0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai du kėlinius puikiai stabdė Carlosą Arroyo, tačiau po didžiosios pertraukos jo vedama snaiperių artilerija palaužė kauniečius. Eurolygos „Top 16“ etapo dvyliktojo turo rungtynėse „Žalgiris“ namuose pralaimėjo Stambulo „Galatasaray“ komandai 72:84 (12:20, 23:18, 22:28, 15:18).

Pirmuosius keturis taškus žalgiriečiai pelnė po atsikovotų kamuolių puolime – taip pasižymėjo Tomas Dimša ir Robertas Javtokas (4:4). T.Dimšai ir po to jį keitusiame Artūrui Milakniui taip pat buvo skirta užduotis asmeniškai stabdyti „Galatasaray“ lyderį Carlosą Arroyo. Su ja jie puikiai tvarkėsi – C.Arroyo per pirmąjį kėlinį taškų nepelnė. Savo ruožtu kitoje aikštės pusėje tritaškį įmetė Martynas Pocius, dvitaškį pridėjo R.Javtokas – 9:10. Deja, per likusias 5 pirmojo kėlinio minutes vienintelis M.Pocius trimis baudų metimais švelnino skirtumą, kurį sukrovė du Manucharo Markoishvili tritaškiai – 12:20.

Antrojo kėlinio pirmuosius taškus pelnė Justinas Dentmonas, bet turkai netrukus nutolo 25:14. Po Sauliaus Štombergo paimtos minutės pertraukėlės puikų žaidimą demonstravo Šarūnas Jasikevičius ir po traumos grįžęs Paulius Jankūnas. Pirmasis smeigė tritaškį, kapitonas pridėjo 4 taškus (21:25). Dar vienas mini-spurtas buvo pažymėtas Šaro perdavimu ir R.Javtoko dėjimu bei P.Jankūno gražiais taškais, tačiau Stambulo komanda ir vėl atsiplėšė 36:27. Prieš pat didžiąją pertrauką žalgiriečiai dar kartą susiėmė: J.Dentmono-R.Javtoko ataka „žemė-oras“, A.Milaknio tritaškis iš kampo ir M.Pociaus antpuolis „2+1“ sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 35:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje du kartus iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo J.Dentmonas (39:40). Baudas sumetė ir M.Pocius, bet svečiai išnaudojo savo priekinę liniją, kuri vieną po kito rinko kamuolius po žalgiriečių krepšiu, virtusius taškais – 41:52. Tada atsidarė abiejų komandų tritaškė artilerija. Į C.Arroyo du tritaškius A.Milaknis atsakė tuo pačiu, į Zorano Ercego šūvį atsakymą rado J.Dentmonas – 50:58. Taškus pelnė ir Mindaugas Kupšas (52:58), bet C.Arroyo ir M.Markoishvili tritaškiai Stambulo komandai sukrovė didžiausią persvarą (64:52). Ją mažino ketvirtąjį tritaškį pataikęs A.Milaknis ir su sirena iš vidutinio nuotolio pataikęs M.Kupšas – 57:66.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui C.Arroyo iškart naikino intrigą pataikydamas dar du tritaškius – 59:74. Žalgiriečiai bandė naudotis tuo pačiu ginklu: du tolimus metimus pataikė J.Dentmonas, vieną – M.Pocius. Po R.Javtoko metimo rezultatas net sumažėjo iki vienženklio (70:79), bet „Galatasaray“ krepšininkai pataikė devintąjį tritaškį per antrąją rungtynių pusę ir galutinai palaužė kovoti bandančius žalgiriečius – 72:84.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 19, M.Pocius 14 (4 atk. kam.), A.Milaknis 10 (4/4 trit.), R.Javtokas 10 (5/6 dvit., 2 blk.), P.Jankūnas 6 (8 atk. kam., 3 per. kam.), Š.Jasikevičius 5, M.Kupšas 4, T.Dimša 2, A.Gudaitis 0, V.Lipkevičius 0, T.Klimavičius 0

„Galatasaray“: C.Arroyo 19 (5/9 trit., 7 rez. perd.), M.Hairstonas 16 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), M.Markoišvili 13 (3/6 trit., 2 per. kam.), F.Aldemiras 10 (14 atk. kam.).