FBK „Kaunas“ pateko į LFF taurės pusfinalį

Vakar FBK „Kaunas“ S.Dariaus ir S.Girėno stadione žaidė paskutiniąsias 2008 metų sezono rungtynes - Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro ketvirtfinalyje kauniečiai net 3:0 (1:0) sutriuškino Klaipėdos „Atlantą“.

Šias rungtynes stebėjo buvę FBK „Kauno“ žaidėjai Adrianas Mrowiecas (Edinburgo „Hearts“), Yanko Valkanovas, Edinas Pehličius (abu Minsko „MTZ-Ripo“).

Lietuvos vicečempionai rungtyniavo toli gražu ne stipriausios sudėties. Aikštėje nepamatėme rezultatyviausio „A lygos futbolininko Rafaelio Ledesmos, traumuoto Lino Pilibaičio, į Lietuvos rinktinę pakviestų Irmanto Zelmiko, Kęstučio Ivaškevičiaus, Vytauto Lukšos.

Nuo mačo pradžios iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, jie daugiau atakavo. Jau rungtynių pradžioje savo meistriškumą teko pademonstruoti „Atlanto“ vartininkui Arnui Lekevičiui. Jis atrėmė kauniečio Tomo Miklinevičiaus spirtą kamuolį.

Vis dėlto negausiems žiūrovams įvarčio ilgai laukti neteko. 11-ąją minutę Marius Činikas gražiu smūgiu iš 15 metrų nuginklavo svečių vartininką - 1:0. Po trijų minučių aikštės šeimininkai surengė dar vieną pavojingą ataką, bet „Kauno“ legionieriui iš Kroatijos Lukai Aničičiui jos sėkmingai užbaigti nepavyko.

Kėlinio viduryje puikią progą padidinti savo komandos persvarą turėjo M.Činikas. Jis pabandė permesti kamuolį per varžovų vartininką, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto.

33 min. dėkingoje situacijoje atsidūręs „Atlanto“ puolėjas Vitalis Stankevičius spyrė netaikliai.

Antrąjį kėlinį šiek tiek aktyviau pradėjo uostamiesčio futbolininkai. Tuoj po pertraukos šalia virpsto smūgiavo Klaipėdos ekipos puolėjas Gvidas Juška. 58 min. FBK „Kauno“ komandos gynėjas Mindaugas Bagužis baudos aikštelėje pargriovė varžovą, ir teisėjas Paulius Malžinskas skyrė 11 metrų baudinį. Jį realizuoti ėmėsi ne V.Stankevičius, o G.Juška, bet klaipėdiečio spirtą kamuolį vartininkas Laurynas Vertelis atrėmė.

62 min. įsiminė „Kauno“ gynėjo Nerijaus Radžiaus baudos smūgis. Po minutės galėjo pasižymėti kaunietis Artūras Rimkevičius, tačiau jis sudelsė smūgiuoti. Vis dėlto A.Rimkevičius nepraėjus nė minutei pelnė įvartį. Po L.Aničičiaus perdavimo jis labai gražiu smūgiu nukreipė kamuolį į svečių vartus - 2:0.

72 min. „Kauno“ saugo Nerijaus Valskio spirtą kamuolį atrėmė A.Lekevičius. Tačiau po kelių minučių ir jis buvo bejėgis apsaugoti savo vartus - klaipėdiečių triuškinimą baigė gynėjas Dainius Kunevičius.

Rungtynių statistika:

FBK „Kaunas“ - Klaipėdos „Atlantas“
3:0 (1:0). Įvarčiai: 11 min. Marius Činikas, 63 min. Artūras Rimkevičius, 76 min. Dainius Kunevičiu.

Įspėti: 42 min. Dainius Kunevičius, 59 min. Nerijus Valskis, 64 min. Mohamedas Arouri („Kaunas“); 35 min. Karolis Atutis („Atlantas“).

Priminsime, kad kovą dėl LFF taurės tęsias dar trys komandos - Šilutės „Šilutė“, Tauragės „Tauras“ ir Marijampolės „Sūduva“.