NBA lygoje Jonas Valančiūnas su Memfio „Grizzlies“ (27-26) neiškovojo svarbios pergalės prieš tiesioginius varžovus. Lietuvio atstovaujamas klubas 113:114 (34:32, 26:25, 29:26, 24:31) nusileido Dalaso „Mavericks“ (30-24).

J. Valančiūnas per 33 minutes pelnė 19 taškų (7/12 dvit., 5/8 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, prarado penkis kamuolius ir sykį suklydo.

Jam tai buvo 40-tasis dvigubas dublis šiame sezone. Tai yra geriausias lietuvio rezultatas NBA karjeroje. Kartu aukštaūgis dviženklių atkovotų kamuolių mačų seriją pratęsė iki 23.

Atkakli kova vyko viso mačo metu. Prasidedant ketvirtajam kėliniui Dalaso ekipa pralaiminėjo 85:89.

Panašus skirtumas išliko ir toliau, o likus kelioms minutėms J. Valančiūno atstovaujamas klubas laiminėjo 111:106.

Tada sėkmingi Lukos Dončičiaus ir Kristapo Porzingio momentai leido „Mavericks“ priartėti iki 110:111.

„Grizzlies“ lyderis Ja Morantas pataikė abi baudas, o L. Dončičius tik vieną. Rezutatas buvo 113:111 „Grizzlies“ naudai. Bet tada L. Dončičius parodė savo magiją.

Slovėnas paskutinėmis sekundėmis iš itin nepatogios situacijos aidint sirenai smeigė tritaškį ir iškovojo „Mavericks“ pergalę.

L. Dončičius nugalėtojams pelnė 29 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdacimus, K. Porzingis pridėjo 21 tašką.

Pralaimėjusiems Graysonas Allenas surinko 23, J. Morantas pridėjo 17 taškų.

„Grizzlies“: Graysonas Allenas 23, Jonas Valančiūnas 19 (15 atk. kam.), Ja Morantas 17 (5 rez. perd.), Dillonas Brooksas 15, Desmondas Bane'as 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 29 (9 rez. perd.), Kristapas Porzingis 21, Dwightas Powellas 12, Timas Hardaway'us 11.