Lietuvos delegacija tęsia pasirodymą Europos žaidynėse, kurios šiuo metu vyksta Lenkijoje. Penktadienį lietuviai varžosi pirmuosiuose finaluose.

16:04 val. vienviečių kanojų 200 m finale startavo ir Henrikas Žustautas. Jis distanciją įveikė per 39,7 sek. įveikė pirmas ir iškovojo aukso medalį.

Antrąją vietą užėmė kartvelas Zaza Nadiradzė (39,796 sek.), kuris finišuodamas išvirto iš kanojos. Trečias buvo ispanas Pablo Grana (39,852 sek.).

„Mano tikslas ir buvo pirmojo vieta. Turiu iškovojęs tiek medalių, kad dabar važiuoju tik laimėti. Labai degiau noru laimėti, net bijojau, kad neperdegčiau prieš startą. O dabar po finišo ašaros kaupiasi. Emocijos sprogsta“, – po finišo prisipažino H. Žustautas, tuo pačiu tapęs ir Europos čempionu.

Jis pakartojo 2015 metų sėkmę. Tada jis irgi tapo Europos žaidynių čempionu 200 m distancijoje.

Po auksinio finišo H. Žustauto laukė dar vienas startas. Vienviečių kanojų 500 m distancijos pirmajame kvalifikaciniame plaukime šiandien ryte jis finišavo šeštas ir pasirodymą tęs pusfinalyje.

15:25 val. savo pasirodymą finale pradėjo ir Lietuvos baidarininkai.

Vyrų keturviečių baidarių  500 m finale Mindaugas Maldonis, Simonas Maldonis, Artūras Seja ir Ignas Navikauskas užėmė paskutinę – 9 – vietą. Lietuvių ketvertas distanciją įveikė per 1:21.778 min.

Pirmąją vietą iškovojo Ispanijos baidarininkai, distanciją įveikę per 1:19.964 min. Sidabro medaliai atiteko ukrainiečiams (1:20.5 min.), o bronzos – Serbijos baidarininkams (1:20:8 min.).

Penktadienį lietuviai taip pat sieks pergalių stalo tenise, krepšinyje ir bokse.