Japonijos sostinėje Tokijuje penktadienį super sėkmingai Lietuvai baigėsi finalinio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etapo varžybos. Pasaulio taurę po 4 metų pertraukos laimėjo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Lietuvei kartu atiteko ir pirmasis šios sporto šakos kelialapis į 2020 m. Tokijo olimpiadą.

„Šiandien man labai laiminga diena. Pirmąją varžybų diena puikiai susiklostė fechtavimo rungtis. Šiandien buvo labai geras jojimas, plaukimas ir kombinuota rungtis. Esu labai laiminga, nes iškovojau kelialapį į Tokijo olimpiadą.

Pasimatysime čia ir kitais metais. Aš sugrįšiu. Tokijas labai gražus miestas, gera čia būti“, – po pergalės kalbėjo L.Asadauskaitė.

Finale L. Asadauskaitė surinko 1394 taškus. Fechtavimo rungtyje ji tapo nugalėtoja, plaukimo rungtyje ji užėmė 26 vietą, jojime sportininkė iš Lietuvos užėmė 13 vietą ir prieš lemiamą kombinuotą rungtį rikiavosi trečioje vietoje.

Finalinėje rungtyje L. Asadauskaitė išvengė rimtesnių klaidų ir finišą pasiekė užtikrintai pirmoji.

Sidabrą pelnė Rio de Žaneiro olimpinė vicečempionė prancūzė Elodie Clouvel (1383), o bronza atiteko vokietei Annikai Schleu (1366).

Per plauką nuo medalio liko ir kita lietuvė. Gintarė Venčkauskaitė su 1365 taškais finišavo 4-a.

L. Asadauskaitė finalinį pasaulio taurės etapą yra laimėjusi 2012 m. ir 2015 m.

Penktadienį ji tapo penktąją lietuve sportininke, turinčia kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.

Olimpinius normatyvus anksčiau įvykdė plaukikai Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas bei lengvaatlečiai Andrius Gudžius ir Živilė Vaiciukevičiūtė.