REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Registruotis pas gydytojus galima internetu ar paskambinus telefonu, todėl gyventojams nebereikia stovėti eilėse ligoninės registratūroje. Tačiau tokia netiesioginė specialistų reklama klaidina pacientus ir priverčia laukti ilgose eilėse.

REKLAMA
REKLAMA

Registruojasi pas populiaresnį specialistą

Registruojantis internetu žmonės mažiau užgaišta, o ir laiką gali planuotis, kai žino, kada gydytojas bus laisvas. Tačiau tokia registracija neretai apsunkina gydytojų darbą, nes užsiregistravusieji tiesiog neatvyksta į konsultaciją numatytu laiku – taip ir susidaro laukiančiųjų eilės.

REKLAMA

Iš internetu užsiregistravusių žmonių Moters ir vaiko klinikoje, direktoriaus pavaduotojos Vandos Liupetrienės teigimu, 12 procentų neatvyksta ir neinformuoja apie neatvykimą. „Internetas labai pagelbėja, tačiau registruojasi tik jaunesni tėvai. Praėjusį mėnesį iš užsiregistravusių vaikų tik 16 procentų – internetu, kai bus daugiau nei 60 procentų besiregistruojančių, galėsime daugiau kalbėti apie internetinės registracijos naudą“, – kalba V. Liukpetrienė.

Internetu registruojantis yra matomi kiekvieno gydytojo registracijų skaičiai, kurie „sufleruoja“ žmonėms renkantis specialistą. Šią problemą pastebėjo ir V. Liukpetrienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvienas turi savo galvą. Jei žmogus mąsto apie skaičiukus ir galvoja, kuris labiau mėgstamas, jų valia rinktis. Tačiau visi mūsų gydytojai kvalifikuoti ir dėl to, kad pasirinktų norimą gydytoją, lauktų eilėje, yra neprotingas poelgis. Reikia greičiau spręsti sveikatos problemą, o ne analizuoti, kuris gydytojas populiaresnis. Jei reikalinga okulisto konsultacija ir vieno laukti reikia savaitę, o kito – tris mėnesius, būtų absurdas, jei žmogus, lauktų tris mėnesius. Populiarumas nėra kvalifikacijos įrodymas“, – apie gydytojų pasirinkimą internetu kalba V. Liupetrienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konsultacija – po kelių mėnesių

Anot V. Liukpetrienės, jei žmogus registruojasi pas tam tikros srities gydytoją, yra paskiriama konsultaciją pas tą, kuris turi mažiau eilėje laukiančių žmonių. Tačiau paskirstyti gydytojų darbo negalima, jei žmogus registruojasi pas norimą gydytoją – tai viena iš priežasčių, dėl kurios ir susidaro eilės. „Daug turime specialistų, kurie klinikoje dirba po vieną – tada eilės neišvengiamos. Jei vaikui reikalinga skubi pagalba, specialistas tuoj pat konsultuoja, o jei nėra skubu – reikia laukti eilėse. Kad laukiančiųjų eilės sumažėtų, reikėtų daugiau specialistų, tačiau vieną dieną reikia vieno specialisto, kitą dieną to visai specialisto nereikia. Niekas negali žinoti, kam kada ir pas kurį specialistą šeimos gydytoja išduos siuntimą“, – apie specialistų trūkumą kalba V. Liukpetrienė.

REKLAMA

„Mūsų klinikoje pas neurologą reikia laukti vieną savaitę, pas alergologą šiuo metu visai nėra eilės, pas reabilitologą – trys savaites, pas hematologą – 1 savaitę. Didesnės eilė yra pas endokrinologą – šiandien yra laukiančiųjų du mėnesius. Pas oftalmologą – vienas mėnuo, gastroenterologą – trys savaites, neurologą – vieną savaitę, kardiologą – vienas mėnuo. Jei skubiai reikalinga pagalba – vaikams eilių nėra.“, – kalba V. Liukpetrienė.

Anot V. Liukpetrienės, galima sumažinti eiles pas oftalmologą – vaiką nuo 12 metų vesti į Konsultacijų polikliniką.

„Okulistai konsultuoja ir vaikus, ir suaugusiuosius, todėl, kad išvengtume eilių, esame sutarę su Konsultacijų poliklinika – nuo 12 metų vaikai galės tikrintis akis ir pas juos. Pas mūsų vieną specialistę yra mėnesio eilė, o pas kitą šiek tiek daugiau. Tačiau nereikia pamiršti, jok vaikus tikrina visur ir galima kreipti pas kitus oftalmologus. Įmanoma paskirstyti pacientus, tada tikrai sumažėtų eilės nors pas okulistą.“, – pasakoja V. Liukpetrienė.

REKLAMA

Kad laukti nereikėtų taip ilgai, pasak V. Liukpetrienės, ir jei būtų galimybė, Moters ir vaiko klinika turėtų įdarbinti ir kardiologą, nes jų klinikoje labiausiai trūksta – yra tik viena vaikų kardiologė.

„Endokrinologus turime du, greit grįš gydytoja, tada ir nebebus eilių pas endokrinologus. Kalbant apie eiles, tai 2–3 savaičių eilė – normalu. Žmogaus valia laukti ar ne kelis mėnesius, jei renkasi pagal mediką. Eilės šiuo metu mūsų klinikoje nedidėja, nors tuo galime pasidžiaugti“, – kalba V. Liukpetrienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiauliuose trūksta medikų

Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėjas Antanas Lukošaitis pasakojo, jog poliklinikoje eilės susidaro dėl iš rajonų atvykstančių žmonių, nes ir rajonuose mažėja specialistų.

„Pavyzdžiui, Akmenėje nebėra neurologo, todėl gyventojai iš Akmenės yra priversti važiuoti į Šiaulius. Sergamumas tai nesumažėjo, o gydytojų – nepadaugėjo, kai kurių net sumažėjo –trūksta urologų, endokrinologų, reikia kardiologų, neurologų, oftalmologų“, – kalba A. Lukošaitis.

REKLAMA

Dauguma gydytojų, pasak A. Lukošaičio, dirba būdami pensinio amžiaus. „Jie bet kurią dieną gali pasakyti viso gero, o kas juos pakeis, niekas nežino. Tokia situacija nėra gera mums. Pavienius medikus nėra kam pavaduoti atostogų metu, todėl kartais gyventojams tenka kreiptis į Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gydymo įstaigas, kai medikas atostogauja. Kai kurių specialistų pagal žmonių apsilankymo kiekį pakanka, tačiau kai kurių trūksta, o pakeisti nieko negalime – nėra žmonių. Dėl medikų trūkumo buvo kreiptasi ir į Sveikatos apsaugos ministeriją. Sužinojome, jog urologų dabar rezidentų yra vos du visoje Lietuvoje. Kyla klausimas, iš kur tų specialistų gauti, jei jų neruošia universitetai? Šiauliams reikėtų mažiausiai trijų urologų...“, – nuogąstauja A. Lukošaitis.

REKLAMA

Registracija internetu – nuostoliai ligoninei

„Registracija internetu labai patogi pacientams. Patogu ir tai, kad žmogus užsiregistravęs gauna žinutę ir žino, kada jam reikės atvykti. Jei žmogus negali atvykti, taip pat internetu jis gali pranešti apie neatvykimą. Problema didžiausia dabar yra ta, kad žmonės užsiregistruoja, tačiau tuo pat metu kreipiasi ir į kitus medikus, o sulaukę konsultacijos, mūsų neinformuoja. Tada gydytojai sėdi be darbo. Žmonės negerbia gydytojų. Reikia suprasti, kad nuo to ir atsiranda eilės. Žmogus užsiregistruoja ir tuo laiku kitas žmogus negali apsilankyti pas gydytoją“, – kalba A. Lukošaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot A. Lukošaičio, per mėnesį užsiregistruoja apie 20 tūkstančių gyventojų, iš kurių vidutiniškai neateina apie 500 žmonių. „Mes patiriame apie 23 tūkstančius litų nuostolių kas mėnesį. Kartais pacientai vėluoja į konsultaciją, todėl būna priimami kiti – žmonės rodo nepasitenkinimą, nors tai ne gydytojo kaltė“, – pasakoja A. Lukošaitis.

Padaugėjo ligonių, sumažėjo medikų

„Kurie gydytojai patinka, pas tuos registruojasi daugiau, pas mažiau patinkančius mažiau ir registruojasi. Mes į tai nekreipiame dėmesio. Didžiausios eilės pas endokrinologus ir oftalmologus. Žmonės gali registruotis ir jei renkasi pagal gydytoją, ryžtasi laukti kelis mėnesius. Kai kurių medikų trūksta, todėl suprantama, kodėl susidaro eilės. Padidėjo ligonių srautas, o konsultuojančių gydytojų nepadaugėjo“, – kalba A. Lukošaitis.

REKLAMA

Neišvengiama eilių ir dėl to, pasak A. Lukošaičio, kad tie patys gydytojai dirba skyriuje ir poliklinikoje.

„Sveikatos apsaugos ministerijos nuomone, konsultacijos yra planinės, todėl žmogus gali rinktis ar jam laukti, ar nelaukti. Jei nepatinka laukti 2–3 mėnesius Šiauliuose, konsultuotis gali registruotis visoje Lietuvoje su tuo pačiu šeimos gydytojo siuntimu“, – pataria A. Lukošaitis.

Anot A. Lukošaičio, yra žmonių, kurie iš anksto registruojasi tik tam, kad po trijų mėnesių jam specialistas skirtų vaistų, todėl atrodo labai didelės eilės pas gydytojus. Problema ta, kad be specialisto negalima išrašyti vaistų, todėl tos eilės ir susidaro. Kitiems reikia ne dėl vaistų, o dėl ligos konsultacijos.

REKLAMA

„Skubi pagalba suteikiama Priėmimo skyriuje, o planinė konsultacija gali užtrukti. Jei neturime kai kurių specialistų, žmones nukreipiame į kitus miestus, kur tokie specialistai yra. Šiauliečiai nepatenkinti, kad yra priversti vykti į kitus miestus, norėdami gauti medicininę pagalbą ir skundžiasi, kad Šiauliuose trūksta specialistų. Jei būtų daugiau medikų, eilės trumpėtų“, – pasakoja A. Lukošaitis.

Lina ABROMAVIČIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų