REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomistas Eugenijus Maldeikis teigia nematąs jokių priežasčių, kodėl reiktų panikuoti dėl banko „Snoras“ nacionalizavimo. Anot jo, nedelsdamos, o greitai ir ryžtingai priimdamos sprendimus, Lietuvos institucijos užkirto kelią didesnei krizei, kuri galėjo įsisiūbuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarykštė publikacija „Lietuvos ryte“, kur minėtas neįvardintas, didelių problemų turėsiantis bankas, jei būtų laiku nesureaguota, anot E. Maldeikio, galėjo turėti svarbių padarinių. „Nors bandyta bankus skirstyti pagal „tautinį“ principą, bankinė sistema yra viena. Dabar panikai nematau jokios priežasties. Keista, kad banko vadovas Raimondas Baranauskas šiuo metu yra ne Lietuvoje. Jis turėtų, esant tokiai padėčiai, viską aiškinti“, - piktinosi E. Maldeikis.

REKLAMA

Daugiau klausykitės čia:

[papildyta 19:02] V. Uspaskich: sprendimas buvo priimtas laiku

V. Uspaskichas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) (nuotr. Balsas.lt)V. Uspaskichas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Darbo partijos pirmininkas ir europarlamentaras Viktoras Uspaskich naujienų portalui Balsas.lt sakė, kad šios dienos įvykius Lietuvos finansinėje padangėje galima komentuoti vienareikšmiškai tik tuo atveju, jei būtų paskelbta daugiau informacijos.

„Aš linkęs tikėti, kad Lietuvos bankas, jo vadovas Vasiliauskas ir Vyriausybė  neblefuoja ir nejuokauja. Jeigu iš tiesų kilo rimtas pavojus ir Vyriausybė priėmė sprendimą priimti banką savo žinion, kad galėtų kontroliuoti situaciją, tai labai sveikintina. Gerai tai, kad sprendimas buvo priimtas laiku, greitai, todėl bus apsaugoti žmonių indėliai“, - svarstė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, nors šis sprendimas drastiškas, džiugu, kad Vyriausybė ryžosi greitai imtis veiksmų dėl banko. „Dažniausiai leidžiama bankui bankrutuoti, įsisiūbuoti krizei, sukelti didžiulę paniką tarp indėlininkų ir kreditorių, išleidžiama nemažai aktyvų į užsienį ir tik tada priimamas sprendimas perimti banką. Šiuo atveju reakcija buvo greita ir teisinga, būtų gerai, kad kiekviena Vyriausybė taip greit priiminėtų sprendimus“, - komentavo V. Uspaskich.

Viešųjų ryšių ekspertas, bendrovės „Brandscape“ vadovas Mindaugas Lapinskas irgi teigė esąs nustebęs, kad tokie dalykai tvarkomi pirmiausiai „išmetant“ pranešimus spaudai. „Kai toks atvejis ištinka Amerikoje, pasirodo žmogus, kuris yra atsakingas, priėmė sprendimus ir juos iškart aiškina. Lietuvoje išmetamas pranešimas spaudai, iš kurio niekas neaišku, o paskui visi spėlioja ir kelia versijas“, - sakė jis portalui „Balsas.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybė turės komercinį banką?

K.Daukšys(nuotr. Elta) (nuotr. Balsas.lt)K.Daukšys(nuotr. Elta)

Seimo Ekonomikos komiteto narys Kęstutis Daukšys „Balsas.lt“ sakė manąs, kad Lietuvos banko ir Vyriausybės sprendimai priimti laiku ir padės stabilizuoti padėtį. Paklaustas, kaip šį smūgį atlaikys Lietuvos ekonomika, jis sakė:

„Tai didelis sukrėtimas, tačiau jeigu sprendimai priimti laiku, turėtų atlaikyti. Viskas priklauso nuo to, kokia reali banko situacija ir kokių priemonių imamasi. Svarbiausia, kad nebūtų  „grandininės reakcijos“, –  sakė jis.

REKLAMA

Prisiminęs bankų griūtį, sukrėtusią Lietuvą maždaug prieš 15 metų, parlamentaras sakė, kad  kai kurie tada priimti politiniai sprendimai nebuvo naudingi nei žmonėms, nei įmonėms.

„Aš tikiuosi, kad dabar priimami sprendimai bus tokie, kurie visų pirma apsaugos teisėtus banko klientų interesus“, – sakė K. Daukšys.

To paties komiteto pirmininkas, valdančios Liberalų ir centro Sąjungos atstovas Dainius Budrys portalui „Balsas.lt“ sakė nematąs priežasčių kam nors panikuoti, nes indėliai iki 350 000 litų yra apdrausti, o perimdama akcijas vyriausybė perima ir įsipareigojimus kreditoriams.

REKLAMA

„Pagaliau, galbūt valstybė turės savo komercinį banką, apie ką tiek daug buvo kalbėta. Tiek daug buvo siūlymų, svarstymų, o dabar gal ir pavyks“, - juokavo D. Budrys.

Pasak D. Budrio, sunku paaiškinti, kodėl tokiomis aplinkybėmis į užsienį išvykęs „Snoro“ banko vadovas. „Gal atostogauja žmogus? Bet gana keista, nes, keik aš supratau, bankas dar norėjo išleisti naują emisiją ir padengti, to dėka, savo dalį įsipareigojimų. Tokius klausimus sprendžiant ir artėjant nacionalizavimui, tikras vadovas turėtų būti scenoje, kai uždanga pakils“, - ironizavo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų