REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gyvenantys imigrantai iš Rytų Europos sudaro 1,5 proc. bendros savo šalių populiacijos. Tokie duomenys reiškia, kad į Britaniją atsikėlė gyventi kas 67-tas Rytų Europos šalių gyventojas, skelbia dienraštis „The Daily Mail“.

REKLAMA
REKLAMA

2004 metais Europos Sąjungos valstybėmis narėmis tapo Lietuva, Latvia, Estija, Lenkija, Čekija, Vengrija, Slovakija ir Slovėnija. Šių šalių atstovai įgijo teisę atvykti gyventi ir dirbti į Jungtinę Karalystę. Nuo tada į šalį iš Rytų Europos šalių, kuriose iš viso gyvena 73 mln. žmonių, atvykusiųjų skaičius padidėjo nuo vos 94 tūkst. iki 1,079 mln. žmonių.

REKLAMA

Tokie duomenys buvo paskelbti per parlamente įvykusią diskusiją dėl imigracijos iš Rytų Europos poveikio.

Ateinančių metų pabaigoje rumunams ir bulgarams taip pat bus suteikta galimybė laisvai atvykti į Jungtinę Karalystę, nes nustos galioti laikini apribojimai.

Diskusijoje dalyvavęs konservatorius Filipas Holobounas (Philip Hollobone) sakė, kad jei bulgarų ir rumunų atveju tendencija bus panaši į vadinamojo Rytų Europos aštuntuko, tuomet Britanijoje gyvenančių bulgarų ir rumunų skaičius patrigubės iki 425 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai reikš, kad reikės užstatyti dideles teritorijas žemės, kad milijonai atvyksiančių žmonių iš Europos Sąjungos, kurių srautą mes vargiai kontroliuojame, turėtų kur gyventi“, – sakė parlamentaras.

Britanijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai pripažįsta savo klaidas, kurių padarė prieš apribojimų panaikinimą aštuonioms Rytų Europos šalims, kurios buvo ką tik prisijungusios prie ES. Tuomet britų pareigūnai prognozavo, kad kiekvienais metais atvyks 13 tūkst. žmonių, nors realūs skaičiai buvo gerokai didesni. Dabar pareigūnai sako, jog prognozavimas yra sudėtingas dalykas, kuriam įtakos turi daugelis veiksnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų