REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys Evaldas Jurkevičius kreipėsi į Lietuvos atstovus Europos Parlamente dėl prevencinių priemonių taikymo kovoje su telefoniniais sukčiais. Politikas paprašė inicijuoti atitinkamus teisės aktus, įtvirtinančius privalomą išankstinio mokėjimo SIM kortelių registraciją visose Europos Sąjungos valstybėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Dar prieš mėnesį kreipiausi į Ryšių reguliavimo tarnybą siūlydamas SIM korteles susieti su realiu fiziniu ar juridiniu naudotoju. Tačiau Tarnybos vadovas patvirtino, kad nieko daryti nežada. Jo nuomone, telefoninio sukčiavimo problemą geriausiai spręsti Europos Sąjungos mastu. O geriausiai iš viso nieko nedaryti, mat nauja tvarka gali gerokai padidinti mobiliojo ryšio tiekėjų sąnaudas ir sumažinti pelnus,“ – sakė E. Jurkevičius.

REKLAMA

Pasak politiko, kyla klausimas, kam atstovauja Ryšių reguliavimo tarnyba: vartotojams ar siauriems verslininkų interesams? Parlamentaro teigimu, šiai institucijai jau ne kartą buvo siūloma keisti SIM kortelių pardavimo tvarką, tačiau konkrečių priemonių nesiimta, o siūlymai griežtinti kontrolę kaskart nusėda tarnybos stalčiuose.

Šalies policijos vadovybės atstovai viešai atkreipė dėmesį, kad daugelyje valstybių yra nustatytos tvarkos, kaip identifikuoti šių kortelių turėtojus, o Lietuvoje – ne. E. Jurkevičiaus nuomone, tai būtų itin efektyvi priemonė užkirsti kelią ne pirmus metus Lietuvoje siautėjantiems vadinamiesiems telefoniniams sukčiams, surasti be reikalo į Bendrąjį pagalbos centrą skambinančius asmenis, taip pat tirti kitus nusikaltimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Iniciatyvų iš mūsų pusės buvo, ir ne viena, kalbėta su įvairiomis tarnybomis: ir su Ryšių reguliavimo tarnyba, su operatoriais, ministerijomis, Seime. Pasipriešinimo nėra, tiesiog nėra tvarkos, kurios būtina laikytis. O jos reikėtų, nes kortelės perkamos tūkstančiais ir naudojamos nusikalstamai veiklai“, – dienraščiui „Vakarų ekspresas“ sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis.

Lietuvoje veikiančių mobiliojo ryšio operatorių atstovai taip pat tikino, kad būtų pajėgūs prisitaikyti prie naujos tvarkos ir paslaugų įkainiai nebūtų didinami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys atkreipė europarlamentarų dėmesį, kad prevencinės priemonės prieš telefoninius sukčius neduoda tokių gerų rezultatų, kokių tikimasi. Žmonės vis dar patiki telefonu skambinančiais sukčiais ir atiduoda jiems savo pinigus arba elektroninės bankininkystės duomenis.

Šešios Europos Sąjungos valstybės narės priėmė priemones, pagal kurias reikalaujama registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles. Asmenys, įsigiję išankstinio mokėjimo SIM korteles dar iki privalomos registracijos įvedimo, turi per 1–2 mėnesius pereinamąjį laikotarpį užsiregistruoti, nes praėjus pereinamajam laikotarpiui neužregistruotos SIM kortelės nebeveiks.

„Deja, Lietuvoje vis nutinka taip, kad akis badančios problemos geriau matomos iš toliau, o savame kieme nesugebame susitvarkyti. Tikiuosi, Lietuvos atstovai Europarlamente rimtai išanalizuos problemą ir svariai prisidės prie jos spendimo“, – sakė E. Jurkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų