REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą ketinančius grįžti emigrantus stabdo ne tik čia mažesnės algos, pabrangęs maistas, bet ir smunkantis svaro sterlingų kursas.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Lietuvos emigrantai, be kitų naujienų, seka ir svaro sterlingų kursą, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA

Šis nepaliaujamai silpnėja daugelio valiutų atžvilgiu, ypač – euro (per metus sumenko 18 proc., vien šiemet – daugiau nei 8 proc.). Skaičiuojant litais, ilgą laiką kainavęs 5 litus ir daugiau, dabar svaras tesiekia 4,3 Lt.    

„Taupėme, kažką susitaupėme, o dabar, jei persivestume į Lietuvą, litais prarastume gana didelę sumą“, – sako Rimas Jarusevičius, 12 metų dirbantis Londone.  

„Suma, kurią parsivežu, nėra didelė, nes didžiąją dalį pinigų investavau į mokslus, tačiau net ir keli tūkstančiai svarų, esant šiam kursui, darosi maža suma“, – teigia Milda Lukoševičiūtė, 4 metus besimokanti Londone.

REKLAMA
REKLAMA

Itin nerimauja ketinusieji Lietuvoje pirkti būstą. Jie sako, kad dabar svetur teks dar padirbėti, o grįžtant atostogų vežti mažiau dovanų.

„Vieni draugai norėjo pirkti kažką didesnio – ar būstą, ar ką jie ten buvo numatę. Jie beveik susitaupė tuos pinigus ir sako, kad jei dabar juos parsiųstų, tų pinigų neužtektų butui, dar reiks dirbti“, – pasakoja R. Jarusevičius.  

Bankininkai sako, jog svaro kursą žemyn bloškia padėtis Jungtinių Valstijų rinkoje.

„Nekilnojamojo turto problemos ir problemos finansiniame sektoriuje iš Amerikos persikelia į Europą. Kontinentinė Europa yra atsparesnė, bet britai su Amerika visada turėjo glaudesnius ryšius“, – teigia Arvydas Kregždė, Lietuvos banko Rinkos operacijų departamento direktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad išvengtų ekonomikos nuosmukio, Anglijos centrinis bankas šiemet jau 2 kartus mažino palūkanų normas. Tačiau svarui prognozuojamas tolesnis nuvertėjimas, nes ši valiuta tebelaikoma pervertinta.

„Tiems žmonėms, kurie turi tam tikrų santaupų ir nenorėtų, kad jos dar labiau nuvertėtų, verta pasvarstyti apie galimybes konvertuoti jas į tą valiutą, kuriai nuvertėjimo rizika bus neaktuali.

Tokios valiutos šiuo metu yra dvi – tai euras ir litas. Žinoma, jeigu jie sieja ateitį su Lietuva“, – tvirtina Gitanas Nausėda, SEB banko prezidento patarėjas.

REKLAMA

Analitikai nepataria svarų keisti į kokią kitą valiutą, o po to į litus ir taip bandyti švelninti praradimą. Toks žaidimas esąs profesionalams, kiti gali kaip tik pralošti.

Tačiau norintiems Lietuvoje pirkti būstą siūloma aktyviau kovoti dėl nuolaidų, nes, atslūgus įtampai nekilnojamojo turto rinkoje, pardavėjai priversti būti lankstesni.

Irma Janauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų