REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europai akivaizdžiai trūksta karių, o siekiant spręsti šią problemą, kai kurios šalys tarnauti nori kviesti ne vien vyrus, bet ir moteris. Šiuo metu sprendžiama problema, kad reikia ne tiek verbuoti naujus karius, kiek įtikinti esamus karius nepasitraukti.

Europai akivaizdžiai trūksta karių, o siekiant spręsti šią problemą, kai kurios šalys tarnauti nori kviesti ne vien vyrus, bet ir moteris. Šiuo metu sprendžiama problema, kad reikia ne tiek verbuoti naujus karius, kiek įtikinti esamus karius nepasitraukti.

REKLAMA

Portalas „Politico“ skelbia, jog šią savaitę Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų ministras Sébastien Lecornu pristatė talentų išlaikymo planą, kuriuo siekiama paskatinti kariškius likti tarnyboje. Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai Vokietijos parlamentui pateikta metinė ataskaita parodė, kad 2023 m. Bundesverą paliks apie 1,5 tūkst. karių, todėl jo personalas sumažės iki 181 tūkst. karių.

„Tokie pokalbiai dabar vyksta visose sostinėse, visose demokratinėse šalyse, kurios turi profesionalias kariuomenes be šaukimo į kariuomenę“, – pirmadienį sakė S. Lecornu‘as, paminėdamas Jungtinę Karalystę ir Jungtines Valstijas.

REKLAMA
REKLAMA

Nerimas dėl išlaikymo lygio

„NATO susitikimuose galime kalbėti apie įrangą, bet dabar taip pat kalbame apie išlaikymo lygį“, – pridūrė S. Lecronu‘as. 

REKLAMA

Europai reaguojant į karą Ukrainoje, tokios šalys kaip Kroatija svarsto galimybę sugrąžinti šaukimą į kariuomenę. Kitos, pavyzdžiui, Danija, planuoja į šaukimo procesą įtraukti moteris. Vokietija atsisakė šaukimo į kariuomenę 2011 m., tačiau, atsižvelgiant į tai, kad daugelis karių sensta ir nebeturi teisės tarnauti, vėl diskutuojama apie tam tikros rūšies nacionalinės tarnybos sistemos atkūrimą.

Iššūkis kariuomenėms

Profesionalia kariuomene besiremiančioms šalims tenka iššūkis – padaryti ginkluotąsias pajėgas patrauklias, o tai sunku padaryti esant mažam nedarbui, aršiai privačiojo sektoriaus konkurencijai ir plačiai paplitusiam darbui nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijoje kariai kariuomenėje išbūna vidutiniškai vieneriais metais trumpiau nei anksčiau. Jungtinėje Karalystėje kasmet trūksta 1 tūkst. karių, t. y. dviejų pėstininkų batalionų, nors vyriausybė sudarė sutartį su privačia įmone „Capita“ dėl įdarbinimo.

Pinigai turi įtakos tam, kad žmonės pasiliktų. Viena iš svarbiausių Prancūzijos plano priemonių – didinti pensijas, įtraukiant premijas, taip pat didinami atlyginimai. Tačiau problema ta, kad tarnybos sąlygos nėra tokios patrauklios, nes nuolatiniai viršvalandžiai, mėnesiais trunkantis nebuvimas namie ir praleistas poilsio laikotarpis yra įprasti dalykai.

Išlaikymo problema

„Problema yra ne įdarbinimas, o išlaikymas, turime išlaikyti ir šeimas“, – šių metų pradžioje Paryžiuje vykusioje konferencijoje sakė JAV karinio jūrų laivyno operacijų vadovė admirolė Lisa Franchetti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijoje naujoji vyriausybė, siekdama išlaikyti karius, šių metų pradžioje paskelbė apie 20 proc. didinanti atlyginimus. Minimalus mėnesinis kario atlyginimas didėja nuo 4960 zlotų (1150 eurų) iki 6000 zlotų (1387 eurų). Reaguodama į didėjančią Rusijos keliamą grėsmę, Lenkijos kariuomenė išaugo nuo 95 tūkst. karių 2015 m. iki 215 tūkst. šiais metais.

Prancūzijos plane numatyta pagalba ieškant būsto, gaunant sveikatos priežiūros ir vaikų priežiūros paslaugas. Poros, kurios abi dirba ginkluotųjų pajėgų ministerijoje, net jei vienas iš jų yra civilis, galės kartu perkelti pareigas.

„Geriau jau mažiau įdarbinti, kad būtų geriau išlaikomi darbuotojai, nei vykdyti įdarbinimo vajų, kai nuolat mažėja išlaikomų žmonių skaičius“, – sakė S. Lecornu‘as.

REKLAMA

Vokietijoje vyriausybė, siekdama sustiprinti šalies gynybą, nori, kad iki 2030-ųjų pradžios ginkluotųjų pajėgų darbuotojų skaičius pasiektų 203 tūkst., tačiau įdarbinimas auga lėtai.

Siekia pakeisti padėtį

Bundestago specialioji įgaliotinė ginkluotųjų pajėgų klausimais Eva Högl sakė, kad tam tikros formos šaukimo į kariuomenę atkūrimas yra vienas iš būdų pakeisti padėtį, tačiau orientavimasis į moteris yra akivaizdesnis žingsnis siekiant sustabdyti nuosmukį, nes jų potencialas „toli gražu  neišnaudotas“.

Praėjusiais metais priimtais teisės aktais siekiama sudaryti patrauklesnes sąlygas, įskaitant didesnę paramą vaikų priežiūrai ir didesnes senatvės pensijas.

REKLAMA

Problemų kyla ne tik dėl darbo valandų, bet ir dėl pagrindinės infrastruktūros.

„Kai lankau karius, nebegirdžiu, kad trūksta šalmų ir apsauginių liemenių – trūksta spintelių“, – metiniame pranešime rašė E. Högl.

Jos teigimu, kareivinių ir karinių objektų sutvarkymas kainuos apie 50 mlrd. eurų – tai prilygsta pusei viso specialiojo fondo, kurį vyriausybė sukūrė savo karinėms pajėgoms atnaujinti po Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą.

Per tą LGBT nebeliko vyrų Europoje - visi per šiknaskylę turškiasi.
tegul, kariauja netruks , nei moteru, nei vyru. Protingi zmones iesko taikos,o cia matai, truksta kareiviu...
Butent,protingi iesko kompromiso.o ne aukoja gyvybes.jei ir reiks kovot,tai tik uz sawo laiswe,o ne uz kazkokia valstybe.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų