogramuotumėte save sėkmei. Išskirkite savo stiprybes, gabumus ir susitelkite į juos – tai gali jums padėti judėti nauja, pozityvia kryptimi.

REKLAMA

• Raskite laiko sau. Būkite šiek tiek savanaudiška ir padarykite kažką dėl savęs. Išbandykite ką nors naujo, pradėkite mankštintis arba prisiminkite seną hobį.

• Susikurkite svajonių namus. Jei turite pakeisti gyvenamąją vietą, tai dar nėra pasaulio pabaiga. Žinokite, kad naujoje vietoje galite sukurti naujus prisiminimus ir svajonių namus.

• Atraskite save iš naujo. Jūs – visavertis asmuo. Tobulėkite, mokykitės, skaitykite, dirbkite. Ar žinote, kad išsiskyrusios moterys dažnai pasiekia daugiau, nei gyvenančios porose? Jos mobilizuojasi ir padaro daugiau, nei iš savęs tikėjosi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Atraskite aistrą. Kas paskatintų jus kiekvieną rytą išlipti iš lovos? Sudarykite sąrašą malonumų ir darbų, kurie leistų pasiekti norimus tikslus. Nelaukite, išsitraukite popieriaus lapelį ir surašykite šiuos malonumus dabar!

• Gerai praleiskite laiką su vaikais. Naujajame gyvenime raskite laiko pramogoms. Su vaikais kurkite tokius prisiminimus, kurie padės eiti į priekį, pasitikėti savimi, vertinti ir džiaugiantis gyvenimu.

• Saugokite save ateityje. Prieš pradedant naują pažintį, visada svarbu paklausti savęs: „Ką man suteiks šie santykiai?“ Jei visiškai prarasite save, kaina gali būti per didelė. Neskubėkite kurti naujų santykių – leiskite sau ataušti po ankstesnių.

Parengė Jurgita ČEPULYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų