Europos taurės reguliaraus sezono finišas: „Lietkabelis“ sutriuškinas Badalonoje

Paaiškėjo varžovas aštuntfinalyje

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ užbaigė reguliarųjį Europos taurės sezoną. Vėlyvą trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai Ispanijoje, Badalonoje 81:60 (22:9, 15:19, 27:14, 17:18) nusileido „Joventut“ ekipai, kuri nutraukė panevėžiečių pergalingą seriją.

Nepaisant to, Slobožanskės „Prometey“ pergalė prieš Venecijos „Umana Reyer“ komandą, o Ulmo „Ratiopharm“ laimėjimas prieš Klužo „U-BT“ užtikrino „7bet-Lietkabeliui“ ketvirtą vietą A grupėje ir namų aikštelės pranašumą aštuntfinalyje.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ „Kalnapilio“ arenoje žais su Europos taurės debiutante Paryžiaus „Paris“ komanda. Dvikova turėtų vykti balandžio 12-ąją.

Įdomu tai, kad Europos taurės atkrintamosiose viską lems ne serija, o vienintelės rungtynės, todėl namų pranašumas – ypač svarbus.

Dvikovą Badalonoje šį vakarą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, beveik keturias minutes neleidę varžovams pasižymėti ir surengę keturiolikos taškų spurtą, kurį galiausiai užbaigė ledus pralaužęs Gediminas Orelikas (14:3). Dviženklį pranašumą „Joventut“ išlaikė iki pat pirmojo kėlinio pabaigos, tačiau svečius šiek tiek priartino ketvirtį dvitaškiu uždaręs Gyorgy Golomanas (22:9).

Ispanijos komanda apsukų nesumažino ir jau antrojo kėlinio pradžioje po Kyle’o Guy’aus taiklaus dviejų taškų vertės metimo įgijo dvidešimties taškų pranašumą (31:11). Visgi panevėžiečiai nepasidavė ir po truputį tirpdė deficitą – įpusėjus kėliniui Popovičius pataikė dvitaškį, Lipkevičius realizavo baudų metimus (33:18), o pačioje ketvirčio pabaigoje po du taškus pelnę Rubštavičius ir Orelikas sumažino svečių deficitą iki vienženklio (37:28).

Po ilgosios pertraukos savo persvarą šeimininkai vėl surengė puikią atkarpą: Ribas įsmeigė tritaškį, Busquetsas, Tomičius ir Guy’us pelnė po du taškus ir „Joventut“ dar sykį pradėjo tolti (47:33), o galiausiai ir gerokai nutolo – likus mažiau nei trims minutėms Guy’us pataikė iš toli, Busquetsas pridėjo keturis taškus paeiliui o trečiąjį kėlinį užbaigė į Morriso tolimą metimą dvitaškiu atsakęs Birganderis (64:42).

Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu atidaręs Guy’us padidino savo komandos persvarą iki rekordinės (67:42). Iki tokio pat pranašumo Ispanijos ekipą netrukus grąžino Kraago ir Venturos taiklūs dviejų taškų vertės metimai (75:50), o svečiai iš Panevėžio vilčių sugrįžti į rungtynes jau nebeturėjo.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais balandžio 16 d. – Europos taurės aštuntfinalyje Panevėžyje svečiuosis Paryžiaus „Paris Basketball“ ekipa, o balandžio 16 d. atvyks Jonavos „Cbet“.

„7bet-Lietkabelis“: Nikola Popovičius 13 (6/10 dvit., 1/4 baud.), Gediminas Orelikas 11 (3/4 trit.), Kristianas Kullamae 7, Gyorgy Golomanas 6, Jamelas Morrisas, Mantas Rubštavičius (5 rez. perd.) ir Grantas Vasiliauskas po 5.

„Joventut“: Kyle‘as Guy 13 (2/2 dvit., 3/9 trit.), Yannickas Kraagas 12, Vladimiras Brodziansky ir Simonas Birganderis (12 atk. kam.) po 11, Pau Ribas 10, Ante Tomičius 7.