Pirmadienio naktį Denveryje griausmingai buvo pabaigtas 2022-2023 m. NBA sezonas. Rezultatu 94:89 (22:24, 22:27, 26:20, 24:18) Denverio „Nuggets“ ketvirtąkart įveikė Majamio „Heat“ ir  iškovojo pirmąjį NBA čempionų trofėjų.

Nors pirmoji rungtynių dalis „Nuggets“ klostėsi ne taip sklandžiai, tačiau komanda pradėjo perimti kontrolę po ilgosios pertraukos. Dukart NBA MVP Nikola Jokičiaus vedami „Nuggets“ ketvirtame kėlinyje įveikė 10 taškų deficitą ir užbaigė seriją 4:1.

N. Jokičius lemiamose rungtynėse aikštėje praleido 42 minutes, per kurias pelnė 28 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

J. Butleris pelnė aštuonis taškus iš eilės ir padėjo „Heat“ išsiveržti į priekį 87:86 likus kiek mažiau nei 3 min. Likus 2 min. jis pataikė dar du baudos metimus ir padėjo Majamiui susigrąžinti vieno taško pranašumą.

Visgi tada Bruce'as Brownas atkovojo kamuolį ir įmetė į krepšį, kad „Nuggets“ visam laikui išsiveržtų į priekį.

Likus 15 sekundžių iki rungtynių pabaigos, J. Butleris bandė pelnyti tritaškį, bet jo nepataikė. B. Brownas pataikė du baudų metimus, kad rungtynės taptų nebepavejamos ir Denveris pirmą kartą iškovotų titulą, lauktą 47 metus.

Majamio ekipos lyderis J. Butleris aikštėje praleido 41 min., per kurias pelnė 21 tašką ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa „Nuggets“ krepšininkams mače veikiausiai koją bandė pakišti jaudulys. Komanda lemiamų rungtynių metu pataikė vos 5 tritaškius iš 28 (17,9 proc. taiklumas) ir 13 baudų metimų iš 23 (56,5 proc. taiklumas).

Didžiąją sezono dalį Denveris atrodė kaip čempionas ir pateko į atkrintamąsias varžybas kaip pirmoji Vakarų konferencijos komanda. Tai buvo priešingybė išsišokėliams „Heat“, kurie pateko į NBA finalą būdami aštunti.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 28 (16 atk. kam., 4 rez. perd.), Michaelis Porteris jaunesnysis 16 (13 atk. kam.), Jamalas Murray 14 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellis-Pope’as 11 (4 atk. kam.), Bruce’as Brownas 10 (6 atk. kam.).

„Heat“: Jimmy Butleris 21 (5 rez. perd.), Bamas Adebayo 20 (12 atk. kam.), Maxas Strusas 12 (8 atk. kam.), Kyle’as Lowry 12 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Calebas Martinas 10 (5 atk. kam.)