REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo darbų ir lietuviškos žiemos pavargę kelionių entuziastai graibsto kelialapius į gražiausias pasaulio vietas. Tarp labiausiai pamėgtų atostogų krypčių – ne tik gyventojų pamiltos saulėtos kurortinės šalys, bet ir slidinėjimo atostogų kryptys. Daugelyje jų reikalavimas parodyti imunizaciją įrodantį dokumentą ir neigiamą COVID tyrimo rezultatą buvo įprastas dalykas, tačiau  pasauliui po truputį susitaikant su plintančiomis atmainomis, kai kurios šalys palaipsniui atlaisvina ribojimus.

Nuo darbų ir lietuviškos žiemos pavargę kelionių entuziastai graibsto kelialapius į gražiausias pasaulio vietas. Tarp labiausiai pamėgtų atostogų krypčių – ne tik gyventojų pamiltos saulėtos kurortinės šalys, bet ir slidinėjimo atostogų kryptys. Daugelyje jų reikalavimas parodyti imunizaciją įrodantį dokumentą ir neigiamą COVID tyrimo rezultatą buvo įprastas dalykas, tačiau  pasauliui po truputį susitaikant su plintančiomis atmainomis, kai kurios šalys palaipsniui atlaisvina ribojimus.

REKLAMA

Kelionių agentūrų atstovai pilnai vakcinuotiems gyventojams turi gerų žinių – atostogas į kai kurias populiariausias poilsinių kelionių bei slidinėjimo atostogų kryptis planuokite be papildomų rūpesčių dėl PGR ar kitų koronaviruso tyrimų rezultatų – jų čia neprireiks.

Kaip naujienų portalui tv3.lt pasakoja kelionių agentūros „Tez Tour“ rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė, tokios šalys – Egiptas, Madeira, Austrija (jeigu keliautojai pasiskiepijo sustiprinančia vakcinos doze).

REKLAMA
REKLAMA

„Vis tik saugumo reikalavimai koreguojami dažnai, tad reikėtų pasitikslinti prieš pat kelionę“, – pataria I. Aukštuolytė.

Pavasario ir vasaros atostogos planuojamos iš anksto

Specialistai džiaugiasi, kad, kitaip nei praėjusiais metais, lietuviai vėl savo keliones planuoja iš anksto – aktyviai pildosi pavasario ir vasaros sezono skrydžiai.

REKLAMA

Anot jų, dalis keliautojų visada įsigyja atostogas iš anksto, ypatingai jeigu reikia susiplanuoti darbuose grafikus ar prisitaikyti prie moksleivių atostogų laikotarpio.

„Tuo labiau, kad dalis viešbučių suteikia palankesnes kainas perkant iš anksto. Be abejo, bus ir spontaniškai įsigyjančių paskutinės minutės keliones, tačiau dažniausiai tai yra žmonės, kurie gali lanksčiai suderinti darbo ir atostogų grafikus, kuriems nėra svarbus viešbučio pasirinkimas. Žinoma, pirkimo įpročius pakoregavo ir pandemija, tačiau dauguma linkę ramiai ir be streso iš anksto susiplanuoti keliones“, – komentuoja kelionių agentūros „Itaka“ pardavimų vadovė Daiva Strusmkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Drąsesnį išankstinį kelionių planavimą, kelionių agentūrų atstovių teigimu, lemia ne viena priežastis.

„Tai ir augantis pilnai paskiepytų žmonių skaičius, aiškūs keliavimo saugos reikalavimai, kelionių draudimas nuo COVID-19, o ir patys lietuviai jau išmoko saugiai keliauti šiomis sąlygomis“, – teigia I. Aukštuolytė.

Specialistė taip pat atkreipia dėmesį, kad dar lapkričio pabaigoje startavę išankstiniai vasaros kelionių pardavimai viršijo lūkesčius – per pirmuosius prekybos mėnesius poilsiautojai, jos atstovaujamoje kelionių agentūroje užpildė beveik 30 proc. vietų.

Šią savaitę keliautojus kviečiame apsilankyti antrojoje virtualioje „Kelionių mugėje“, jos metu nemaža dalis keliautojų taip pat rezervuoja savo svajonių atostogas“, – priduria ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Poilsiautojus įspėja – kelionės brangs

Inga Aukštuolytė pastebi, kad rinkdamiesi kelionę, lietuviai skiria didesnį biudžetą nei prieš pandemiją. Jie daugiau investuoja į komfortą, renkasi aukštesnės klasės viešbučius, ilgesnę atostogų trukmę, „viskas įskaičiuota“ paketus, dėl to natūraliai ūgteli ir bendra kelionės kaina.

Pasak jos, vidutiniškai savo kelionei lietuviai šiuo metu skiria 730 eurų / asmeniui, panaši suma buvo išleidžiama ir 2021 m. vasarą – iki 700 eur.

„Lietuviai yra itin įgudę keliautojai, jie aktyviai vertina, lygina kainas, jie nėra linkę permokėti, todėl renkasi geriausius kainos ir kokybės santykio pasiūlymus“, – teigia specialistė.

REKLAMA

Tačiau kelionių planuotojams ateityje turima ir ne itin džiuginančių – atsigaunant turizmo sektoriui, pradėjus vėl keliauti didžiųjų valstybių turistams, viešbučių kainos kyla.

„Tačiau būtent čia išlošia keliautojai, keliones įsigiję iš anksto – jiems net ir padidėjus realiai kelionių organizatoriui tenkančiai kelionės savikainai – keliautojui kaina nėra perskaičiuojama“, – teigia D. Strumskienė.

Kelionių kainų pokyčius, pasak specialisčių, iš dalies gali lemti ir aviacinio kuro kaštai, besikeičiančių oro uosto mokesčiai.

„Vien kuro kaina, kuri yra viena iš sudedamųjų kelionės dalių, lyginant su 2019 metais, pabrango net 46 proc.“, – sako „Tez Tour“ rinkodaros vadovė.

REKLAMA

„Iš organizatoriaus pusės galėčiau pakomentuoti, kad stengiamės, kad keliautojai kuo mažiau pajaustų kainų augimą, nuolat deramės su viešbučiais dėl kuo palankesnių sąlygų visam sezonui, atrenkame kainos ir kokybės santykį atitinkančius viešbučius lietuvių poilsiui“, – toliau pasakoja D. Strumskienė.

Poilsiautojai renkasi atostogauti jau patikrintose ir pamėgtose šalyse

Dabartinės tendencijos įsigyjant keliones pavasario/vasaros sezonams išlieka panaši, kaip ir ankstesniais metais tendencija, teigia kelionių agentūrų atstovės.

Populiariausių kelionių krypties jau daugelį neapleidžia Turkija. Čia poilsiautojai traukia dėl šiltos jūros, itin didelio viešbučių pasirinkimo, nuostabaus klimato, kokybiško aptarnavimo, o svarbiausia – konkurencingo kainos ir kokybės santykio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norėdami atliepti keliautojų poreikį, „Tez Tour“ siūlo keliones į keturis šios šalies kurortus: Antaliją, Alaniją, Bodrumą, Marmarį.

Populiarumu taip nenusileidžia ir Graikija – ši kryptis itin išpopuliarėjo pandemijos metu.

„Tad šalia lietuvių jau pamėgtų Kretos bei Rodo salų ir žemyninėje dalyje esančio Peloponeso regiono, šį sezoną siūlome ir naujieną – graikiškaisiais Havajais vadinamą Korfu salą.

<…> Fiksuojamas ir augantis susidomėjimą Portugalija, tad šį sezoną plečiame krypčių į šią šalį skaičių – šalia Algarvės regiono, jau nuo vasario mėnesio startuoja skrydžiai į Madeirą“, – teigia I. Aukštuolytė.

REKLAMA

Tarp mėgstamiausių krypčių sutinkame ir gražuolę Maljorką, Italijos bei Bulgarijos kurortus. Pastaruosius itin aktyviai renkasi tie poilsiautojai, kurie ieško alternatyvos Lietuvos pajūriui.

D. Strumskienė atkreipia dėmesį, kad nemažai keliautojų renkasi trumpą pabėgimą, t.y. savaitgalio keliones po Europos miestus, arba atvirkščiai, keliauja į tolimesnes ir egzotiškesnes kryptis – atsiveriant vis daugiau šalių laisvam keliavimui, poilsiautojai noriai renkasi poilsį Azijos šalyse ar Karibuose.

„Pavyzdžiui, vos paskelbus apie pažintinę kelionę į Šri Lanką vasario mėnesiui – grupė užsipildė vos per porą savaičių“, – teigia „Itaka“ atstovė.

„Remiantis 2021 m. pabaigoje „Tez Tour“ atlikto reprezentatyvaus rinkos tyrimo duomenimis, šiuo metu lietuviams per atostogas svarbiausia pailsėti nuo darbų, pakeisti aplinką, tad dažniausiai jie renkasi atostogas patikrintuose ir jau pamėgtuose kraštuose“,  – komentuoja I. Aukštuolytė.

Net į Tailandą nesugeba patys nuvažiuot, tai ir moka visokiems "ale" organizatoriams už atmintines.
Tenerifeje,be jokiu novaturu ir testuru,tupiu ir kaifuoju.Patys ismokite susiorganizuoti kelione.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų