23
J. Zdovcas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ (5/19) komanda įsirašė didžiausią savo sezono pergalę. Jure Zdovco auklėtiniai namuose 68:47 (18:11, 20:18, 11:8, 19:10) sutriuškino Madrido „Real“ (20/6) krepšininkus.

23

Nugalėtojams 15 taškų pelnė Edgaras Ulanovas. po 10 surinko Lukas Lekavičius, Joshas Nebo ir Joffrey Lauvergne’as.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas J.Zdovcas kalbėjo apie patirtį rungtynėms vadovauti be asistentų, sustabdytą „Real“ puolimą ir operaciją jau iškentusį Mantą Kalnietį.

„Sveikinu savo žaidėjus, kad suteikė man tokį puikų vakarą. Ačiū sirgaliams, kurie vis dar mumis tiki. Turėjau gerą jausmą prieš rungtynes. Žinojau, kad „Real“ bus kietas, tačiau turėjo sunkias pastarąsias rungtynes. Jie neturėjo kelių krepšininkų ir mes galėjome pasinaudoti šia galimybe bei prieš juos žaisti kietai visas 40 minučių. Sužaidėme puikias rungtynes. Pastaruoju metu strigdavome trečiuose kėliniuose. Ėjome kėlinys po kėlinio ir bandėme laimėti bei išlaikyti turėtą persvarą. Tai veikė“, – sakė J.Zdovcas.

Vos 18 taškų varžovams leidome pelnyti antroje rungtynių pusėje. „Real“ apskritai pasiekė mažiausią taškų skaičių istorijoje. Gal galite pasidalinti mintimis apie gynybą?

Visa tai yra sudėtinga. Jie prametė keletą gerų metimų antroje pusėje. Trečią kėlinį jie pradėjo tikrai galingai, o per pirmąsias penkias minutes mes pelnėme tik 2 taškus. Mes buvome arti, bet ne pernelyg, jie tiesiog prametė. Daugiau ar mažiau kontroliavome atkovotus kamuolius, o po pramestų metimų, mes atakavome gerai, bandėme neleisti jiems sugrįžti į ritmą. Ne viskas veikė, bet gynėmės gerai ir svarbiausiuose momentuose sužaidėme užtikrintai. Buvo smagu žiūrėti, kaip mes žaidėme. Išbandėme Tylerį Cavanaugh vidurio puolėju ir nors tai puolime nesuveikė, tačiau kažkiek pasiteisino gynyboje. Šiandien atsikėlęs turėjau vieną idėją: „Real“ naudoja aukštus „trečiuosius numerius“, o mūsų žaidimas su Nielsu Giffey ir Edgaru Ulanovu kartu suveikė.

Mantas Kalnietis dabar kuriam laikui yra iškritęs ir jūs likote su dviem įžaidėjais. Kokie yra lūkesčiai?

Viskas gerai, tik reikia išvengti daugiau traumų. Janis vis dar nežaidžia pilnu pajėgumu.

Gal aišku, kiek M.Kalnietis negalės žaisti?

Apie tai vis dar neturime iš daktaro žinių po operacijos.