REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnai girdimas teiginys, kad šuo yra geriausias žmogaus draugas. Tokį augintinį nori įsigyti ne vienas, tačiau šį sprendimą reikia priimti viską labai gerai ir atsakingai apgalvojus.

Dažnai girdimas teiginys, kad šuo yra geriausias žmogaus draugas. Tokį augintinį nori įsigyti ne vienas, tačiau šį sprendimą reikia priimti viską labai gerai ir atsakingai apgalvojus.

REKLAMA

Naujas šeimos narys – ne tik džiaugsmas, bet tuo pačiu ir labai atsakingas, ilgalaikis žingsnis. Kaip teisingai išsirinkti augintinį, kuris tenkintų ne tik šeimininkų poreikius, bet ir pats jaustųsi gerai, domėjosi TV6 laida „Gyvūnų manija“.

„Turbūt amžinas klausimas kiekvienai šeimai, kuri nori išsirinkti gyvūną, – tai kaip tą veislę išsirinkti? Prieš išsirenkant veislę norėčiau palinkėti visiems susipažinti, kokių veislių yra ir ko jiems reikia. 

Ko šeimai reikia, nes kiekviena šeima yra skirtinga – viena sportiška, kita daug keliaujanti, dar kita namie gulinti“, – teigė „Kika group“ įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė. 

REKLAMA
REKLAMA

Labai yra svarbu suderinti veislės interesus ir poreikius su šeimininkų interesais, gyvenimo pobūdžiu ar ritmu. 

„Jei interesai skirsis ir mes šunį rinksimės tik dėl to, kad jis gražus ar kaimynas turi, tai galime padaryti labai daug klaidų. <...> Šioje vietoje aš rekomenduočiau pirmiausia susižinoti šeimos poreikius. Paskui išsiaiškinti, kokių veislių yra ir pradėti rinktis veisėją“, – TV6 laidai „Gyvūnų manija“ sakė J. Januškauskaitė-Plungė. 

REKLAMA

Veisėją reikia rinktis taip pat atsakingai, kaip ir šuns veislę.

„Reikia rasti profilį, pažiūrėti, kokį darbą veisėjas yra atlikęs, kiek jis turi šunų, kiek metų veisia ir kodėl reikėtų pas jį pirkti. 

Pabendrauti su juo, pasižiūrėti šunis, kokius jis augina, tėvus galbūt, nes reikia suprasti, kad mes į šeimą įsileidžiame gyvūną 12-17 metų“, – pasakojo J. Januškauskaitė-Plungė. 

Specialistės teigimu, augintinio įsigijimas yra didelė atsakomybė tiek prieš šeimos narius, tiek prieš patį augintinį. 

„Mes turime išsirinkti tokį gyvūną, kad jis tenkintų ne vien mūsų poreikius, bet ir mes galėtume patenkinti jo poreikius. Jam duoti meilės ir gyvendami kartu su gyvūnu jaustis laimingai“, – tikino J. Januškauskaitė-Plungė.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš įsigyjant gyvūną svarbu atlikti namų darbus ir tik tada ieškoti geriausio draugo. 

Daugiau patarimų ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Gyvūnų manija“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 9:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 laidą „Gyvūnų manija“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų