REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


„Ekranas“ veikiausiai bus parduotas už 75 milijonus litų. Jeigu laukiamo sandorio kainą palygintume su „Ekrano“ savininkų bankroto dieną skelbta bendrovės turimo turto verte, paaiškėtų, kad įmonė per beveik dvejus metus atpigo beveik 7 kartus – nuo 520 milijonų litų.

REKLAMA
REKLAMA

Beveik dvejus metus trunkanti Panevėžio „Ekrano“ bankroto procedūra pasistūmėjo į priekį ir gali baigtis jau po kelių mėnesių. Bankroto administratorius Gintautas Gelčys patvirtino, kad sąskaitą jau pasiekė avansas – 400 tūkstančiai litų. Kreditorių reikalavimu jį sumokėjo potencialūs „Ekrano“ nekilnojamojo turto pirkėjai.

REKLAMA


 


Administratorius neslėpė, kad šiuo metu su potencialiu pirkėju vyksta derybos, o sėkmės atveju jos baigsis dar šį mėnesį. Kokią sumą pirkėjai pasirengę mokėti už „Ekrano“ pastatų kompleksą, kurio bendras plotas sudaro 209 tūkstančius kvadratinių metrų, G.Gelčys, kol vyksta derybos, neatskleidžia, tačiau žinoma, kad pirkėjas sutiko už visus pastatus mokėti 75 milijonus litų ir 1 litą už teisę nuomoti po jais esančią žemę.

REKLAMA
REKLAMA

Nekilnojamąjį „Ekrano“ turtą pasirengusi pirkti bendrovė „Otega“ yra registruota Kaune. Neoficialių šaltinių teigimu, buvusioje „Ekrano“ teritorijoje gali įsikurti kelios gamyklos, tačiau kineskopų gamyba nebus atnaujinta. Tikimasi, kad derybos bus baigtos iki balandžio pabaigos.

Jeigu šią laukiamo sandorio kainą palygintume su „Ekrano“ savininkų bankroto dieną skelbta bendrovės turimo turto verte, gautume milžinišką skirtumą. Įmonė per beveik dvejus metus atpigo beveik 7 kartus – nuo 520 milijonų litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Kreditoriai nusileido


Ši kaina nereali atrodė ir kreditoriams, todėl jie 2006 metais buvo pasamdę nepriklausomus turto vertintojus, jie „Ekraną“ įvertino tik 67 milijonais litų. Tačiau kreditoriai, net ir sulaukę nepriklausomų ekspertų išvadų, dar beveik metus bandė išsiaiškinti tikrąją „Ekrano“ vertę.

Pirmose dvejose varžytinėse „Ekraną“ buvo bandoma parduoti už 300 milijonų litų. Kaina buvo pasirinkta pagal bankrutavusios kineskopų gamyklos skolą – 299 milijonus litų. Trečiose varžytinėse bendrovės nekilnojamąjį turtą (NT) buvo bandoma parduoti už 118 milijonų, o ketvirtose – už 112 milijonų litų. 

REKLAMA


Būtent po paskutinių varžytinių kreditoriams trūko kantrybė ir jie praėjusių metų spalį paskelbė, kad yra linkę parduoti įmonę už pirkėjo pasiūlytą kainą ir galbūt net dalimis. Buvo sulaukta net 30 sandorių pasiūlymų, tačiau visi jie netenkino kreditorių.

Pinigų neužteks

Žinia, kad „Ekrano“ kreditorius jau tenkina 75 milijonų litų suma, yra aiškus signalas, kad dalis bendrovės skolų bus nurašytos kaip beviltiškos. Prie suskilusios geldos liks ne tik bankai, bet ir valstybė.

Darbuotojams „Ekranas“ dar yra skolingas daugiau nei 7 milijonus litų. Visa žlugusios kineskopų gamyklos skola siekia 299 milijonus litų.

REKLAMA

Įkaitų turėtojai – komerciniai bankai – yra pareiškę 178,9 milijono litų vertės kreditorinių reikalavimų. Įmonė daugiausia liko skolinga SEB Vilniaus bankui – 73 milijonus litų. „Sodrai“ ir Valstybinei mokesčių inspekcijai – 26,7 milijono litų. Dar yra ir trečios eilės kreditorių.

Darius Skirkevičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų