Šiandien paaiškėjo ir antroji Europos čempionato finalo dalyvė. Ja tapo Ispanijos rinktinė, kuri pliaupiant lietui Austrijos sostinės Vienos stadione it buldozeriu pervažiavo per savo varžovus iš Rytų ir tėškė šiems tarsi šlapiu skuduru per veidus- 3:0.

Nuo pat rungtynių pradžios ispanai ėmė įrodinėti, kas yra kas, ir atkakliai ieškojo kelių Rusijos tvirtovės link. 5 minutę po Xavi perdavimo iš dešiniojo krašto Sergio Ramosas vos nepasiekė kamuolio galva, o dar po akimirkos į baudos aikštelę įsiveržęs Fernando Torresas pasiuntė kamuolį tiesiai į rusų vartų sargą Igorį Akinfejevą.

Prasivėrus dangaus vartams ir ant stadiono vejos nusileidus beveik nepermatomai lietaus užuolaidai ispanų atakų bangos nenurimo. 11 minutę savo laimę šūviu iš toli pabandė rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas Davidas Villa, bet vėl patikimai  sužaidė I. Akinfejevas, neutralizavęs pavojų.

eurosport.com nuotr.

16 minutę tolimu baudos smūgiu kamuolį virš Ikero Casillaso vartų pasiuntė Romanas Pavliučenka. Vėliau žaidimas kiek nurimo ir kurį laiką pavojingų progų nei prie vienų, nei prie kitų vartų sukurta nebuvo.

35 minutę susižeidusį Davidą Villą pakeitė saugas Čescas Fabregasas, o Romanas Pavliučenka iš dėkingos padėties nepataikė į vartus.

Iki pat pirmojo kėlinio pabaigos nei vienai rinktinei nieko įsimintino nuveikti nebepavyko ir rungtynių likimas sprendėsi jau po pertraukos.

Antrasis kėlinys prasidėjo daug aktyviau, o 50 minutę krito ir pirmasis įvartis. Xavi pradėjo ataką ir atidavė kamuolį Andresui Iniestai, šis pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur pirmasis suskubo tas pats Xavi ir neatremiamu smūgiu sušaudė Igorį Akinfejevą - 1:0

52 minutę visiškai pakrikusią rusų gynybą dar kartą nubausti galėjo Fernando Torresas, bet po puikaus Česco Fabregaso perdavimo jis šovė gerokai virš vartų.

Rusijos rinktinės žaidimas po praleisto įvarčio visiškai subyrėjo ir tik neišnaudotos progos ispanams neleido susikrauti apčiuopiamesnės persvaros. 62 minutę tikslų perdavimą Fernandui Torresui atliko Davidas Silva, bet „Liverpool“ snaiperis smūgiavo šalia vartų.

70 minutę visą savo meistriškumą turėjo pademonstruoti Igoris Akinfejevas, sėkmingai atmušęs klastingą Česco Fabregaso smūgį. Tiesa, rusams išvengti neišvengiamo nepavyko ir po poros minučių ką tik po keitimo pasirodęs Danielis Guiza pasinaudojo elegantišku ir precizišku aktyviojo Č. Fabregaso perdavimu ir gudriai permetė kamuolį per iš vartų išbėgusį I. Akinfejevą - 2:0

82 minutę dar vieną vinį į apgailėtinai antrajame kėlinyje atrodžiusių rusų vartus įkalė Davidas Silva tiksliai užbaigęs puikią Andreso Iniestos ir Čescos Fabregaso kombinaciją - 3:0.

Rezultatas nebepakito iki pat mačo pabaigos ir ispanai, daugiau nei užtikrintai iškovoję pergalę, žengė į finalą, kuriame jiems teks suremti ginklus su Vokietija.

Rungtynes komandos pradėjo tokių sudėčių:

Ispanijos rinktinės sudėtis (4-4-2): vartininkas - Ikeras Casillasas, gynėjai -  Joanas Capdevila, Carlesas Puyolis, Carlosas Marchena, Sergio Ramosas, saugai -  Davidas Silva, Xavi, Marcosas Senna, Andresas Iniesta, puolėjai - Fernando Torresas, Davidas Villa.

Rusijos rinktinės sudėtis (4-4-2): Igoris Akinfejevas, gynėjai -  Aleksandras Aniukovas, Vasilijus Berezurskis, Sergejus Ignaševičius, Jurijus Žirkovas, saugai - Sergejus Semakas, Igoris Semšovas, Ivanas Sajenka, Konstantinas Zirianovas, puolėjai - Andrejus Aršavinas, Romanas Pavliučenka.