REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gera savijauta priklauso ne tik nuo genų ar aplinkos, kurioje užaugai.

Pasirodo, Tavo nuotaikai įtaką daro ir keli visiškai su genetika ar aplinka nesusiję veiksniai:

REKLAMA
REKLAMA

Buvai linksmas studentas

Pasak naujausio DePauw universitete atlikto tyrimo, tie jaunuoliai, kurie universiteto laikų nuotraukose šypsosi nuo ausies iki ausies, po kelių dešimtmečių bus neišsiskyrę ir gyvens laimingai, skirtingai nuo tų, kurie nuotraukose pozuoja paniurę. Išanalizavę skyrybų statistiką, mokslininkai nustatė, kad paniurėliai turi 5 kartus didesnę tikimybę, kad jų santuoka baigsis fiasko. Tyrime taip pat teigiama, kad besišypsantys žmonės traukia pozityviai nusiteikusius asmenis, – taip pat ir būsimąsias antrąsias puses.

REKLAMA

Turi seserį

Didžiosios Britanijos psichologų draugijos metiniame suvažiavime buvo pristatytas pranešimas, kuriame teigiama, kad žmonės, turintys bent vieną seserį, pasižymi geresniais bendravimo įgūdžiais, labiau trykšta optimizmu ir geriau geba susidoroti su rūpesčiais. Pasirodo, seserys skatina bendrauti ir, esant reikalui, padeda efektyviau įveikti iškilusias kliūtis.

Nesi prilipęs prie televizoriaus

Anot Merilando universiteto tyrimo, kurio metu buvo analizuojami 34 metus rinkti duomenys apie daugiau nei 45 tūkstančius amerikiečių, laimingiausi yra tie, kurie trečdaliu trumpiau leidžia laiką spoksodami televizorių. Vietoj to jie bendrauja su bičiuliais, skaito ar lankosi bažnyčioje – o šios savybės, anot mokslininkų, suteikia geresnę sveikatą ir pakilesnę nuotaiką.

REKLAMA
REKLAMA

Matomoje vietoje laikai savo trofėjus

Žmonės, kurie visiems matomoje vietoje eksponuoja atminimo ženklus, suvenyrus ar nuotraukas, tuo dar sykį sau primena apie puikią patirtį, todėl labiau džiaugiasi gyvenimu ir yra laimingesni, – teigia psichologijos profesorė iš Kalifornijos Riversaido universiteto Sonja Lyubomirsky. Teigiami prisiminimai dar sykį primena apie Tavo „laimės potencialą“ ir kartu suteikia vilties, kad Tau ir vėl greitai pasiseks.

Nepamiršti mankštos

Tie, kurie nuolat mankštinasi, yra atsparesni stresui ir labiau patenkinti gyvenimu. Taip sakoma mokslininkų iš Danijos tyrime, kuriame jie palygino tingesnį gyvenimo būdą propaguojančius piliečius bei tuos, kurie kas rytą bėgioja. Pastarieji yra 70 proc. mažiau linkę patirti stresą ar nusivylimą gyvenimu. O tie, kurie anksčiau visai nesportavo, bet vėliau nusprendė per dieną skirti vidutiniškai 17–34 minutes aktyviai fizinei veiklai, patiria didžiausią pasitenkinimą gyvenime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lovoje reikalai klostosi puikiai

Dartmuto ekonomistas Davidas Blanchfloweris ir Anglijos Voriko universiteto profesorius Andrew Oswaldas nustatė, kad fizinis intymumas yra svarbiausias laimės veiksnys. Susituokusios poros mylisi 30 proc. daugiau nei viengungiai, todėl tikėtina, kad tai yra viena priežasčių, kodėl jie save laiko laimingais.

Bendrauji su laimingais žmonėmis

Kaip teigiama naujausiame laimės tyrime, bendravimas su linksmais kaimynais padidina tikimybę, kad ir pats būsi laimingas. Tačiau svarbiausia yra tai, kaip dažnai susitinki su tokiais žmonėmis. Tie, kurie gyvena ne toliau nei per 800 metrų nuo linksmų plaučių bičiulio, savo tikimybę gyventi linksmai padidina 42 procentais. O jei draugas gyvena tolėliau (už 3 ar daugiau kilometrų) – tikimybė nukrinta 22 procentais tikriausiai dėl to, kad su toliau gyvenančiais susitinkame rečiau.

REKLAMA

Geri karštą kavą

Pasak Jeilio universitete atlikto tyrimo, jei dažnai mėgaujiesi puodeliu karšto gėrimo (kavos, arbatos, kakavos – nesvarbu), šis įprotis Tau skatina teigiamų jausmų antplūdį. Mokslininkai tai aiškina tuo, kad fizinė šiluma žmonėms asocijuojasi su emociniu komfortu. Tyrimo dalyviams atsitiktine tvarka buvo išdalyti puodeliai su karšta kava arba kava su ledukais. Tie, kuriems atiteko karštas gėrimas, buvo draugiškesni, dosnesni ir labiau pasitikintys savimi.

Turi bent du geriausius draugus

Apklausę 654 susituokusius suaugusiuosius mokslininkai nustatė, kad tie, kurie teigė turį bent du „geriausius draugus“ (iš kurių vienas nebūtinai buvo sutuoktinis), pasižymėjo geresne savijauta. Pažymėtina, kad didesnis „geriausių draugų“ skaičius nesuteiks didesnio laimės jausmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų