• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europa nori griežto atkirčio Sirijai, tačiau karui nepritaria

Europarlamentaras J. V. Paleckis: B. Obama pats save įvarė į kampą

Kalbėdamas apie paskutinius pasaulyje kilusius neramumus, europarlamentaras Justas Vincas Paleckis paminėjo situaciją Sirijoje ir Egipte.

Kalbėdamas apie paskutinius pasaulyje kilusius neramumus, europarlamentaras Justas Vincas Paleckis paminėjo situaciją Sirijoje ir Egipte.

REKLAMA

Anot jo, Europos Parlamentas pateiks rezoliucijas tiek dėl įvykių Sirijoje, tiek dėl neramumų kilusių Egipte. Savo metinėje kalboje Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso taip pat užsiminė, kad Sirijai turi būti duotas griežtas atkirtis. Ar laukiama dar vieno karo?

Ne. J. V. Paleckis atkreipė dėmesį, kad EP siekia, jog situacija Sirijoje būtų reguliuojama politiškai: "Karinis smūgis gali būti tik kaip kraštutinė priemonė, kurią reikėtų leisti tada, jei situacija visiškai slys iš rankų. Yra pasiūlymas, kad masinio naikinimo cheminis ginklas būtų paimtas į tarptautinių rankų kontrolę. Toks sprendimas būtų itin sveikintas ir padėtų išvengti daug problemų."

J. V. Paleckis teigė, kad JAV prezidentas Barackas Obama pats save įsivarė į kampą: "Jeigu jis dabar imtųsi karinių smūgių, jo autoritetas labai nukentėtų. Kaip ir tų, kurie jį palaikytų. Žmonės nenori karo. Žmonės supranta, kad vis dėlto situacija Sirijoje, kokia ji tragiška bebūtų, nėra vienareikšmė. Sirijos opozicijos pusėje yra daug pajėgų, kurios siekia chaoso.

REKLAMA
REKLAMA

EP pasisakys už politinius sprendimų būdus. Labai gerai, kad jaučiasi žmonių nuotaikos. Lietuvoje niekas nepadarė apklausos. Priešingu atveju, manau, didelė dauguma pasisakytų prieš karinį smūgį Sirijai. Jeigu net JAV 50 proc. žmonių yra "Prieš" ir tik 20 proc. "Už" karinį smūgį, tai kitose šalyse rezultatai būtų dar palankesni politiniam sprendimo keliui."

Anot balsas.lt pašnekovo, prasidėjus karui vėl viskas būtų surišta su naftos kainų augimu, papildomomis išlaidomis humanitarinės katastrofos pasekmės mažinti: "Tikrai nereikia taip mosuoti karinėmis kuokomis. Kol kas prognozuoti, kas bus - sunku. Nenorime antro Afganistano ar Irako. Sirijoje šalis gali skilti. Tai kas veikia Europoje, dar nereiškia, jog automatiškai prigis tokiose šalyse."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų