REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos mokslininkai, norintys kelti profesinę kvalifikaciją ir vykstantys tęsti karjeros Europos šalyse, gali pasinaudoti EURAXESS centrų teikiamomis nemokamomis paslaugomis, praneša Lietuvos mokslo taryba (LMT).

REKLAMA
REKLAMA

EURAXESS – Europos Komisijos iniciatyva įkurtas Europos mokslininkų mobilumo centrų tinklas. Šiuo metu jis veikia 40 Europos valstybių. Tinklo paskirtis – padėti mokslininkams, kurie išvyksta ar atvyksta stažuotis ar dirbti į kitas šalis: teikti informaciją apie galimybes įsidarbinti mokslininkams, ieškantiems darbo įvairiose Europos valstybėse; palengvinti įsidarbinimą; skatinti paprastesnį ir kokybiškesnį mokslininkų išvykimą ar atvykimą; didinti mokslininko karjeros patrauklumą.

REKLAMA

Pasak LMT atstovų, norint padėti mokslininkams, Europoje jau įsteigta daugiau kaip 200 mokslininkų mobilumo centrų. Jų misija – teikti praktinę informaciją susijusią su: teisiniais klausimais (vizomis, leidimais dirbti, leidimais gyventi); socialine apsauga ir garantijomis; mokesčių sistema; vaikų ugdymu ir kitais aktualiais klausimais. Šią informaciją nemokamai teikia kiekvienas EURAXESS tinklui priklausančios valstybės centras. Nors tinklas yra sukurtas norint padėti mokslininkams, tačiau informacija, kuri yra pateikiama interneto svetainėse gali pasinaudoti visi, kurie ketina stažuotis ar dirbti užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia informacija yra pateikiama bendroje Europos Komisijos EURAXESS interneto svetainėje ir 40 valstybių, EURAXESS tinklo narių, interneto svetainėse. Europos Komisijos EURAXESS interneto svetainė yra anglų kalba. Valstybių narių interneto svetainėse paprastai informacija pateikiama dviem kalbomis – nacionaline ir anglų kalba.

Europos Komisijos EURAXESS interneto svetainėje informacija yra suskirstyta į keturias skiltis. Skiltyje „Darbai“ (angl. Jobs) mokslo ir studijų institucijoms suteikiama galimybė talpinti darbo skelbimus, tad mokslininkams yra pateikiami ir nuolat atnaujinami darbo skelbimai, informacija apie stipendijas ir finansavimo galimybes Europoje. Čia mokslininkai taip pat gali paskelbti savo gyvenimo aprašymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Informacija apie mokslininkų ir jų darbdavių teises ir pareigas, apibrėžtas Europos mokslininkų chartijoje ir Mokslininkų priėmimo į darbą elgesio kodekse pateikiama „Teisių“ (angl. Rights) skiltyje.

Europos tyrėjai, dirbantys kituose žemynuose, skiltyje „Ryšiai“ (angl. Links) ras informaciją apie mokslinius tyrimus Europoje, Europos mokslinių tyrimų politiką, mokslinių tyrimų finansavimo galimybes ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Dirbti į užsienio šalis vykstantys mokslininkai ir jų šeimos nariai naudingą informaciją susijusią su: leidimais dirbti, apgyvendinimu, socialine apsauga, mokesčių sistema, užimtumu, kvalifikacijų pripažinimu, intelektinės nuosavybės klausimais ir kt. ras skiltyje „Paslaugos“ (angl. Services). Detalesnė aktuali praktinė informacija yra pateikiama kiekvienos EURAXESS tinklo valstybės narės interneto svetainėje.

Skelbiama, kad Lietuvos mokslininkų mobilumo centras taip pat yra EURAXESS tinklo narys. Tinklalapyje www.euraxess.lt pateikiama informacija apie renginius, darbo skelbimus mokslininkams ir tyrėjams Lietuvoje, įvairi praktinė informacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų