REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Šių metų rugsėjo 10-15 d. į Vilnių jau penktą kartą grįžta didžiausias Baltijos šalyse tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“.

Šių metų rugsėjo 10-15 d. į Vilnių jau penktą kartą grįžta didžiausias Baltijos šalyse tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Festivalis kviečia atrasti eksperimentę ir klasikinę Japonijos muziką, dalyvauti japonų menininkų parodose, paskaitose, netradiciniame „Pecha Kucha“ renginyje, kūrybinėse dirbtuvėse. Festivalį užbaigs įspūdinga persirengėlių konkurso „Cosplay“ dalyvių eisena Vilniaus senamiesčiu.

REKLAMA

Festivalio atidarymo koncertas įvyks š.m. rugsėjo 10 d., antradienį, šv. Kotrynos bažnyčioje. Jo metu bus galima pasinerti į Japonijos egzotika alsuojantį džiazą, atliekamą japonų pianisto Yuki Deai, ar užsisupti klausantis švelnių jaunojo japonų dainininko Hideki Sakomizu akustine gitara akomponuojamų melodijų. Savo indie-folk skambesiu, drąsia ir jautria vyriška melancholija Hideki taip primena subtilią lietuvių atlikėjo Marko Palubenkos kūrybą.

REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 12 d., ketvirtadienį, menų fabrike „Loftas“ bus galima išgirsti eksperimentinę japonų atlikėjų Yosi Horikawa ir Izumi Yamamoto muziką bei sudalyvauti netradiciniame „Pecha Kucha“ renginyje.

„Lietuvoje dar ne visiems pažįstamas „Pecha Kucha“ pavadinimas japonų kalba reiškia „trumpą pasiplepėjimą“. Tai yra tam tikra glausta pristatymo forma, kuomet kiekvieno pranešėjo prezentacija turi tilpti į 20 ekrane rodomų skaidrių ir trukti ne daugiau 20 sekundžių vienai skaidrei pristatyti. Tokie renginiai paprastai vyksta neformalioje aplinkoje, visi pristatymai be galo skirtingi ir dinamiški, todėl svečiams nepabosta net klausantis jų ištisas valandas. Į „Pecha Kucha“ renginį kviečiame pranešėjus, Japoniją mačiusius iš visų pusių. Apie Tekančios saulės šalį pasakos meno atstovai, keliautojai, verslininkai, muzikantai“, - aiškina festivalio organizatorius Sergej Grigorjev.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pecha Kucha“ vakarą pratęs japonų muzikantų Yosi Horikawa ir Izumi Yamamoto pasirodymai bei lietuviškosios urban/hip hop scenos senbuvių ritmai. Yosi Horikawa – eksperimentės japonų muzikos prodiuseris. Yosi Horikawa muziką kurti pradėjo vos sulaukęs 12 metų. Neturėdamas pinigų instrumentams, Yosi įrašinėjo savo balsą, linguojančių medžių garsus, teniso kamuoliuko beldimą į stalą ir įvairiausius kitokius aplinkos garsus. Ši kūrybinio kelio pradžia, maišoma su laužytais hip-hop ritmais, ilgainiui tapo jo vizitine kortele. Yosi harmoningas kompozicijas konstruoja iš visko, ką girdime kasdien, – nuo paukščių čiulbėjimo iki virtuvės rakandų barškėjimo.

REKLAMA

Scena su Yosi Horikawa dalinsis kitas japonų kūrėjas Izumi Yamamoto. Izumi siekia ištrinti atskirtį tarp muzikos stilių ir savo klausytojus stebina muzikiniais eksperimentais bei improvizacijomis: pradedant laužytomis ūžesių ir burzgesių vibracijomis, baigiant fantastinio filmo takelį primenančiomis pianino ir smuiko melodijomis.

Rugsėjo 14 d., šeštadienį, „nowJapan“ organizatoriai kviečia į „Shimasho“ (jap. „Veikime!“) dieną, kur susilies tradicinė ir modernioji japonų kultūros. Tai – aktyvioji savaitgalio dalis, kurios metu vyks daugybė pasirodymų, parodų, svečių iš Japonijos vedamos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės.

REKLAMA

Vakare Kongresų rūmuose įvyks japonų grupės „Hide-Hide“ koncertas. Egzotiškais instrumentais – japoniška bambukine fleita ir japoniška tristyge bandža – du jauni, tačiau pasaulyje puikiai žinomi muzikantai atlieka ne tik tradicinę japonų muziką, bet interpretuoja garsiausius klasikos ir šiuolaikinės muzikos kūrinius. Repertuare galima išgirsti nuo „Abba“ iki Čaikovskio, o klausytojai muzikantams ploja atsistoję.

Rugsėjo 15 d., sekmadienis, – paskutinė festivalio „nowJapan“ diena, pavadinta „Mimasho“ (jap. „Matykime!“). Tą dieną įvyks kasmet didžiausio festivalio lankytojų dėmesio susilaukiantis Japonijos populiariosios kultūros fenomenas – persirengėlių konkursas „Cosplay“. Jo metu varžosi ir išradingus kostiumus demonstruoja dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir čia atvykę užsienio svečiai. Spalvingais kostiumais apsirengusių dalyvių pasirodymų metu stengiamasi kuo tiksliau įkūnyti pasirinktą garsių kompiuterinių žaidimų, japoniškos animacijos anime ar japoniškų komiksų manga personažą. Konkurso nugalėtojai laimi galimybę dalyvauti didžiuosiuose tarptautiniuose „Cosplay“ renginiuose.

Vietoje fejerverkų festivalis „nowJapan“ Vilniaus senamiestį nuspalvins įspūdinga „Cosplay“ persirengėlių eisena, kurioje kasmet dalyvauja daugiau nei 300 kostiumuotų personažų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų