• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miškų gėrybes superkančios bendrovės traukiasi iš verslo arba ieško prieglobsčio kitose valstybėse.

REKLAMA
REKLAMA

Dirbti Lietuvoje tokioms įmonėms pastaruoju metu darosi per brangu, rašo „Lietuvos rytas“.

Apie pasitraukimą iš grybų verslo pirmasis prabilo vienas jo pradininkų – Grūto parko įkūrėjas Viliumas Malinauskas, vadovaujantis bendrovei „Hesona“.

REKLAMA

Ši įmonė ateinantį sezoną neplanuoja supirkinėti grybų Lietuvoje ar gabenti juos iš kitų valstybių.

„Buvau vienas pirmųjų šiame versle, neskaitant sovietų valdžios, vienas pirmųjų ir traukiuosi. Užteks man ir sraigių perdirbimo. Iš grybų dabar jokios naudos: vos sugebame išvengti nuostolių, tad net neapsimoka dirbti“, – aiškino V. Malinauskas.

Pasak „Hesonos“ vadovo, pastaraisiais metais nebeįmanoma už normalią kainą nusipirkti nei grybų, nei uogų. Ir ne tiktai Lietuvoje – šios gėrybės brangsta ir Rusijoje bei Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Tose šalyse pernai bankrutavo daugybė supirkimu užsiėmusių bendrovių. Ir dėl labai paprastos priežasties: rungdamosi tarpusavyje, jos mokėjo didžiulius pinigus už grybus.

O kai atėjo laikas parduoti, niekas už tokią kainą nepirko. Teko iškišti po puse euro už kilogramą mažiau negu pirkta, o tai – grynas nuostolis“, – kalbėjo V. Malinauskas.

Rūšiuoti ir perdirbti eksportui į Vakarus skirtus grybus Lietuvoje nebeapsimoka dėl vis didėjančių energijos sąnaudų bei brangstančios darbo jėgos.

Būtent dėl to šiais metais iš mūsų šalies nusprendė išsikelti Kauno bendrovė „Fudo“, rašo „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų