• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę, birželio 3-6 dienomis, Briuselyje prasideda jau aštuntą kartą rengiama „Žalioji savaitė“. Šiųmetinė „Žaliosios savaitės“ tema – atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas bei švari aplinka, šūkis – viena Žemės planeta – nešiukšlink jos.

REKLAMA
REKLAMA

„Žalioji savaitė“ – tai didžiausias Europos Sąjungos (ES) renginys, skirtas ES aplinkosaugos politikai. Nuo 1973 m. ES patvirtintos šešios aplinkosaugos veiksmų programos, reglamentas REACH, kovos su taršos poveikiu strategija ir veiksmų planas.

REKLAMA

„Šiemet Europos Komisija (EK) parengė Klimato kaitos paketą, kurį dabar svarstome Europos Parlamente (EP). Tai tik dalis bendromis pastangomis padarytos pažangos. Kad galėtume efektyviau kovoti su globalaus atšilimo pasekmėmis, būtina siekti kuo daugiau naudoti energijos iš atsinaujinančių šaltinių ir ieškoti būdų, kaip atsisakyti iškastinio kuro. Tai priemonės, mažinančios CO2, turinčio tiesioginį poveikį klimato kaitai, išmetimus į atmosferą“, – sakė EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto narys Šarūnas Birutis.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę politikai, įmonių ir pilietinės visuomenės atstovai galės diskutuoti, dalytis patirtimi aplinkosaugos srityje. Bus diskutuojama, pavyzdžiui, tokiomis temomis: kaip kasdien naudojamus produktus padaryti ekologiškesnius, „draugiškus“ aplinkai?

„Naivu tikėtis, kad paskelbus kokį nors gražų šūkį žmonės pradėtų mažiau vartoti aplinką teršiančių produktų. Tačiau galima mokytis vartoti kitaip. Reikia diegti „draugišką“ aplinkai gyvenimo būdą, kuris ypač propaguojamas Skandinavijos šalyse. Nepaisant to, šių šalių verslas nėra nukentėjęs nuo įmonių veiklos krypties į aplinkos puoselėjimą“, – pažymėjo europarlamentaras Š. Birutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi kita svarbi tema, kuri bus gvildenama diskusijose: ar gali Europos verslas išlikti konkurencingas, vykdydamas aplinkosaugą puoselėjančias programas? Europa šiandien siekia tapti lydere, kovojant su klimato kaita. Tačiau ar toks siekis neturės įtakos verslo konkurencingumui?

Dar viena šiandienos aktualija – augantys šiukšlių kalnai Europoje. „Žaliosios savaitės“ tematika siejasi su Lietuvoje pirmus žingsnius žengiančia pilietine iniciatyva „Darom 2008“, kurios metu šimtai savanorių rinko šiukšles iš gražiausių Lietuvos vietų: miškų, parkų, paežerių ir t. t. Pasigirsta ir daugiau panašių iniciatyvų, po kurių mūsų aplinka tampa bent kiek švaresnė.

REKLAMA

Žaliosios savaitės metu EK atstovai įteiks apdovanojimus Europos verslo įmonėms už įdiegtas aplinkosaugines inovacijas. Tarp pretendentų įmonės iš Estijos, Austrijos, Prancūzijos, Vokietijos, Olandijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos.

Vos prieš kelias savaites EK iniciatyva buvo įsteigtas naujas „Europos žaliosios sostinės“ apdovanojimas, kuris bus kasmet skiriamas ekologiškumą propaguojančiam miestui. Paraiškas dalyvauti konkurse gali pateikti visi ES miestai, kuriuose – daugiau nei 200 tūkst. gyventojų. Paraiškos bus vertinamos pagal aplinkosaugos kriterijus: vandens ir oro kokybė, transporto taršos lygis, atliekų surinkimas bei apdorojimas ir pan. Paraiškas dalyvauti 2010 m. ir 2011 m. „Žaliosios sostinės“ konkurse galima teikti iki šių metų spalio 1 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų