Antradienį FIBA Europos taurės (EuroCup) krepšinio turnyro atsakomosiose antrojo kvalifikacinio etapo rungtynėse septyni lietuviai pelnė net 94 taškus.

Rezultatyvus Rolando Jaručio ir Martyno Andriukaičio žaidimas padėjo Čerkasų "Čerkasski mavpy" (Ukraina) komandai namuose po pratęsimo 104:83 (31:19, 25:16, 17:16, 15:21, 16:11) nugalėti Nikosijos APOEL (Kipras) krepšininkus ir patekti į pagrindinį turnyrą.

Per pirmuosius keturis kėlinius Čerkasų ekipa likvidavo šešiolikos taškų deficitą (88:72), kurį APOEL klubas buvo susikrovęs per pirmąjį susitikimą savo aikštėje - 90:74.

Net 42 minutes aikštelėje pralaidęs R. Jarutis pelnę 32 taškus bei atliko net 10 rezultatyvių perdavimų ir buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Įžaidėjas iš Lietuvos pataikė 4 tritaškius iš 8, 5 dvitaškius iš 6, realizavo 10 baudų metimų iš 12 ir sugriebė 2 kamuolius.

M. Andriukaičio indėlis į pergalę 13 taškų, 2 atkovoti kamuoliai ir rezultatyvus perdavimas. Jis per 31 minutę pataikė 1 tritaškį iš 3, 3 dvitaškius iš 7 ir visus 4 baudų metimus.

Rezultatyvus Giedriaus Gusto ir patikimas Dainiaus Adomaičio žaidimas padėjo Rygos "Barons-LMT" (Latvija) klubui svečiuose išlaikyti trapią persvarą ir iškovoti kelialapį į Europos taurės turnyro grupės varžybas: "Barons-LMT" krepšininkai svečiuose 80:83 (28:13, 20:23, 23:22, 9:25) nusileido Naharijos "Iscar Eeroni" (Izraelis) ekipai, tačiau namuose pirmąjį susitikimą buvo laimėję 81:77.

17 taškų į varžovų krepšį įmetęs G. Gustas kartu su Armandu Škele buvo rezultatyviausi Rygos komandoje. Įžaidėjas iš Lietuvos per 31 minutę pataikė po 3 tritaškius ir dvitaškius iš 6, realizavo abu baudų metimus, po krepšiais atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

24 minutes žaidusio D. Adomaičio sąskaitoje 8 taškai (dvitaškiai 0/1, tritaškiai 2/2, baudos 2/2), 2 sugriebti ir 1 perimtas kamuolys ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

Lengviausiai antrąjį kvalifikacinį etapą įveikė Rolando Alijevo Samaros CSK VVS (Rusija) klubas. Po pergalės svečiuose 91:73, CSK VVS penketukas antradienį namuose antrą kartą - 84:70 (25:16, 14:20, 24:13, 21:21) nugalėjo Lulėjo "Planja Basket" (Švedija) krepšininkus.

Įžaidėjas iš Lietuvos per 22 aikštelėje praleistas minutes pelnė 9 taškus (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 1/3, baudos 2/3), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Nepasisekė antradienį Tautvydo Lydekos ir Tomo Nagio Partų "Olympias" (Graikija) klubui, kuris svečiuose 60:77 (10:22, 17:17, 17:24, 16:14) nusileido Permės "Ural-Great" (Rusija) komandai ir pasitraukė iš tolesnių varžybų. Pirmąjį susitikimą prieš savaitę namuose "Olympias" ekipa pralaimėjo 66:80.

23 minutes Patrų klube rungtyniavęs T. Nagys į varžovų krepšį įmetė 11 taškų (dvitaškiai 4/9, baudos 3/7) ir sugriebė 4 kamuolius, o T. Lydeka žaidė vos 12 minučių, per kurias pelnė 4 taškus (dvitaškiai 2/3, baudos 0/2), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius.

Trečiadienį Čekijoje atsakomąsias rungtynes su vietos "BK Prostejov" ekipa žais Kęstučio Šeštoko Tartu "Rock" (Estija) klubas, pirmajame susitikime namuose sutriuškinęs varžovus 94:69.