• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gavau neva labai paprastą, tačiau bemaž neįvykdomą užduotį – nupirkti naują skalbyklę su vienu vieninteliu mygtuku – įjungti/išjungti. Atrodytų – keistas, gal net kvailas sumanymas. Nejau nebus penkių mygtukų ir dviejų specialių įtaisų „uošvės rankų“ programai įjungti?

REKLAMA
REKLAMA

Kaip bus reguliuojamas būgno pasukimo kampas ar vandens purškimo čiurkšlės forma (Versalio, Trevi, Neries fontanai)?

REKLAMA

Gal manote, kad to nereikia? Reikia, žinoma. Visko reikia – ir Versalio fontanų, ir žadintuvo su mėnulio fazių indikatoriumi, ir variklio apsukų reguliavimo pagal magnetinę Žemės ašį. Nesu luditas, kuris neigtų progresą ir jo teikiamą komfortą bei pramogas. Bėda tik, kad aš ir mano namiškiai nesugebame tomis gėrybėmis pasinaudoti.

Pamenu, pirkau kadaise televizorių ir vaizdo grotuvą su 11 kažkokių sistemų, nes tuo metu „sistemomis“ buvo matuojamas TV ir vaizdo technikos pažangumas. Iki šiandien, kaip suprantu, esu pasinaudojęs tik viena sistema (PAL/SECAM?). Apie tai, kad labai protingai pasirinkau, teprimena tik blizgus lipdukas ant aparatūros korpuso.

REKLAMA
REKLAMA

Nenorėčiau, kad taip nutiktų ir su skalbykle. Aš iš tų, kurie tiki, kad mėnulio fazė turi lemiamos įtakos kojinių švarai, todėl būtų labai liūdna nepasinaudoti kuria nors nuostabia funkcija vien dėl to, kad nebežinau, kur padėjau skalbyklės vartotojo knygelę, nerandu reikiamo puslapio ar nesuprantu piktogramų prasmės.

Jau prieš kokių penkiolika metų specialistai pastebėjo keistą dalyką – žmonės, kuo puikiausiai gebantys dirbti su kompiuteriu ir itin sudėtingomis programomis – „3D Studio“, „Photoshop“, „Mathematica“ ir pan., visiškai nesugeba suprogramuoti savo vaizdo grotuvo futbolo varžyboms automatiškai įrašyti, neskiria laidynės garų režimų ir neranda, kuris mygtukas nuotolinio valdymo pulte leidžia žaisti „Tetrį“ TV ekrane.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tai paradoksalu tik iš pirmo žvilgsnio. Iš tikrųjų kiekvienas buities technikos įrenginys naudoja savo „sąsają“ su vartotoju, savo piktogramas, veikimo ir valdymo principus, komandų seką ir taip toliau. Kitaip tariant, dirbdami su „Photoshop“ naudojame bendrą „Windows“ ar „Mac OS“ pagrindą ir mokomės tik specifinių funkcijų, o buities technikos pasaulyje tenka mokytis tuzino ar daugiau sąlyginių „windows“ – reikia atsiminti ne tik galimybes ir komandas, bet ir patį principą, sutartinius ženklus, valdymo logiką, kuri kiekvieną kartą vis kitokia.

REKLAMA

Tikėtis unijos šioje srityje beviltiška, nes jei nepavyko susitarti dėl vaizdo kasečių, DVD ar jungčių formatų, tai tikėtis, kad keliasdešimt aršiai konkuruojančių elektronikos firmų susitars dėl vieningos buities technikos sąsajos būtų pernelyg naivu.

Vis dėlto skalbyklė su vienu mygtuku yra įmanoma. Dar daugiau – racionaliai mąstant, tai yra, ko gero, patogiausias sprendimas vartotojui.

Imkime spausdintuvų pavyzdį. Kadaise turėję aibes mygtukų ir ekranėlius su sunkiai iššifruojamais užrašais ar lempučių mirksėjimais, dabar moderniausi jų teturi vieną mygtuką įjungti/išjungti, o dažnai net ir to nėra – atsiradus darbo, spausdintuvas automatiškai įsijungia, o jį pabaigęs „užmiega“ iki kito karto.

REKLAMA

Visi reikalingi nustatymai daromi spausdintuvo tvarkyklėje – labai gerai pažįstamoje operacinės sistemos aplinkoje, kur niekas neriboja teksto prie mygtukų ilgio ir išsamumo, kur pagalba ir detalus aprašymas (jei reikia – su iliustracijomis) visada šalia.

Nesudėtinga būtų lygiai tokią pat sistemą įdiegti ir skalbyklėje – tereikia tik belaidžio ryšio antenos ir tvarkyklių populiariausioms operacinėms sistemoms. Nežinau, kaip jūs, bet bent jau aš tada galėčiau ir mėnulio fazėms skalbimą pritaikyti, ypač jei galėčiau iš interneto parsisiųsti patarimų ir jau kieno nors išsaugotų skalbimo ruošinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negali sakyti, kad bandymų palengvinti namų technikos ar elektronikos valdymą visai nebūta. „Windows CE“ buvo kurta kaip operacinė sistema sulčiaspaudėms. Tačiau „Microsoft“ pradėjo ne nuo to galo – ne „Windows“ reikia dėti į kiekvieną indaplovę ar konservų atidarytuvą, o atvirkščiai – šių prietaisų valdymą perduoti kompiuteriui.

Tada iš tikrųjų visiškai pakaks vieno mygtuko arba gal net išsiversime ir be jo.

P. S. Pastaba maksimalistams: viskas turi būti daroma su saiku – unitazo valdymas kompiuteriu nėra perspektyvus dalykas.

Džiugas Paršonis: Per daug mygtukų (http://www.omni.lt/index.php?i$9359_16011$z_305281)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų