REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujos patikimos apklausos rezultatai atskleidė, kad euro zonos bankai rodo vis mažiau noro skolinti, o vartotojai nenoriai skolinasi, rašo „EUobserver“.

REKLAMA
REKLAMA

Per pastarąsias šešias savaites Europos centrinis bankas (ECB) apklausė 124 euro zonos bankų atstovus, atsakingus už paskolų teikimą.

REKLAMA

Apklausos rezultatai atskleidė, kad „smarkiai išaugo“ baimės lygis tiek tarp skolintųjų, tiek tarp besiskolinančiųjų. Dėl šios paskolų mini krizės Europai šiemet bus sunkiau išvengti recesijos.

Vokietija buvo išimtis, nes jos bankai skolino noriai, tuo tarpu Belgijos, Suomijos, Italijos ir Maltos vartotojai iš bankų skolinosi kur kas mažiau.

ECB apklausos rezultatai taip pat atskleidė, kad labiausiai per paskutinį praėjusių metų ketvirtį sumažėjo bankų paskolų skyrimas didelėms korporacijoms ir hipotekinių paskolų skyrimas. Tokių paskolų, palyginti su trečiuoju metų ketvirčiu, buvo suteikta atitinkamai 19 ir 11 proc. mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad maždaug pusė euro zonos šalių bankų pranešė, jog „labai sunku“ įtikinti kitus bankus paskolinti jiems pinigų kasdienėms operacijoms.

ECB dėl šios tendencijos kaltina nerimą dėl neapsisaugojimo nuo blogų skolų, „silpnus lūkesčius“ dėl šių metų ekonomikos augimo ir naujas ES taisykles, pagal kurias bankai turi padidinti savo atsargas juodai dienai.

Sumažėjusią vartotojų paklausą galėjo lemti tai, kad bankai siekia didesnio išlaidų padengimo ir didesnių kainų už hipotekines paskolas, o dėl to susidaro užburtas ratas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ECB taip pat pažymėjo, kad vartotojai mažiau skolinasi norėdami įsigyti ilgalaikes prekes, tokias kaip skalbyklė ar automobilis. Bankas paminėjo ir bendrą „vartotojų pasitikėjimo nuosmukį“.

Šie pesimistiški rezultatai paskelbti tuo metu, kai ES lyderiai pabrėžė norą perkelti pagrindinį dėmesį nuo taupymo programų prie priemonių, skirtų atgaivinti augimą ir sukurti naujų darbo vietų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų