82
Šarūnas Jasikevičius  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Šarūnui Jasikevičiui liko tik vėl griebtis už galvos po dar vienos sėkmingos žalgiriečių atakos. Užsikūręs Kauno „Žalgiris“ (8/14) penktadienio vakarą sausakimšoje arenoje skriejo lyg ant sparnų ir sutriuškino Šaro vadovaujamą Stambulo „Fenerbahče“ klubą (13/9) net 98:75 (20:14, 23:21, 23:20, 32:20).

82

Kauniečiai išrašė Šarui vos antrąjį pralaimėjimą Eurolygoje lietuviui stojus prie Turkijos klubo vairo gruodžio viduryje. Ligi šiandienos mačo Stambulo ekipa vadovaujant lietuviui buvo laimėjusi 7 iš 8 Eurolygos rungtynių.

Žalgiriečiai nuostabiai pradėjo šio vakaro rungtynes, o Šarui liko tik skėsčioti rankomis, kai jo kariauna po šeimininkų spurto atsilikinėjo 0:10.

„Fenerbahče“ susikurdavo gerų metimų, bet iš pradžių taškus rinko tik baudomis, o užsikūręs „Žalgiris“ pirmavo 20:12.

Iki didžiosios pertraukos varžovai vis bandė artėti, bet Andrea Trinchieri auklėtiniai surasdavo atsakymų, sėkmingai savo šansus išnaudodavo Laurynas Birutis. Komandos ilsėtis išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 42:35.

Po didžiosios pertraukos triukšmingai arenoje susirinkusių sirgalių palaikomi žalgiriečiai gana užtikrintai kontroliavo žaidimo gijas ir neleisdavo varžovams sukurti galimai grėsmingų spurtų (80:68).

Vėliau nugalėtojas jau nekėlė abejonių. Skirtumas tik augo ir daugiatūkstantinė minia išvydo triuškinamą žalgiriečių pergalę.

„Sveikinimai treneriui Andrea ir „Žalgiriui“ Akivaizdu, kad šiandien aikštėje buvo tik viena komanda. Kaip visada sakau, tokie pralaimėjimai yra trenerio atsakomybė. Treneris neparuošė komandos taip gerai, kaip varžovų treneris.

Kai kuriose situacijose tai buvo labai sunkios rungtynės mums tiek noru, fiziškumu. „Žalgiris“ laimėjo kovą dėl 50 prieš 50 kamuolių. Taip pat primetė iš gerų padėčių, žaidė fiziškiau, norėjo daugiau. Aišku, mes ir prametėme daug metimų. Sunkus vakaras mums, pataikymo procentai viską reziumuoja“, – po rungtynių sakė Šarūnas Jasikevičius.

„Laurynas Birutis primetė iš arti. Pasku bandėme keisti taktiką. Bet nėra prasmės šnekėti apie kažkokias taktikas, kai komanda nepasiruošusi žaisti, pažiūrėkite, tiek praleistų taškų. Aišku, pabaigoje iš viso jau buvo gėda. Norisi dingti greičiau iš arenos ir užmiršti“, – pridūrė Šaras.

Turite vis daugiau problemų dėl žaidėjų traumų. Kaip ją spręsite?

Idėjų visada yra. Neaišku, kaip jas pavyks įgyvendinti.

Ar ta sėkminga atkarpa, laimėtos septynerios rungtynės iš aštuonių, galėjo pakišti koją?

Sunku pasakyti. Problemų, aišku, visada bus. Aš vakar jau pabrėžiau, kad visada kreipiu daugiausiai dėmesio į pastangas, profesionalumą. Pas mus labai daug kur yra tobulėti. Manęs, kaip trenerio, negali užmigdyti gera atkarpa. Pas mus yra reikalų ir jų bus, nes profesionalumas visiškai manęs netenkina.

Jei laimime, nereiškia, kad viskas komandoje yra gerai. Aišku, kažkiek einame į priekį, bet viskas viduje nėra nuostabu.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje po B. Maneko tritaškio sarkastiškai spaudėte sau ranką. Jau tada supratote, kad šiandien bus pralaimėjimas?

Jau šiandien per pamėtymą supratau, kad šiandien gali būti pralaimėjimas.

A. Trinchieri sakė, kad reikia daugiau laiko deriniams. Buvo, kuo šiandien varžovai nustebino?

Nemanau, jei po kiekvienos pertraukėlės jie išėjo su deriniu K. Evansui arba B. Manekui, tai galite paskaičiuoti, kiek jie įmetė taškų po pertraukėlių.

Kaip matote žalgiriečių šansus kautis dėl Eurolygos įkrintamųjų?

Nežinau, jei atvirai, nežiūrėjau lentelės. Varžovai žaidžia taip, kaip jiems leidi. O mes ne tai, kad jiems leidome, bet dar ir nutiesėme raudoną kilimą.

Scottie Wilbekinas šiandien atrodė vienintelis pozityvas komandoje?

Daug pozityvo nėra. Norisi užmiršti. Mums buvo žiaurus vakaras.