REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per stipriausią Filipinams šiais metais smogusį taifūną žuvo daugiau kaip 100 žmonių, parodė sekmadienį paskelbti oficialūs duomenys.

Per stipriausią Filipinams šiais metais smogusį taifūną žuvo daugiau kaip 100 žmonių, parodė sekmadienį paskelbti oficialūs duomenys.

REKLAMA

Daugiau nei 300 tūkst. žmonių teko palikti savo namus ir pajūrio kurortus, prieš taifūnui „Rai“ nusiaubiant pietinius ir centrinius salyno regionus. 

Daugelyje rajonų nutrūko elektros tiekimas ir komunikacijos, audra plėšė stogus ir vartė betoninius elektros stulpus.

Turistų pamėgtos Boholo provincijos gubernatorius Arthuras Yapas (Arturas Japas) savo oficialiame puslapyje feisbuke nurodė, jog nusiaubtos salos merai iki šiol pranešė, kad jų miestuose žuvo 72 žmonės.

Dar dešimt žmonių žuvo Dinagato salose, naujienų agentūrai AFP pranešė šios provincijos informacijos pareigūnas Jeffrey Crisostomo (Džefris Krizostomas).

REKLAMA
REKLAMA

Taigi bendras taifūno aukų, apie kurias jau buvo pranešta, skaičius, naujausiais oficialiais duomenimis, padidėjo iki 108-ių ir šis taifūnas yra vienas mirtingiausių iš smogusiųjų šaliai per daugelį metų.

REKLAMA

Nelaimių valdymo agentūroms vertinant padėtį, žuvusiųjų skaičius greičiausiai dar padidės.

Prie paieškos ir gelbėjimo pastangų labiausiai nukentėjusiuose regionuose prisijungė tūkstančiai kariškių, policijos pareigūnų, pakrančių apsaugos darbuotojų ir ugniagesių.

Į taifūno nusiaubtus rajonus siunčiami pakrančių apsaugos tarnybos ir karinio jūrų laivyno laivai, kuriais gabenami maisto produktai, vanduo ir medicinos priemonės, taip pat sunkioji technika, kuri pasitelkiama valant nuvirtusių elektros stulpų ir medžių užtvertus kelius.

„Žmonėms, norintiems atstatyti savo namus ir sugrąžinti savo gyvenimą į įprastas vėžes, tai bus ilgas ir sunkus kelias“, – pareiškė Tarptautinės Raudono Kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio draugijų federacijos vadovas Filipinuose Alberto Bocanegra (Albertas Bokanegra).

REKLAMA
REKLAMA

Organizacija prašo skirti 20 mln. Šveicarijos frankų (21,6 mln. JAV dolerių) skubiems pagalbos ir atstatymo darbams finansuoti.

„Rai“ buvo supertaifūnas, kai ketvirtadienį įsiveržė į populiarią turistinę Siargao salą, o jo vėjų greitis siekė 195 km per valandą.

Audros nešamų vėjų greitis, jai slenkant per šalį, šiek tiek susilpnėjo, bet vis tiek siekė 150 km per valandą. Be to, „Rai“ atnešė liūčių, kurios sukėlė potvynių kaimuose.

„Rai“, kuris Filipinuose vadinamas „Odette“, yra vėlyva taifūnų sezono audra. Dauguma ciklonų formuojasi nuo liepos iki spalio.

„Rai“ taip pat yra antras Filipinus užklupęs supertaifūnas nuo rugsėjo, kai „Chanthu“ nuniokojo šalies pagrindinės Lusono salos šiaurės rytus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai seniai įspėja, kad dėl žmogaus sukeltos klimato kaitos taifūnai tampa vis galingesni ir stiprėja greičiau.

Supertaifūnas pagal Jungtinių Valstijų klasifikaciją būtų priskiriamas 5 kategorijos uraganams.

Visoje Žemėje dažniausiai susidaro po maždaug penkias tokio galingumo audras per metus.

Filipinai, priskiriami šalims, galinčioms labiausiai nukentėti nuo klimato kaitos, kiekvienais metais išgyvena vidutiniškai po 20 audrų ir taifūnų. Stichija paprastai sunaikina derlių, namus ir infrastruktūrą jau ir taip skurdžiose vietovėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų