REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
50
Giedrė Šopaitė-Šilinskienė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Projektas „Talentas keisti“ penktadienį išrinko savo nugalėtojus: laimėtoja tapo Giedrė Šopaitė-Šilinskienė, kuri pasiūlė sukurti elektroninę parduotuvę neišnešiotukams. Prieš 16 mėn. pati pagimdžiusi 25 sav. kūdikį, moteris susidūrė ir su psichologinėmis, ir su rinkos problemomis – niekas porų neruošia neišnešiotokų gimimui, o ir priemonių jiems (sauskelnių, drabužių) Lietuvoje beveik nėra.

50

Projektas „Talentas keisti“ penktadienį išrinko savo nugalėtojus: laimėtoja tapo Giedrė Šopaitė-Šilinskienė, kuri pasiūlė sukurti elektroninę parduotuvę neišnešiotukams. Prieš 16 mėn. pati pagimdžiusi 25 sav. kūdikį, moteris susidūrė ir su psichologinėmis, ir su rinkos problemomis – niekas porų neruošia neišnešiotokų gimimui, o ir priemonių jiems (sauskelnių, drabužių) Lietuvoje beveik nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje kasmet gimsta apie 1600 neišnešiotų naujagimių, ir mes esame vieni iš jų – prieš 16 mėn. susilaukėme turbūt paties mažiausio įmanomo neišnešiotuko – 25 sav. Mes buvome tie, kurie patys karštligiškai ieškojo mažų čiulptukų, mažų rūbelių, mažų sauskelnių ir kitų priemonių ir tikrai sudėtingai jas radome Lietuvoje. Dėl to 16 mėn. brandinome mintį, kad galime prisidėti prie šeimų gerovės ir padidinti pasirinkimą ir apskritai sukurti tą pasirinkimą ankstukų šeimoms“, – tv3.lt kalbėjo projekto nugalėtoja.

REKLAMA

Moteris pažymi, kad, remiantis statistiniais duomenimis, 2015 m. Lietuvoje gimė 1555 ankstukai, taip pat per metus gimsta ir po kelis šimtus naujagimių, kurie yra išnešioti, tačiau per mažo svorio ir jiems taip pat, sako G. Šopaitė-Šilinskienė, tradicinės sauskelnės netinka, o rūbai skirti, naujagimiams, taip pat per maži. Tad tinkamų priemonių sau neranda, pasak jos, apie 6 proc. visų Lietuvos kūdikėlių.

REKLAMA
REKLAMA

„Vakarų valstybių, Didžiosios Britanijos statistika rodo, kad tokių kūdikių net iki 10 proc. gimsta, tad aš spėju, kad neišnešiotokų Lietuvoje daugės kasmet“, – sako ji.

Internetinė parduotuvė

G. Šopaitė-Šilinskienė sako, jog jos idėja, laimėjusi „Reach for Change“ paramą, yra padaryti internetinį portalą, kurio viena dalis būtų elektroninė parduotuvė, o kita – paslaugų katalogas su kontaktine informacija neišnešiotokų tėvams.

„Tame puslapyje būtų ergoterapeutų, žindymo konsultantų, psichologų kontaktai neišnešiotukų tėvams. Taip pat bus praktinės informacijos paketas – glaustai ir aiškiai pateikta informacija tėvams, kokie etapai laukia, kai tas ankstukas gimsta, nes nėštumo kursuose turbūt nė viena pora nebuvo supažindinta su tuo, kas atsitiktų, jei aplankytų priešlaikinis gimdymas. Tad viskas būtų aprašytas žingsnis po žingsnio, kokia pagalba reikalinga vaikui, kokių priemonių atskirai kiekviename etape reikia – kada vaikas reanimacijoje, kada perkeliamas į neišnešiotukų skyrių ir toliau. Informaciją labai atsakingai rengtume mes kartu su bendraminčiais, kurių jau turime, ir savanorias“, – kalba ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Šopaitė-Šilinskienė nurodo, kad parduotuvę planuojama atidaryti jau šių metų birželio mėnesį.

Didžiausias siaubas

Pašnekovė dalinasi, kad, kuomet ji pagimdė ankstuką, pirmiausia susidūrė su psichologinėmis problemomis. Ir jos buvo didelės.

„Tai buvo baimė, nerimas ir nežinia – tai buvo didelis netikėtumas ir šokas, nes mes net neprisileidome tokios minties, jog mums gali gimti neišnešiotukas. Mes gyvenome baimėje, nes nežinojome, ar tas kūdikis išgyvens. Mums gimė giliai neišnešiotas ankstukas – 25 sav., 850 gr. Jis 5 savaites praleido intensyvios terapijos skyriuje naujagimių reanimacijoje, o dar 6 savaites mes kartu su juo stiprėjome Santariškių skyriuje neišnešiotukams. Kai jis buvo reanimacijoje, pirmąsias keturias savaites, kasdien vežiau savo nusitraukto pieno, nežinodama, ar jį dar rasiu, ar ne. Būklė buvo kritinė, o tokiems mažuliukams vieną dieną būklė gali būti stabili, o kitą – bloga ir labai bloga. Tai yra labai baisu ir tai yra baisiausias dalykas, atsitikęs mūsų šeimai. Tikrai niekam nenorime to palinkėti.

REKLAMA

Tokių pačių mažiausių, kritiškiausių kūdikėlių Lietuvoje gimsta 70-80, iki 100. Jeigu jie gimsta net ir didesnio svorio – kilogramo ir daugiau, jie vis tiek gali turėti rimtų sveikatos bėdų, didelę operacijų riziką, nebrandžius plaučius ir pan. Tai yra labai milžiniška rizikos zona“, – kalba G. Šopaitė-Šilinskienė.

Moteris džiaugiasi, kad jos vaikučiui dabar yra 16 mėn., skaičiuojant nuo gimimo, o koreguotas amžius yra 12 mėn. Šeima sako ir švenčia du gimtadienius – jo gimimo dieną ir tą dieną, kada gimdymas buvo numatytas iš tikro. Dabar mažylio sveikata, pasakoja pašnekovė, pakankamai gera, bet vaikutis turi vytis bendraamžius, daug sportuoti, lankyti reabilitacijas. „Palyginus, tai tikrai yra labai linksmas, valgus, guvus ir labai bendraujantis vaikas“, – džiaugiasi mama.

REKLAMA

Internetinę parduotuvę – svetainę anksti.lt moteris valdys kartu su savo vyru, kuris jai ir labai padeda šeimoje, kurioje dar auga ir devynmetėankstuko sesutė. „Vyras yra didysis mano pagalbininkas, jis turi patirtį versle, o aš dirbau su projektais“, – nurodė ji.

Spinduliavo aistrą pokyčiams

„Talentas keisti“ projekto organizatorė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer tv3.lt sakė, kad G. Šopaitė-Šilinskienė nugalėtojo dėl spinduliavusios aistros ir ryžto pokyčiams bei aiškaus verslo plano.

„Mes vertiname tiek žmogaus lydersytės savybes, tiek idėjos tvarumą. Giedrė nugalėjo dėl to, kad ji kaip žmogus yra labai asmeniškai susijusi su problema ir labai motyvuota. Matėsi iš to žmogaus, kad jis nugriaus sienas ir padarys, nes jam tai yra be galo svarbu. Ji labai spinduliavo tą aistrą pokyčiams. Be to, ji parengė labai puikų verslo planą ir juo įtikino komisiją: Giedrė kalbėjo apie tai, kokią reikšmę pinigai turės tam projektui. Ji sugebėjo labai aiškiai iškomunikuoti, kokį skirtumą tie 15 tūkst. eurų projektui padarys“, – sakė J. Ribinskaitė-Glatzer.

Tad G. Šopaitė-Šilinskienė, laimėjusi projektą, gaus 15 tūkst. eurų ir pakliuvimą į „Reach for Change“ inkubatorių, kas reiškia ekspertinę paramą bent metus. Dar du projekto finalistai – siūlę atitinkamai šokio terapiją vaikams su negalia ir gestų kalbos programėlę – taip pat pateks į inkubatorių ir sulauks ekspertų paramos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų