REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienyje gyvenančius tautiečius daugiausia kamuoja psichikos problemos, susijusios su menka žmonių saviverte.

REKLAMA
REKLAMA

Tai sakė projekto „Psichologinė pagalba žmonėms, paliestiems emigracijos“ vadovė psichologė Vilma Kuzmienė.

REKLAMA

Jos teigimu, emigrantams būdingos „įvairios bendravimo problemos - ir su partneriu, ir darbe, ir su priėmusios šalies tauta“. Be to, dažnos esančios depresinės mintys, liūdesys, mintys apie savižudybę.

Šias problemas psichologė siejo su, jos teigimu, daugeliui lietuvių būdinga pažeminta saviverte.

Psichologinę pagalbą internetu teikiančios tarnybos specialistės žiniomis, užsienyje gyvenantys lietuviai taip pat neretai susiduria su priklausomybės problemomis: alkoholizmu, mitybos sutrikimais, narkomanija.

REKLAMA
REKLAMA

Padėtį, anot V.Kuzmienės, sunkina tai, kad emigrantai dėl menkos savivertės, neretai - taip pat ir dėl kalbos barjero vengia kreiptis į vietos gydytojus.

Balandį veikti pradėjusio pagalbos internetu tarnybos tinklapio skaitliukas pirmadienį rodė bemaž 12 tūkst. prisijungimų.

Kalbėdama apie geografinį besikreipiančiųjų pasiskirstymą, V.Kuzmienė be itin gausias lietuvių imigrantų bendruomenes turinčių Airijos ir Anglijos taip pat minėjo pietų Europos šalis - Italiją, Ispaniją, Kiprą - taip pat Australiją, Naująją Zelandiją, JAV ir Norvegiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagalbos, psichologės nuostabai, daugiausia kreipiasi kiek ilgiau - trejus, penkerius, dešimt metų - svečioje šalyje gyvenantys tautiečiai.

Projektas „Psichologinė pagalba žmonėms, paliestiems emigracijos“ buvo sumanytas 2007 m.

2008 m. balandį pradėjo veikti internetinis puslapis (www.psyvirtual.lt), per kurį emigrantai ir Lietuvoje likę jų šeimų nariai naudodamiesi elektroniniu paštu ar pokalbių internetu programomis gali gauti nemokamą profesionalią psichologo konsultaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų