Antradienį FIBA Europos taurės (EuroCup) krepšinio turnyre buvo žaidžiamos pirmosios antrojo etapo rungtynės, kuriose šeši lietuviai pelnė 42 taškus.

Didžiausią pergalę iškovojo Kęstučio Šeštoko Tartu "Rock" (Estija) klubas, namuose 94:69 (16:19, 24:11, 31:14, 23:25) sutriuškinęs "BK Prostejov" (Čekija) ekipą.

Lietuvis nugalėtojams per 19 minučių pelnė 10 taškų (dvitaškiai 5/6, tritaškiai 0/1, baudos 0/2), po krepšiais atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Neturėtų sukelti didesnių problemų atsakomasis susitikimas ir Rolando Alijevo Samaros CSK VVS (Rusija) komandai, kuri pirmosiose rungtynėse svečiuose 91:73 (23:16, 21:24, 28:14, 19:19) nugalėjo Lulėjo "Planja Basket" (Švedija) krepšininkus.

Įžaidėjas iš Lietuvos per 11 aikštelėje praleistų minučių pelnė 4 taškus (dvitaškiai 2/3, baudos 0/2), atkovojo 2 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Nesėkmes antradienį patyrė po du lietuvius savo gretose turinčios komandos: jei Rolando Jaručio ir Martyno Andriukaičio Čerkasų "Čerkasski mavpy" (Ukraina) ekipa svečiuose 74:90 nusileido Nikosijos APOEL (Kipras) ekipai, tai Tautvydo Lydekos ir Tomo Nagio Partų "Olympias" (Graikija) klubas namuose 66:80 turėjo pripažinti Permės "Ural-Great" (Rusija) krepšininkų pranašumą.

30 minučių žaidęs M. Andriukaitis Čerkasų ekipai pelnė 9 taškus (dvitaškiai 3/5, tritaškiai 1/2), po krepšiais atkovojo 10 kamuolių ir atliko rezultatyvų perdavimą, o 21 minutę aikštelėje praleidusio R. Jaručio sąskaitoje 8 taškai (dvitaškiai 1/2, tritaškiai 2/5) ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

16 minučių Patrų klube rungtyniavę T. Nagys į varžovų krepšį įmetė 8 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 2/2, baudos 0/2), sugriebė 4 kamuolius ir spėjo prasižengti 5 kartus, tai jo bendraklubis T. Lydeka žaidė vos 7 minutes, per kurias pelnė 3 taškus (dvitaškiai 1/1, baudos 1/2) ir atkovojo 3 kamuolius.

Atsakomosios rungtynės po savaitės bus žaidžiamos Čekijoje, Rusijoje bei Ukrainoje.