Su Europos čempionato aukso medaliu ant kaklo Prancūzijos rinktinės žvaigždė Tony Parkeris buvo nepavejamas 2013 metų „FIBA Europe“ geriausio žaidėjo rinkimuose.

Tiek sirgaliai, tiek ekspertai vieningai pagrindinį titulą skyrė T. Parkeriui. Antrą vietą užėmė graikas Vassilis Spanoulis, o trečias liko ispanas Marcas Gasolis. Prancūzui sezonas išties buvo geras – be Senojo žemyno aukso jis su „Sant Antonio Spurs“ ekipa laimėjo NBA Vakarų konferencijos čempionų titulą ir žaidė didžiajame NBA finale.

31 metų T. Parkeris „Eurobasket 2013“ turnyre buvo pagrindinė „Les Bleus“ varomoji jėga. Įžaidėjas vidutiniškai per rungtynes pelnė 19 taškų, įskaitant 32 tškus per pusfinalį, kuomet 75:72 įveikė senus varžovus ispanus. Prancūzui atiteko ir turnyro naudingiausio žaidėjo prizas (MVP).

„Daugelį metų T. Parkeris – puikus krepšinio žaidimo ambasadorius tiek Europoje,tiek už jo ribų, – sakė „FIBA Europe“ prezidentas Cyrielas Coomansas. – Džiugu matyti, kad tokio kalibro žaidėjas gauna tokį prizą. Jam 2013 metai buvo magiški.“

„Kiekvienais metais su pagarba stebiu, kaip T. Parkeris velkasi Prancūzijos rinktinės aprangą, – mintimis dalijos „FIBA Europe“ generalinis sekretorius Kamilas Novakas. – Jis vienas savo kartos geriausių Europos žaidėjų, o šis prizas tik tai patvirtina.“

Geriausio 2013 metų Europos krepšininko prizui gauti buvo nominuotas ir Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis. Jam šiuose rinkimuose atiteko šeštoji vieta. Lietuvį aplenkė Bojanas Bogdanovičius ir Goranas Dragičius. Už M. Kalniečio liko šie žaidėjai – Petteris Koponenas, Luigi Datome, Nikola Vučevičius ir Nenadas Krstičius.