REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę programišiai atakavo Lietuvos banko internetinę svetainę, o vakar pasirodė pranešimai apie tai, kad kibernetinė ataka įvykdyta ir prieš Medicinos banką. Ekspertų manymu, Lietuva susidūrė su gerai organizuotų grupuočių atakomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Akivaizdu, jog susidūrėme su gerai organizuotų grupuočių atakomis – bankinių sistemų saugumui skiriamas ypač didelis dėmesys, todėl į jas įsilaužti yra labai sunku, nors ir nėra neįmanoma“, - teigė ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

REKLAMA

Anot jo, Lietuvoje tai vis dar gana retas reiškinys, tuo tarpu pasaulinė tokio pobūdžio įsilaužimų praktika paplitusi labai plačiai – dėl ekonominių bei politinių sumetimų atakuojamos tiek finansinių institucijų, tiek atominių elektrinių, didžiųjų korporacijų sistemos.

Ekspertas neabejoja, jog programišiai atakai prieš Lietuvos banką ir kitas institucijas pasitelkė užkrėstų kompiuterių tinklą.

„Prie šio tinklo prijungti kompiuteriai nuotoliniu būdu vykdo centrinio kompiuterio siunčiamus nurodymus, - aiškino T. Parnarauskas. - Dažniausiai užkrėstojo kompiuterio savininkas apie tai net nežino ir yra  įstumiamas į itin nemalonią situaciją – interneto tiekėjas gali atjungti interneto ryšį, galimas vizitas iš tyrimą dėl atakų vykdančių valstybės tarnybų.“

REKLAMA
REKLAMA

Norint apsisaugoti, ekspertas rekomenduojama periodiškai skirti laiko kompiuterio profilaktikai, išvalyti jį nuo „šiukšlių“.

„Kompiuterio operacinė sistema turėtų būti reguliariai atnaujinama, sprendžiamos saugumo spragos, - saugumo priemones vardino „NOD Baltic“ vadovas.

Jo teigimu, nemažai žmonių klaidingai mano, kad norint apsaugot kompiuterį nuo visų įmanomų grėsmių užtenka antivirusinės programos. Visgi, norint kompiuterį apsaugoti ne tik nuo virusų, bet ir minėtų atakų, reikėtų rinktis visapusiškos apsaugos sprendimus, dažnai vadinamus „Smart Security“, teigia ekspertas.

„Jei kalbame apie itin konfidencialios finansinės ir verslo informacijos apsaugą – tam būtina kreiptis į specialistus, - pataria T. Parnarauskas. - Profilaktika kainuoja žymiai mažiau nei prarastų duomenų ar sutrikdytos sistemos atkūrimas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų