21
„Žalgiris“ – „Maccabi“ (nuotr. Skirmantas Lisauskas / BNS)
21

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko nutraukti pralaimėjimų serijos. Šiuos metus kauniečiai baigė savo arenoje pralaimėdami Tel Avivo „Maccabi“ ekipai rezultatu 70:78.

Po šios dvikovos komandos kapitonas Edgaras Ulanovas pabrėžė esminį dalyką, kurio pritrūko „Žalgiriui“, kad pavyktų iškovoti pergalę – stabilumo trūkumą.

Krepšininkas pabrėžė, kad tik stabiliai žaidžiančios komandos pasiekia pergales, o taip rungtyniauti kauniečiams šiandien nesisekė.

Kodėl šios rungtynės nesusiklostė?

Sunkios rungtynės. Pirmoje pusėje dar pozityvo buvo, bet klimpome gynyboje. Puolime klimpome visas rungtynes. O jie pranašumą susikrovė trečiajame kėlinyje, kai sustojome žaisti visiškai. Buvo pabėgę 15-17 taškų.

Po minutės pertraukėlės gerai sureagavome, sumažinome atsilikimą. Galbūt matėme, kad vargas puolime nemažas ir bus sunku susikurti geras situacijas, tai kitais dalykais sugrįžome į rungtynes kieta kova dėl atkovotų kamuolių. Tiek puolime, tiek gynyboje fiziškumą pakėlėme. Bet pabaigoje nepavyko sugrįžti, nors buvome sumažinę atsilikimą iki 6 taškų. .

Atrodė esame emociniame pakilime, bet ko labiausiai trūksta, tai stabilumo. Visose rungtynėse, komanda, kuri žaidžia stabiliau, ta ir žaidžia. Šiandien mes pristigome stabilumo. Buvo tikrai daug momentų, kur po kelias atakas arba nepriimame kamuolio, arba nepastatome užtvaros. Čia jau kalba ne apie taktiktą, o apie fiziškumą.

Kas nutiko trečiajame kėlinyje?

Fiziškumas dingo visiškai. Puolime neperduodavome kamuolio, kur reikia. Pagrindinė bėda prieš keitimąsi gynyboje. Išpildymas buvo tragiškas visų rungtynių metu. Kai kamuolys turi nueiti po krepšiu Laurynui arba Rolandui, tragedija. Į rankas atidavėme kelis perdavimus. Gniūžtė tik didėja ir tų priežasčių gali daug prisiminti. Bet labiausiai trūksta stabilumo, fiziškumo. Tiesiog varžovams į rankas atiduodamas kamuolys.

Beveik du kėlinius gyvenote be tritaškių. Kas lėmė prastą pataikymą?

Pradėjome neblogai. Pataikėme pradžioje kelis tritaškius. Negali sakyti, kad blogai. Rankos atsirišo, tačiau tada sustojome. Buvo sunku kurti situacijas puolime, prieš jų keitimąsi gynyboje. Ir daugelis metimų buvo dėl to, kad daug atsilikome.

Pasikartosiu, komanda, kuri stabiliau kovingumą palaiko, ta ir laimi. Šeši pralaimėjimai reiškia, kad mums trūksta to stabilumo.

Kaip komanda jaučiasi po tiek pralaimėjimų?

Dabar taip greitai pasakyti kažką neprotingo nesinori. Reikės analizuoti, nieko kito nebelieka. Žiūrėsime, kur labiausiai strigome, kur didžiausios klaidos. Atrodo, kad vienas klaidas pataisome, tada kitos išlenda. O to kovingumo, kai nesiseka, reikia dar daugiau. Šiandien žaidėme prieš talentingą komandą, matėme, kaip jie lengvai kuriasi situacijas, o mes vargstame. Mes puolime neišpildėme esminių dalykų.

kad pagal mane ,stabilumas yra geriausiai islaikomas ,net 6 rungtynes ,,stabiliai'' pralaimi