REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijoje buvo priimtas sprendimas nuo darbo nušalinti 3 tūkst. ligoninių ir slaugos namų darbuotojų. Medicinos srities darbuotojams buvo leista iki rugsėjo vidurio pasiskiepyti bent viena vakcinos doze, tačiau nedidelė dalis jų tai daryti atsisakė.

Prancūzijoje buvo priimtas sprendimas nuo darbo nušalinti 3 tūkst. ligoninių ir slaugos namų darbuotojų. Medicinos srities darbuotojams buvo leista iki rugsėjo vidurio pasiskiepyti bent viena vakcinos doze, tačiau nedidelė dalis jų tai daryti atsisakė.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas šiandien pranešė, kad tokie darbuotojai, prieš imantis drausminių priemonių, buvo perspėti raštu prieš išsenkant jiems duotam terminui.

O. Verano teigimu, „keli tuzinai“ darbuotojų patys išėjo iš darbo, vietoje to, kad pasiskiepytų nuo COVID-19. Tačiau pažymėjo, kad apie 2,7 mln. medicinos darbuotojų turinčioje šalyje tokie nesklandumai neužkerta kelio užtikrinti sveikatos apsaugos priežiūrą.

Šių metų liepą Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas perspėjo ligoninių ir slaugos namų bei priešgaisrinės tarnybos darbuotojus, kad jie turi laiko iki rugsėjo 15-osios pasiskiepyti pilnai arba bent jau pirmąja vakcinos doze.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos sveikatos priežiūros institucija Santé Publique apskaičiavo, kad mažiau nei 12% ligoninės darbuotojų ir apie 6% privačios praktikos gydytojų tuo metu nebuvo skiepyti.

REKLAMA

Šiuo metu 47 mln. vyresnių nei 12 metų Prancūzijos gyventojų yra pilnai vakcinuoti, ir tai yra 81,4 proc. visų šios amžiaus grupės populiacijos. 86,1 proc. yra pasiskiepiję bent vieną sykį.

„Didžioji dauguma šių suspendavimų bus laikini, – pareiškė O. Veranas RTL radijui. – Tai daugiausiai pagalbiniai darbuotojai, pavyzdžiui, dirbantys skalbimo ar maisto ruošimo srityje“. Ministro teigimu, „labai mažai gydytojų ir seselių lieka nesivakcinavę“. „Daugelis jų dabar nusprendė vakcinuotis, kuomet pareiga tai padaryti tapo realybe“, – „The Guardian“ cituojamas O. Veranas.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos valdžia: situacija gerėja, todėl būtina laikytis ir toliau nustatytų taisyklių

Paryžiaus viešųjų ligoninių asociacija AP-HP pranešė, kad buvo suspenduoti 340 darbuotojai. Didesnė jų dalis iš šalies pietų, kur priešinimasis skiepijimosi idėjai yra įgavęs didesnį mastą.

Pirmą kartą nuo liepos vidurio Prancūzijoje atvejų skaičius sumažėjo iki mažiau nei 100 iš 100 000. Dabar per dieną užregistruojama apie 10 000 naujų teigiamų atvejų, o tai reiškia, kad sveikatos apribojimai, įskaitant sveikatos pažymėjimą, reikalaujantį, kad žmonės būtų paskiepyti, būtų persirgę COVID-19 ar turėtų neigiamus „Covid“ testus, kad galėtų patekti į barus, restoranus, kino teatrus, muziejus ir kitas viešas vietas, turi išlikti, rašoma „The Guardian“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Situacija ženkliai pagerėjo dėka masinės Prancūzijos gyventojų vakcinacijos, žmonių geranoriškumo, ribojimų ir sveikatos paso dėka“, – cituojamas O. Veranas. – Epidemija dar nesibaigė, tačiau mes ją suvaldėme naujų atvejų skaičiams praėjusią savaitę nukritus 30 proc., taigi mes einame teisingu keliu ir toliau taip darysime“.

Prancūzų ministro teigimu, 9 iš 10 žmonių, kurie galėjo vakcinuotis, buvo vakcinuoti. „Mes šiai dienai esame viena labiausiai vakcinuotų šalių pasaulyje… kuo daugiau vakcinuosimės, tuo turėsime didesnes tikimybes iš viso to išbristi“, – aiškino jis.

Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas šią savaitę taip pat pripažino svarstanti griežtinti taisykles ir įpareigoti sveikatos apsaugos struktūros (NHS) darbuotojus skiepytis, šaliai ruošiantis žiemą užklupsiančiai COVID-19 krizei.

REKLAMA

Privalomam medikų pasiskiepijimui ruošiasi ir britai

„Aš tikiu, kad tai yra labai realu, kad priešakyje esantys NHS darbuotojai ir tie, kurie dirba socialinės rūpybos sferoje, taip pat turės būti vakcinuoti, kad apsaugotų aplink save esančius“, – kalbėjo S. Javidas parlamento klausyme.

O. Veranas gynė dabartinę tvarką, kai tam tikriems Prancūzijos darbuotojams vakcina yra privaloma: „Tai tik pirmoji diena, bet toli gražu nebuvo jokio chaoso, o ligoninėse ir globos namuose skiepytų asmenų skaičius yra daug didesnis nei būtų buvę, jei vakcina nebūtų buvusi privaloma“.

Jis taip pat pažymėjo, kad buvo tartasi su dauguma medikų darbuotojų atstovų ir jie sutiko su tuo, kad medicinos sferos darbuotojams vakcina būtų privaloma.

REKLAMA

„Fédération Nationale de la Mobilité Sanitaire“ (Nacionalinė sveikatos mobilumo federacija) prezidentas Thierry Schifano teigė, kad 13 proc. greitosios medicinos pagalbos ir sveikatos transporto priemonių vairuotojų nebuvo skiepyti „ir nenori to daryti“.

„Rizikuojame realiais sunkumais dėl nutrūkusio pacientų gydymo ir greitosios pagalbos suteikimo trūkumų, – sakė jis. –  Turime rasti būdą, kaip trumpam dirbti sumažintų darbuotojų pajėgų sąlygomis“.

@Algis Tai ir pagalvok, kodėl medicinos darbuotojai nenori tos vakcinos? O jie mediciną ir studijavo, ir savo žinias naudojo praktiškai per visą pandemiją. Ir dirbo su sunkiais ligoniais ir vis vien nenori tos vakcinos. Įjunk smegenis.
Jeigu turi personalo pertekliu, tai gali mielai pasidalinti su Vokietija, Śvedija ar Norvegija.
@Algis Kas čia keisto??? Visur yra protingu ir nenuperkamu zmoniu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų