24
Suomija – Čekija 3:4 (nuotr. SCANPIX)

Vakarinėse pasaulio ledo ritulio čempionato rungtynėse dramatiškas pergales iškovojo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Čekijos rinktinės. Amerikiečiai 4:3 (2:3, 1:0, 1:0) palaužė švedus, čekai – 4:3 (0:3, 0:0, 3:0, 0:0, 0:1) – suomius.

24

JAV ir Švedijos rungtynėse pirmieji į priekį išsiveržė skandinavai. Jie 3-ąją minutę pasinaudojo kiekybiniu pranašumu. Tolimu metimu pasižymėjo Eliasas Lindholmas.

Švedai pirmavo neilgai – po minutės rezultatą išlygino pirmas prie atšokusio ritulio suskubęs Claytonas Kelleris.

E. Lindholmas su tuo taikstytis neketino. Švedas 14-ąją minutę gavo ritulį arti vartų ir nukreipė jį į tinklą.

JAV ledo ritulininkai iki pirmojo kėlinio pabaigos dar kartą išlygino rezultatą. Nuo varžovų pabėgo ir įmušė Johnny Gaudreau.

Paskutinį pirmojo trečdalio tašką padėjo Švedijos rinktinė. 19-ąją minutę galingu metimu pasižymėjo Victoras Hedmanas.

Antrajame kėlinyje JAV išlygino rezultatą. 23-ąją minutę po gražios kontratakos įvartį pelnė J. Gaudreau.

Lemiamu tapo paskutiniajame trečdalyje pelnytas amerikiečių įvartis. 52-ąją minutę pasižymėjo netoli vartų likęs J. T. Compheris.

Nugalėtojų gretose geriausiu pripažintas J. Gaudreau, Švedijos komandoje – E. Lindholmas.

Europiečiai į vartus metė 42 kartus, amerikiečiai – 27. JAV vartininkas atrėmė 39 metimus, Švedijos – 23.

Dar dramatiškiau klostėsi Suomijos ir Čekijos rinktinių dvikova.

Suomiai du įvarčius pelnė per tris minutes. 1-ąją įmušė Valtteri Filppula, 3-ąją – Topi Jaakola. 14-ąją rezultatą į 3:0 pavertė Ville Lajunenas.

Suomijos komanda 3:0 pirmavo iki 47-osios minutės. Tada, atrodė, garbės įvartį pelnė Romanas Horakas. Tačiau 58-ąją minutę čekų viltis atgaivino Radko Gudasas. 59-ąją minutę rezultatą išlygino Janas Kovaras.

Teko žaisti pratęsimą. Jo metu įvarčių nepelnyta.

Komandos mušė baudinius. Suomis Jesse Puljujarvi į vartus nepataikė. Čekas Robinas Hanzlas neklydo. Likusius suomių Sebastiano Aho ir Mikko Rantaneno bei čeko Tomaso Hykos metimus atrėmė vartininkai.