• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

(Kim Jong Il) šią savaitę akivaizdžiai pademonstravo savo neapykantą Jungtinėms Valstijoms. Buvusio JAV prezidento Džimio Karterio (Jimmy Carter) lėktuvui nusileidus Pchenjano oro uoste, didysis vadas traukiniu išriedėjo į Kiniją.

REKLAMA
REKLAMA

Paslaptinga kelionė

Kalbama, kad tėvą viešnagėje į kaimynę Kiniją lydi būsimasis jo įpėdinis, jaunėlis sūnus Kim Čen Unas (Kim Jong Un). Tiesa, nei Šiaurės Korėjos, nei Kinijos vadovybė apie šį vizitą jokios informacijos neteikia.

REKLAMA

Su Šiaurės Korėja besiribojančios Kinijos Dzilino provincijos gyventojai pasakoja apie pastarosiomis dienomis čia juntamą sujudimą. Prie provincijos sostinės Čangčuno viešbučio vilų zuja virėjai, nešini iš moliūgų, cukinijų ir morkų išpjaustytais paukščiais ir gėlėmis. Kim Čen Iro aistra maistui – vieša paslaptis.

Manoma, kad Šiaurės Korėjos lyderis į Kiniją atvyko prašyti pagalbos, mat šalį nusiaubę potvyniai dar labiau padidino ekonominę krizę. Gali būti, kad didysis vadas iš tiesų nebeturi kuo maitinti savo 24 mln. tautos.

REKLAMA
REKLAMA

Spėjama, kad 68 m. Šiaurės Korėjos lyderis taip pat sieks Kinijos pritarimo dėl savo būsimojo įpėdinio. Kalbama, kad Kim Čen Iro vizitas truks apie savaitę.

Neištesėjo pažado

Vis dėlto didžiojo vado kelionė – tai pirmiausia akibrokštas asmeninio vizito į Pchenjaną atvykusiam Dž.Karteriui, kurio vienas iš kelionės tikslų buvo išvaduoti sausį čia už nelegalų sienos kirtimą įkalintą amerikietį. Nors šį tikslą eksprezidentas pasiekė – namo penktadienį grįžo su išvaduotu Aidžalonu Maliu Gomesu (Aijalon Mahli Gomes), paleisti jį iš kalėjimo Kim Čen Iras nurodė jau prieš keletą dienų. Tad galima sakyti, kad Dž.Karteris namo grįžo tuščiomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turint omeny simbolinę Dž.Karterio vizito į Šiaurės Korėją svarbą (juk tai žmogus, kuris buvo susitikęs su buvusiu šalies lyderiu Kim Ir Senu (Kim Il Sung), galima sakyti, kad tai akivaizdus Šiaurės Korėjos nepasitenkinimo JAV politika ženklas“, – teigė Pietų Korėjoje veikiančio Sejongo instituto mokslininkas Paik Hak Sunas (Paik Hak Soon).

REKLAMA

Dar prieš kelionę į Šiaurę Dž.Karteris kalbėjo apie „didžiąją viziją“ grąžinti Pchenjaną prie derybų stalo. Vizitą surengti padėjęs tarptautinių santykių profesorius Park Han-sikas (Park Han-sik) patvirtino, kad Dž.Karteris į Pchenjaną skrido būdamas tikras, kad susitiks su Kim Čen Iru. Susitikimas jam jau buvo pažadėtas.

REKLAMA

Tačiau Dž.Karteriui pavyko pasikalbėti tik su antruoju žmogumi Šiaurės Korėjos politikos hierarchijoje Kim Čen Namu (Kim Yong Nam). Šis informavo Dž.Karterį apie Pchenjano pasirengimą grįžti prie tarptautinių derybų stalo. „Šiaurės Korėjos vicepremjeras išreiškė šalies pasirengimą pašalinti branduolinį ginklą Korėjos pusiasalyje ir grįžti prie šešiašalių derybų stalo“, – skelbia Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Iras nepasitiko į šalį atskridusio buvusio JAV prezidento Džimio Karterio (Scanpix nuotr.)Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Iras nepasitiko į šalį atskridusio buvusio JAV prezidento Džimio Karterio (Scanpix nuotr.)

Žavių sekretorių palyda

Tuo metu Šiaurės Korėjos lyderis rūpinosi visai kitais dalykais. Jis aplankė netoli Dzilino miesto esančią mokyklą, kur kadaise mokėsi jo tėvas. Iki šiol mokykloje yra išsaugota „atminimo klasė draugui Kim Ir Senui“.

REKLAMA

Kaip pasakojo keli mokytojai ir vienos moksleivės, sudainavusios Kim Čen Irui dainą, tėvai, daugumai moksleivių tą dieną buvo leista neateiti į pamokas, mokykloje liko tik apie 100 antraklasių. Jie ir pasveikino svečią.

Nė vienas iš liudininkų negalėjo patvirtinti, ar didįjį vadą lydėjo jo jaunėlis sūnus, tačiau vienos moksleivės tėvai pasakojo, kad greta Šiaurės Korėjos lyderio visą laiką sukosi trys keturios žavios sekretorės.

Penktadinio rytą buvo draudžiamas eismas autostrada tarp Dzilino ir Čangčuno. Tačiau apie 10.30 val. ja pralėkė 13 automobilių tamsintais stiklais. Apie 11.10 val. konvojus buvo pastebėtas greta viešbučio „Nanhu“. Manoma, kad Šiaurės Korėjos lyderis čia galėjo susitikti su Kinijos prezidentu Hu Dzintao (Hu Jintao).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų