Lietuvos vyrų futbolo rinktinė patyrė vieną didžiausių nesėkmių pastaraisiais metais. Atrankoje į 2022 m. pasaulio čempionatą Valdo Ivanausko auklėtiniai išvykoje net 0:5 (0:4) pralaimėjo Europos čempionei Italijai.

C grupėje mūsiškiai lieka dugne ir be pergalių – pralaimėtos visos penkerios rungtynės. Per šį laikotarpį įmuštas vos vienas įvartis, o praleista net 13.

Italija su 14 taškų liko grupės lydere.

Europos čempionai lietuvius į šipulius sudaužė per pirmą mačo pusvalandį, kurio metu vartininkui Ernestui Šetkui kamuolį iš vartų tinklo teko traukti keturis kartus.

Mačo pradžioje Lietuva net atliko kelis smūgius į vartų plotą, bet jau 11-ąją minutę klydo perduodami kamuolį šalia savų vartų – šis nukrito Moise’ui Keanui prie pat kojų ir šis atidarė įvarčių fiestą.

Vos po trijų minučių Giacomo Raspadori atliko smūgį, o kamuolys po „rikošeto“ vėl suspurdo Lietuvos vartų tinkle.

Tas pats G. Raspadori po dešimties minučių pasinaudojo dar viena grubia lietuvių klaida ir rezultatas jau buvo 0:3.

29-ąją minutę antrąjį savo įvartį pelnė ir M. Keanas.

Po pertraukos Italija stabdyti nežadėjo – 54-ąją minutę Giovanni Di Lorenzo nuostabiai nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Italija ir toliau spaudė lietuvius ir kūrė atakas, kelis kartus buvo arti šeštojo įvarčio, tačiau šio galiausiai nepasiekė.

Italija kamuolį kontroliavo net 72 proc. laiko ir atliko 19 smūgių. Pirmasis šių rinktinių susitikimas Vilniuje baigėsi Italijos pergale 2:0.