Sekmadienį Suomijos sostinėje Helsinkyje baigėsi septintosios tarptautinės daugiadienės dviračių plento lenktynės „Baltic Chain Tour“ (UCI II kategorija; 705 km). Paskutiniame, ketvirtame, etape puikiai pasirodė Lukas Talačka („Top Team-Ultrabike“). Jis finišavo trečias. Už šį pasiekimą 23-ejų metų dviratininkui atiteko vienas pasaulio reitingo taškas.

Po finišo sprinto nugalėjo 23-ejų metų norvegas Hermanas Dahlis („Sparebanken Sor“), kuris laimėjo ir trečiąjį etapą. Jis 154 km (Helsinkis–Porvas–Helsinkis) nuvažiavo per 3 val. 30 min. 13 sek. Nugalėtojo laikas įskaitytas 2–41-ąją vietas užėmusiems dviratininkams. Antras finišavo nugalėtojo titulą gynęs latvis Maris Bogdanovičius („Rietumu Banka-Riga“).

Nė vienų „Baltic Chain Tour“ lenktynių nepraleidęs Darijus Džervus finišavo šeštas, Airidas Videika (abu – Lietuvos rinktinė) – septintas, Marius Bernatonis („Top Team-Ultrabike“) – 11-as, Venantas Lašinis („Staki-Technorama“) – 17-as, Rojus Adomaitis – 22-as, o Justas Beniušis (abu – Lietuvos rinktinė) – 26-as. Kiti lietuviai į 30-uką nepateko.

Lenktynių nugalėtoju tapo H. Dahlis. Jam atiteko 40 pasaulio reitingo taškų ir beveik 1000 eurų premija. M. Bogdanovičius (+6 sek.) liko antras (30 tšk.), o trečiąją vietą užėmė kanadietis Benjaminas Perry („Israel Cycling Academy“, +12 sek., 25 tšk.).

Iš lietuvių aukščiausią vietą bendroje įskaitoje – devintąją – užėmė V. Lašinis (+31 sek.). Už tai jam atiteko trys pasaulio reitingo taškai. D. Džervus (+1.08) užėmė 13-ąją, R. Adomaitis (+1.42) – 15-ąją, J. Beniušis (+2.06) – 17-ąją, Justas Klimavičius (Lietuvos rinktinė, +2.49) – 19-ąją, M. Bernatonis (+7.38) – 26-ąją, Arnoldas Valiauga („Top Team - Ultrabike“, +7.46) – 28-ąją, o L. Talačka (+7.51) – 30-ąją vietas. Kiti lietuviai į 30-uką nepateko. Iš viso klasifikuoti 57 dviratininkai.

Jaunimo įskaitoje V. Lašinis klasifikuotas antras, R. Adomaitis – penktas, o J. Beniušis – septintas.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą. Nugalėjo „Sparebanken Sor“ (Norvegija), o antrojoje vietoje – „Rietumu Banka-Riga“ (Latvija). „Top Team-Ultrabike“ ekipa, kurios visi šeši dviratininkai pasiekė lenktynių finišą, užėmė aštuntąją vietą.

Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje vykusias lenktynes pradėjo 68 dviratininkai iš 12 komandų. Lietuvai pirmą kartą atstovavo trys komandos: šalies rinktinė, „Staki-Technorama“ ir „Top Team-Ultrabike“. Iš viso startavo 17 lietuvių, o finišą pasiekė 12.

Varžybose, kurių prizų fondą sudarė 7400 eurų, dar dalyvavo po dvi Estijos, Latvijos ir Suomijos bei po vieną Izraelio, Norvegijos ir Švedijos komandą.

Pirmame etape (161 km) D. Džervus buvo aštuntas, antrame etape (170 km) V. Lašinis finišavo šeštas, o trečiame etape (220 km) D. Džervus užėmė antrąją, A. Videika – penktąją, o V. Lašinis – aštuntąją vietas.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų. Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes laimėjo estas Erki Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelis, penktąsias – ukrainietis Andrijus Kulykas, o šeštąsias – latvis M. Bogdanovičius.

„Baltic Chain Tour“ lenktynėse yra dalyvavę 32 šalių atstovai. Šiose varžybose jėgas išmėgino 46 Lietuvos dviratininkai.