Kauno „Žalgiris“ (5/19) įteikė didžiausią dovaną savo sirgaliams šiame Eurolygos sezone – namie įspūdingu stiliumi nukovė vieną iš turnyro lyderių Madrido „Real“ (20/6).

Jure Zdovco auklėtiniai namie buvo stipresni 68:47 (18:11, 20:18, 11:8, 19:10).

Tai buvo antra iš eilės „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje. Antroje mačo pusėje „Real“ sukrapštė vos 18 taškų, o „Žalgiris“ laimėjo visus kėlinius.

47 pelnyti taškai Eurolygoje – visų laikų „Real“ antirekordas.

Šiame mače tiek „Žalgiris“, tiek „Real“ pagerbė karjerą baigusį Joną Mačiulį.

Susitikimas prasidėjo palaikymo akcija Ukrainai – visa „Žalgirio“ arena skandavo Vladimirą Putiną žeminančią skanduotę, tribūnose matėsi ne viena Ukrainos vėliava.

„Real“ šiame mače pirmavo tik pirmas keturias minutes, o vėliau iniciatyvą visiškai perėmė „Žalgiris“.

Kauniečiai dviženklį pranašumą įgijo jau pirmo kėlinio pabaigoje, kai Lukas Lekavičius smeigė tritaškį ir rezultatas tapo 18:8.

Karališkasis klubas ne kartą bandė priartėti, bet „Žalgiris“ vis rasdavo atsakymų, o trečiame kėlinyje po Pauliaus Jankūno baudos metimų atitrūko 12 taškų skirtumu.

Ketvirtame kėlinyje prasidėjo tikra fiesta – Joffrey Lauvergne’as grūdo kamuolį iš viršaus, o netrukus Edgaras Ulanovas įsūdė tritaškį, perėmė kamuolį, greitame puolime pelnė du taškus ir kauniečiai jau triuškino varžovus 58:39.

Tas pats E. Ulanovas pratęsė savo šou – pataikė dar vieną tolimą metimą ir ekipas skyrė net 20 taškų.

Šiose rungtynėse „Real“ sunkiai tvardė emocijas – treneris Pablo Laso antrame kėlinyje gavo techninę pražangą, o vėliau turėjo vis tramdyti save, kad neužsidirbtų antros. Teisėjams nuolatinių skundų turėjo ir „Real“ bokštas Walteris Tavaresas.

Iškovodamas pergalę „Žalgiris“ kartu įteikė ir dovaną Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelonai“ – būtent ji kovoja su „Real“ dėl pirmos turnyrinės lentelės pozicijos ir turi tiek pat pergalių.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 15, J. Lauvergne’as, L. Lekavičius ir J. Nebo po 10, T. Cavanaugh 7, J. Strelniekas 6, N. Giffey ir P. Jankūnas po 4, A. Milaknis 2.

„Real“: W. Tavaresas 12, V. Poirier 10.