Jonui Valančiūnui atostogų dar teks palaukti. Memfio „Grizzlies“ lemiamame „play-in“ turnyro mače po pratęsimo išvykoje 117:112 (30:29, 32:20, 16:24, 21:26, 18:13) palaužė „Golden State Warriors“ ir žengė į kitą etapą būdama aštunta komanda Vakaruose.

Dabar lietuvio atstovaujamo klubo Konferencijos ketvirtfinalyje laukia reguliariojo sezono nugalėtojai Jutos „Jazz“. Serija vyks iki keturių pergalių.

Memfio klubas pirmas šovė į priekį (18:7) ir ėmėsi diktuoti savo sąlygas. Solidžiai iniciatyva išlaikyta buvo ir antrojo (59:42) bei trečiojo (77:65) kėlinių, tačiau ketvirtajame jau užvirė gerokai lygesnė kova.

Likus žaisti minutę Stephenas Curry baudų metimais išlygino rezultatą (97:97), o vėliau taškais apsikeitė Kyle‘as Andersonas ir Andrew Wigginsas (99:99).

„Grizzlies“ tada ištempė visą atakos laiką, tačiau nesugebėjo paruošti lanką pasiekusio metimo, o lemiamą metimą prametė Draymondas Greenas ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Čia intrigos ir vėl netrūko – laiminti komanda nuolat keitėsi, o likus žaisti dvi minutes šį ritualą ketvirtą kartą tritaškiu pakartojo Xavieras Tillmanas. Svečiams atsiplėšus penkiais taškais Jordanas Poole‘as pataikė iš toli (112:114) ir paliko „kariams“ dvi sekundes vilties.

Vis dėlto idealią „grizlių“ ataką dėjimu su pražanga užbaigė Desmondas Bane'as, garantuodamas pergalę.

J.Valančiūnas šįkart per 26 minutes pelnė 9 taškus (2/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/4 baudų metimų), atkovjo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, padarė tris klaidas ir prasižengė šešis sykius.

Į pergalę Memfio ekipą vedė klubo lyderis Ja Morantas, kuris per 46 minutes pelnė 35 taškus (9/19 dvitaškių, 5/10 tritaškių, 2/2 baudų metimų) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

S.Curry praaimėjusiems per 47 minutes pelnė 39 taškus (7/13 dvitaškių, 6/15 tritaškių, 7/7 baudų metimų), atkovojo 4, perėmė 3 ir prarado 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus prasižengė.

„Grizzlies“: Ja Morantas 35, Dillonas Brooksas 14, Graysonas Allenas 12, Xavieras Tillmanas 11 (7 atk. kam.), Jarenas Jacksonas ir Desmondas Bane‘as po 10, Kyle‘as Andersonas (10 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas (12 atk. kam.) po 9.

„Warriors“: Stephenas Curry 39, Andrew Wigginsas 22 (10 atk. kam.), Jordanas Poole‘as 19 (3/6 tritaškių), Draymondas Greenas 11 (16 atk. kam., 10 rez. perd.), Kentas Bazemore‘as 10.