Antradienį sužaistos ir dvejos Ispanijos vyrų krepšinio lygos (Liga Endesa) reguliariojo sezono dvyliktojo turo rungtynės, kuriose tarpusavy kovojo lietuviai.

Vienuoliktą pergalę iš dvylikos galimų iškovojo antrą vietą užimantis bei čempiono titulą ginantis Madrido „Real“ (11/1) klubas su Jonu Mačiuliu, svečiuose 79:63 (26:13, 15:22, 24:12, 14:16) nugalėjęs į vienuoliktąją poziciją nukritusią Santjago de Kompostelos „Rio Natura Monbus“ (5 pergalės ir 7 pralaimėjimai) komandą, kurioje žaidžia Eimantas Bendžius.

J. Mačiulio indėlis į pergalę – 5 taškai, 5 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai rezultatyvus perdavimas ir pražanga. Per 23 su puse minutės (23:27) jis pataikė vienintelį tritaškį bei 1 dvitaškį metimą iš 2. Po 14 taškų prie pergalės prisidėjo Gustavo Ayonas ir Jaycee's Carrollas, 10 - Guillermo Hernangomesas.

E. Bendžius pralaimėjusiems pelnė 4 taškus, sugriebė 4 ir perėmė 1 kamuolį bei dusyk prasižengė. Per 16 su puse minutės (16:33) jis pataikė 2 dvitaškius iš 7, tačiau visi keturi jo tritaškiai metimai buvo netaiklūs.

17 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Tyleris Hawsas, 11 – Donnie's McGrathas, 8 – Santiago Yusta. Dar vienoje dvikovoje su lietuviais penktą vietą užimantis bei Ovidijaus Galdiko atstovaujamas Las Palmo „Herbalife Gran Canaria“ (8/4) klubas savo aikštėje 98:65 (24:23, 35:11, 23:16, 16:15) nepaliko vilčių dešimtojoje pozicijoje atsidūrusiai Malagos „Unicaja“ (5/7) ekipai su Mindaugu Kuzminsku.

O. Galdikas prie pergalės prisidėjo 4 taškais, 1 atkovotu ir 1 perimtu kamuoliu bei kartą suklydo. Per 8 žaidimo minutes (8:10) jis pataikė abu dvitaškius metimus.

17 taškų nugalėtojams pelnė Kevinas Pangosas, 16 – DJ Seeley, 11 – Bradas Newley.

Rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų gretose žaidęs M. Kuzminskas į šeimininkų krepšį įmetė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius, kartą suklydo bei prasižengė 2 sykius. Per 19 minučių (19:11) jis pataikė tritaškį ir 4 dvitaškius iš 8 bei realizavo vienintelį baudos metimą. Be lietuvių sėkmingiausiai svečių gretose žaidė Edwinas Jacksonas (11 tšk.) ir Jamaras Smithas (8 taškai).

Aštuoniolikos komandų turnyre pirmauja visas dvylika pergalių iškovoję Valensijos „Basket“ krepšininkai, o Mariaus Grigonio Manresos ICL (5/6) klubas - devintas.